Kezdőoldal » Utazás » Európa » Magyarországon tanulok, de...

Magyarországon tanulok, de külföldön dolgozok. Van még igy valaki?

Figyelt kérdés
Itt Magyarországon járok egyetemre levelezőn. De most októberben megyek Londonba dolgozni. Úgy gondoltam, hogy félévente hazajövök vizsgázni. Mivel itthon is dolgoznom kéne 8 órában és kint is 8 órában fogok dolgozni tanulni ugyanannyit fogok tudni szerintem. Esetleg más is van igy aki igy csinálja az egyetemet?
2011. aug. 5. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédom lánya csinálta ugyanezt, de ő már kint él vagy 20 éve Olaszországban, kinti férje van, gyerekek, munkahely, stb. Csupán azért, mert itthon bekerült egy egyetemre államis levelezőre, ami igen ritka, de akad, úgy döntött jobban megéri félévente hazajárni, mint kint tanulni. Valamilyen szinten elítélem azt, amit ő csinál, hiszen egyértelmű volt, hogy a diplomáját külföldön fogja hasznosítani, de ha jobban belegondolok igaza volt... Amíg itthon a kormány meghagyja ezt a lehetőséget, addig ne is számítson túl sok jóra.

Persze az más ha valaki csak pár évre megy ki és amint kap valami jó állást itthon a diplomájával hazajön, ezeket nem ítélem el és szerintem megcsinálható, ha a vizsgákat betudod zsúfolni egy hétre és a kinti főnököd sem néz csúnyán miatta... akkor van baj, ha egyszer nem tud vagy nem akar elengedni, amikor neked itthon vizsgáid lennének.

Barátnőm anyukája is most kezdett újra főiskolára járni, pedig már nem fiatal. Németországban dolgozik, de hazajár vizsgázni egy jobb élet reményében. Utána szeretne elhelyezkedni itthon.

2011. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Én költségesen vagyok és mivel nehezen tudom fizetni meg már sokszor vettem fel diákhitelt amit majd törlesztenem kell, ezért megyek külföldre dolgozni. Nekem is úgy van, hogy csak pár évre, persze az a baj, hogy annyira előre nem lehet gondolni. Lehet közbe jön valami és hamarabb jövök, de lehet tovább maradok.
2011. aug. 5. 19:19
 3/3 anonim válasza:
Nem tudom, hogy nézed e még a kérdésedet, de én valószinüleg igy leszek januártól. A párom pár napja közölte, h januártól van lehetőségünk minkettőnknek költözni Hamburgba, és mivel elég régen távkapcsolatban élünk (ő kint, én itthon) azt mondtam rá rögtön h az nagyon jó. Én is egyetemre járok magyarországotn, én is hazajárnék vizsgázni, az egyetemi csoporttársaim mind biztatnak, hogy ne hagyjam ki a lehetőséget, mert úgyis segítenek, küldik az anyagokat stb. Én azért mégis félek ettől egy picit. Neked azóta már megy a dolog?
2011. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!