Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan érdemes megszervezni...

Hogyan érdemes megszervezni egy néhány napos körutazást Bosznia-Hercegovinában?

Figyelt kérdés
Tudtok olyan utazási irodát, amelyik szervez ilyet, vagy egyénileg jobban megéri? Nagyjából mennyiből jönne ki, mondjuk olyan 4-5 nap? Leginkább Szarajevó és Mostar érdekelne.

2012. jún. 26. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szarajevoba és Mostarba vonattal is el tudsz menni Pestről. Szarajevóba van közvetlen járat, a Déli pu-ból 9:56-kor indul és 21:17-re érkezik Szarajevóba. Szállások viszonylag olcsóak nézelődj a www.booking.com-on.

Szarajevóból vonattal is el tudsz utazni Mostarba, oda ha jól emlékszem egy nap kb. 4 járat van oda-vissza.

Az vonatjegy árak: ha jól emlékszem Szarajevóba kb. 53 Euro. Szarajevó-Mostar között pár euró.


Októberben pont ezt az utat akartam megtenni 4-5 napra gondoltam én is, és kb. 80eFt-ot áldoztam volna erre az útra. Szerintem megéri, kíváncsi vagyok Szarajevóra.


Sajnos a főnökeim ganéládábbak a ganéládáknál, így tettek róla, hogy ez az álom szertefoszlon.

Remélem Neked összejön és majd írj, hogy milyen volt és hogyan sikerült.

2012. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát valószínű, hogy nekem is csak jövőre valósulna meg, addigra végzek a fősulival, és talán lesz rá pénzem. Bár ha 80 ezerből ki lehet hozni, az nem is olyan vészes.

Egyébként nem tudod, hogy Bosznia melyik vidékein láthatóak még erőteljesen a háború nyomai?

2012. jún. 26. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, sajnos....Szarajevóban és Mostarban barátom szerint csak elvétve lehet látni, hogy háború volt...De gondolom, főleg falvakban lehet látni.

Horvátországban sok helyen jártam már, sokan mondják, hogy mennyire lehet látni főleg Zágráb és Split között...Szerintem nem vészes, kb. úgy, mint Budapesten az 56 forradalom nyomait. Egy-két ház van, aminek hiányzik a teteje,de nem a tengerparton, hanem a hegyekben. Olyat Magyarországon is látsz.

2012. jún. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom. Horvátország azon részén jártam a Plitvicei-tavaknál. A környező falvakban valóban nagyon sok szétlőtt házat látni még, eléggé nyomasztó volt :(

Azt is tudtam, hogy Szarajevót példátlan gyorsasággal építették újjá, és hogy rengeteg modern létesítmény épült az utóbbi években. Mindesetre biztos vagyok benne, hogy az egész országnak van egy különleges atmoszférája, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok rá.

2012. jún. 27. 09:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Szarajevót elég rendesen újjáépítették, Mostarban azért még látszanak a háború nyomai. Én egy balkáni körút első állomásaként 3 éjszakát terveztem Bosznia-Hercegovinában: Visoko-ban, Szarajevóban és Mostarban. Visokonál megnéztük a piramisokat, Szarajevóban a belvárost, Mostarban az óhidat és környékét, na meg a Neretva völgye is nagyon szép. Egyéni szervezésben szerintem jóval olcsóbb, én szállást se foglaltam előre.
2012. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!