Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az egészségügyi biztosítás...

Az egészségügyi biztosítás fedezi az esetleges fogászati beavatkozásokat Finnországban?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy ha Magyarországon rendelkezek egészségügyi biztosítással, akkor nem szükséges külön biztosítást kötnöm az EU tagállamaiban. Az ilyen fajta biztosítás fedezi a fogászati beavatkozásokat? (tömés, gyökérkezelés, stb.) - vagy csak a sürgősségi esetek kezelését?
2012. júl. 15. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt az ellátást és annyiért vezeted igénybe, amelyiket és amennyiért a finn állampolgárok. Ha nekik ingyen van a fogászati beavatkozás, akkor neked is - amúgy erősen kétlem, hogy ingyen lenne. Ha van vizitdíj vagy bármilyen más dij, azt fizetned kell úgy, mint a helyieknek. És ami a legfontosabb: mindez nem automatikus. Egyrészt az OEP-nél ki kell váltanod az ingyenes Európai Egészségbiztosítási Kártyát, másrészt előfordulhat, hogy a költségeket csak utólag téríti meg az OEP (és a helyieknek is a helyi egészségbiztosító - nem tudom, Finnországban így van-e). Emiatt jó, ha kötsz privát biztosítást is.
2012. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogászati beavatkozást biztos hogy nem fedezi.
2012. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Finnországban hónapokat kell várni míg időpontot kapsz, vagy pedig mész magán dokihoz ahol kb 100 eurót fizethetsz alkalmaként.
2012. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz időpontot kapni, de ha azt mondod, hogy nagyon fáj nem tudsz enni, rosszul vagy akkor esetleg kapsz időpontot. A fogászat még az állami sem ingyenes, olyan 30 Euro az alapdíj és erre rájönn még plusz (függ mit csinálnak). Az érzéstelenítő sem ingyenes azért is külön kell fizetni (6-7 Euro/érzéstelenítő, általában kettőt szoktak adni).

Viszont csakis sürgősségi esetben fogsz időpontot kapni,szóval ha csak tömni kell akkor biztos nem fognak foglalkozni veled. Én jártam úgy, hogy elmentem fogászatra megnézték, mondták, hogy nem nem sürgős és hazaküldtek.. Pedig nekem van helyi TB (KELA) biztosításom.

2012. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!