Kezdőoldal » Utazás » Európa » Igaz, hogy Horvátországban...

Igaz, hogy Horvátországban nagyon rászállnak a magyar autós turistákra, és ok nélkül büntetgetnek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 19:31
 1/8 Fecc ***** válasza:
100%
Tavaly 2xer is volt Horvátországban,elsőnek kamionnal,másodszorra pedig nyaralni,egyszer se köttöttek belén,hazafelé meg meg se kellett állni a határon se,integetett a határőr hogy menjünk.
2009. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2009. ápr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem igaz; ez, hogy raszallnak valakikre sajnos csak és kizárólag a magyar rendőrök specialitása...
2009. ápr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Na azért én ellentmodanék ...... mint bármely épelméjű országban, a horvátoknál is megvan a jelenség, hogy alapból utálják a magyarokat, és valljuk meg, joggal.


Sajnos nekem volt olyan tapasztalatom kétszer is, hogy haverral mentünk ketten, egyik alkalommal kb 2 órán át nem engedtek tovább, mert nem voltunk szipmatikusak és kitalálták, hogy az autó forgalmija bizonyára hamis, gondolhatod mire ezt leelenőrizték, ott őszültünk meg, aztán végre találtunk valami magasabb beosztású főokost, aki gagyogott pár szót angolul, és azzal sikerült megbeszélni, hogy hagjyák már abba a szórakozást (finoman persze).



Másik alkalom:

A kedves határőr csak azért elkezdett ordítani és integetni, hog yforduljunk vissza mert nem enged be az országba, mert valamin éppen nevettünk amikor oda értünk a bódéhoz, és ez olya mértékben felháborította őt, hogy EGYSZERŰEN NEM ENGEDETT BE, aztán visszafordultunk, a magyar határőröktől kérdeztük, mégis mi a frász van itt, de ők csak széttárták a kezüket, de azt mondták, nem tudnak mit tenni. Na ezután a nagykövetséghez is fordultuink panasszal, de persze leráztak minket valami vicces sablonszöveggel.

Nézd azért tudnod kell, hogy Horvátország se teljesen a "nyugat" úgymond, szóval a múlt ott is kísért bizonyos mértékben ami a hatóságok "mindenhatóságát" illeti, és szeretnek játszani az emberrel, na a magyarra pedig kifejezetten utaznak!!


Ettől a két esettől eltekintve, 4-5-ször átjutottunk simán, de nekem speciel elment a kedvem örökre a horvátoktól, nem egy civilizált nép sajnos, ott ha belekeveredsz vmibe vagy legalábbis kitalálnak rád vmit, akkor véged van ....

Azóta messze elkerülöm őket, és inkább az olasz tengerpartot választjuk, és a vicc, hogy még olcsóbb is, emberek meg ugye nem kell bemutatni mennyire mások. Horvátok jelenleg amolyan mix-kategória, berendezkedésében persze elvileg oké, de jogi aggályaim azért vannak az országgal kapcsolatban. Sok tekintetben mégiscsak észak-balkán, mégha mára már rengeteget változott is ....

2009. ápr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én sajnos pont ilyeneket hallottam ismerősöktől, ezért is kérdeztem, mert ugyan mi is Olaszországba mennénk, de akkor nem rajtuk keresztül, hanem gondolom Ausztrián át
2009. ápr. 4. 14:24
 6/8 anonim válasza:
két kertiszéket vittünk át a határon, persze nálunk volt a blokk, amin nem csak a székek szerepeltek, hanem még nagyon sok tétel és az egészre rengeteg vámot fizettünk. csókoltatom őket
2009. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igazából szerintem ez attól függ milyenek a körülmények. Úgy értem mikor családdal mentünk nyaralni semmi gond nem volt. A tesóm meg egyszer két haverjával ment ki és ők persze huszon éves fiúk voltak akkor ezért persze megállították őket és ki is pakoltatták velük a kocsit. A szüleimet meg egyszer azért büntették meg rendesen mert nem kapcsolták be a biztonsági övet mentek kb. 10 métert és már ott volt a rendőr.
2009. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"persze"

hát az a baj, amíg ez sokaknak "persze", ha tömegesen megelégelnénk az ilyen szórakozásokat, és ha 3 évig mindenki inkább az olasz tengerpartot veszi célba, akkor majd csak rájönnek, hogy jobb lenne civilizált nép módjára viselkedni

2009. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!