Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Görögországba megyek...

Ha Görögországba megyek busszal nyaralni kell útlevél?

Figyelt kérdés
ha esetleg Macedónián megyünk keresztül és nem Románián?
2011. aug. 12. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Elméletileg nem kell se Szerbiába, se Macedóniába. De a tapasztalat azt mondja, hogy jó, ha Nálad van. Honnan tudod, hogy az a kezdő macedón határőr ismeri a legfrissebb rendelkezéseket ? Ha meg nincs tájékozódva, akkor milyen nyelven magyarázod meg neki ? Talán felmegy a cukrod, odamondasz neki és még félre is állítanak...

Nekem Athénben volt gondom ebből... érkezéskor a szálloda-recepciós kérte, hogy írja be a füzetébe. A személyit visszalökte, hogy neki az útlevél kell, mert a főnöke azt mondta. Angolul, németül nem tudott, így egy órába telt, amíg kibogoztuk az ügyet.

Ezentúl mindig magamhoz veszem, amikor átlépem Mo. határát. Nem kér enni.

2011. aug. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi..szuper:/ nekem meg lejárt..
2011. aug. 12. 11:01
 3/6 anonim válasza:

Utlevél abban az esetben kell,ha a személyid még a régi tipusu.

Nekem még ez van,igy én utlevéllel utaztam Stavrosba.

Ha viszont az uj,kemény kártyás,abban az esetben jó az is.

De az utazási irodát megkérdezheted.

Én juniusban voltam.

2011. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nekem a kemény kártyalapos személyim van, megkérdeztem és azt mondták jó az. viszont tavaly barátnőm volt és azt mondta most is kell útlevél mert macedónián megyünk át :S

mert most még 6 ezret nem akarok kidobni :S

2011. aug. 14. 10:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha busszal mész, feltétlenül kell, mert a déli szomszédaink csak részben vannak csatlakozva a Shengenhez. Ha repülővel mész, akkor nem kell, de jó ha van, Azért nem kell, mert nem érint egy országot sem... Repülővel kb. 1,5-2 óra, busszal meg 1-1,5-2 nap...
2012. jan. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen már volt közben kint köszönöm :) de csak személyit kértek és busszal voltunk.
2012. jan. 31. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!