Kezdőoldal » Utazás » Európa » S. O. S. Ha EU-s orszagbol...

S. O. S. Ha EU-s orszagbol egy Azsiai orszagba szeretnek utazni, es itt elek kinn, akkor az utlevel keszitesehez mindenkepp haza kell utaznom?

Figyelt kérdés

Ugyanis nincs utlevelem, es csak ezert nem szeretnek hazamenni, arra vagyok kivancsi van-e lehetoseg itt a magyar kovetsegen, konzulatuson keresztul megcsinaltatni.

Ideiglenes utlevel is megfelelne, csak 2 x -i utazasra lenne szukseg.



2012. ápr. 11. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden magyar követségen tudsz útlevelet csináltatni.Nem tudom melyik országban vagy,de én Angliában élek,és itt 100%-hogy a követségen el tudod intézni.Személyesen kell elmenni,és akárcsak otthon ugyanúgy kell elintézni a kérelmet.Kipostázzák pár héten belül Vagy kérheted,hogy értesítsenek,és vissza mész személyesen átvenni.
2012. ápr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!Egyebkent Hollandiaban vagyok.:)
2012. ápr. 11. 22:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Holland követségen is megtudod csináltatni az útleveledet.
2012. ápr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

na azért félre értések vannak itt, amiket írnak az elsö kettö.


NEM KÖVETSÈG


Konzulátus!!!!!!


Ez nem mindegy. A követség az ország ügyeit intézi, a konzulátus az állampolgárok ügyeit, és nem össze keverendö, mert habár elöfordulhat sok helyen hogy egy épületben van a kettö, de sok országnak van több konzulátusa is külön.


Szóval konzulátus. Ha az adott országban nincsnen konzulátus, akkor szomszédos országban (na de Eun kívül nem mehetsz utlevél nélkül más országba), vagy más ország konzulátusa is lehet foglalkozik veled, (pl második írta holland), de ez attól függ van-e szerzödés az országok között, vagy valami megegyezés. A legjobb ha megnézed hogy ahol vagy ott van-e magyar konzulátus, ha nincsen akkor érdemes a magyar külügyminisztériumot felhívni és megkérdezni hogy nincs útleveled hol tudnál csináltatni.


ha meg csak most jár le akkor haza tudsz utazni, de ha már lejárt vagy elhagytad akkor csak ideglenes útlevéllel tudnál haza is jönni, azt pedig megint csak a konzulátus állítja ki. Szóval keress konzulátust, ha nincs akkor hívd fel a külügyminisztériumot.


Nekem fura hogy kint élsz és foggalmad sincs ezekröl.

Mi sokat járunk nyaralni, a világ minden pontjára, de amikor kitaláljuk hova megyünk, vagy foglalunk az az elsö hogy megnézem hogy van-e konzulátus, vagy ki felelös a magyarokért ott. Eddig csak olyan országban voltam eun kívül ahol nem volt magyar konzulátus, de megadtak valakinek telefonbszámát elérhetöségét aki úgy mond tiszteletbeli konzulátusként müködik, és segít ha baj van.

2012. ápr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

első vagyok.


Igen tévedtem.Nem követség,hanem konzulátus.De nem kell bonyolítani.Bemész a holland konzulátushoz,és megcsináltatod az útlevelet.Nekem anno annak idején lejárt,így Londonban a konzulátusnál csináltattuk.Ugyanazok a papírok kellenek mint otthon (2 fénykép,okmány bélyeg amit ott helyben veszel meg és egyéb dolgok) Elmentünk.Beadtuk a papírokat,a hölgy előtt alá kellett írni,majd mondta,hogy X hét után meg fog érkezni postán.

2012. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a pontositast, en is hezitaltam, h most akkor kovetseg vagy konzulatus.Egyebkent nem volt meg szuksegem a szolgaltatasukra, mivel nagyon jol megvoltam nelkuluk is es milliomos se vagyok hogy egy enyhe masfel ev alatt mar tobb EU-n kivuli orszagba is lehetosegem lett volna kimenni vagy akar egybe is.Egyebkent csak tobb eve lejart utlevelem van.(csak Eu-n belul tettem kiruccanasokatpl; Svajc 3 nap, belgium 1 nap nemet orszag egy het)Plusz olyasmit hallottam h kell ujjlenyomat es azt csak otthon csinaljak meg az illetekes okmnyirodan keresztul, de furcsanak talaltam a dolgot.Koszonom mgegyszer.:)
2012. ápr. 12. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:
A konzulátuson is levesznek ujjlenyomatot ha olyan útlevelet csinálsz.Amikor én csináltattam az angol konzulátusnál,még nem kértek ujjlenyomatot,de mondták hogy választhatok 6 vagy 10 éves útlevél között.10 éveset kértem.Egy kicsit drágább,de legalább 10 évig nincs gondom vele.(otthon is drágább a hosszabb lejáratú útlevél)
2012. ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne a holland konzulatusra menj ember!!! Raadasul Hollandiaban azt nem is fogsz talalni :)))))

Neked a MAGYAR konzulatusra kell menned, amit Amsterdamban ezen a cimen talalsz: Herman Gorterstraat 11, 1077 WD Amsterdam

2012. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyilvan a magyar konzulatusra szeretnek menni...koszonom a pontos cimet. Te is Hollandiaban laksz amugy?
2012. ápr. 12. 20:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Szivesen:)

Nem Hollandiaban lakom, de gugli a baratom ;)

2012. ápr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!