Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha angol állampolgárságot...

Ha angol állampolgárságot akarok néhány éven belül, akkor fontos, hogy legyen hivatalos tenancy agreementem? Vagy ok, ha pár hónapig papír nélkül lakok egy lakásban?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 00:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg még valami. Olyasmiket olvastam, hogy ugye 5 vagy 8 év kell ahhoz, hogy valaki megkapja az állampolgárságot. Ez a 8 év folyamatosan kell, vagy össze lehet adni kisebb részletekből. Fél évet itt lakok, fél évet Franciaországban, aztán visszajövök ide 1 évre, aztán 2 hónap Amerika, stb. értitek. Szóval ez összeadódik?
2011. dec. 8. 00:46
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,en nem tudom,hogy a briteknel hogy megy,feltetelezem brit allampolgarsagot szeretnel,de itt Finnorszagban x evig nem mehetsz meg haza se,ha allampolgarsagot szeretnel,szerintem mashol is igy kell,hogy legyen. Az mar mas kerdes,hogy hogy ellenorzik,de igy van.
2011. dec. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5 évig FOLYAMATOSAN az Egyesült Királyságban KELL élned! Nem a lakhatásod a lényeg, hanem az hogy akkor kapsz csak BRIT állampolgárságot, ha tisztességesen dolgoztál, adóztál és nem hagytad el az országot 3 hónapnál hosszabb időre. És mindent bizonyítanod kell! A legális ott tartózkodás legjobb bizonyítékai a következő nyomtatványok: EEA1 - Ezt legalább 3 hónap után adják, ideiglenes letelepedési engedély, majd 5 év után adják a EEA3-at, ami a végleges letelepedési engedély. Ezután kérhető csak a brit állampolgárság. Az elbírálás pedig 6-9 hónap.
2011. dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ez a 8 év folyamatosan kell, vagy össze lehet adni kisebb részletekből."


Ugye ezt te sem gondoltad komolyan?


Egyébként pedig olvasd el a hivatalos oldalon, mert minden le van írva érthetően! Ha meg nem érted, akkor ne akarj brit állampolgár lenni.

2011. dec. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ha nem tudsz értelmeset hozzászólni, akkor inkább ne is szólj hozzá.
2011. dec. 8. 18:07
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi van akkor, ha itt élek, de a vállalkozásaim máshol vannak? A lakás számít, vagy a jövedelemforrás helye?
2011. dec. 8. 18:14
 7/8 anonim ***** válasza:
a lakcímed számít, a tartós tartózkodási helyed. amúgy, nem tudom, miért oltod azt, aki azt írta, hogy le van írva minden, igaza van, ha nem tudod elolvasni, ne akarj brit állampolgár lenni. többéves itt-tartózkodás kell, aztán igényelni kell, és VIZSGÁZNI! (meg befizetni egy vagon pénzt). nem csak úgy megkapod.
2012. máj. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo....mi az, hogy angol allampolgarsag? Nem halottam meg ilyenrol.

Esetleg brit allampolgarsagrol kerdeznel?

Allampolgarsag igenylesekor meg kellesz adnod az idopontokat, hogy hol mikor laktal...de ehhez nem kell semmilyen hivatalos lakhatasi szerzodes...hiszen attol, hogy esetleg egy baratnal laknal evekig, az miert is lenne kizaro ok.

Ugyanakkor, az 5+1 ev alatt evente nem tartozkodhatsz kulfoldon 3 honapnal hosszabb idot.

2015. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!