Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyibe kerül Angliában egy ház?

Mennyibe kerül Angliában egy ház?

Figyelt kérdés
Mindenütt kerestem egy árat ami megmondaná nekem, hogy mennyibe kerül Angliában egy állandó ház és nem lakás nem is albérlet. Én egy saját házról beszélek vagy akár közös udvar. Előre is köszönöm :)
2012. júl. 29. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
100 ezer fontos nagyságrendben kell gondolkodni.
2012. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
...meg még egy-két nulla!
2012. júl. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor jobban megérné, ha bérelném a házat vagyis a lakást?
2012. júl. 29. 20:46
 4/10 dev dam ***** válasza:
90%
30milla
2012. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképp albérletben gondolkodj, itt nem igazán szokványos, hogy az embernek saját lakása van. Azon kívűl egy albérlettel sokkal mobilabb vagy, ha esetleg másutt kapsz munkát.
2012. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

"itt nem igazán szokványos, hogy az embernek saját lakása van"


Csak megjegyezném, hogy azok is VALAKIKÉ !!

2012. júl. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

baromság, hogy nem szokványos. pont az nem lakik saját lakásban, aki otthon: aki nem engedheti meg magának. mellesleg, a hitelem nekem kevesebb, mint az albérlet...

és az árakról: www.rightmove.co.uk


én pl. most vettem egyet 66ezer fontért.

2012. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja, az enyém lakás, nem ház. ház az sok mindentől függ.
2012. aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mar reg kerdezted, most talaltam ide. Keresgelek a temaban en is. En most veszek hazat. Sajat udvarral, garazsnak is van hely. Ket lakas van egyben, tehat olyan, mint otthon egy ikerhaz.

72-ert volt meghirdetve, 68-ra lealkudtam. Jo allapotu, 3 bedroomos, kicsi nappali, kicsi konyha, de elferunk benne. Hatul folyoso, elol is van. Lent van kulon wc, fonn 3 jo meretunek szamito szoba, a legkisebb 3x2-es, de mar ez is jonak szamit Angliaban. Kombinalt bojleres, a bojler a furdoben van, ez is pozitiv, mert altalaban berakjak az egyik kisszobaba. Furdoszoba regi, de teljes mertekben hasznalhato, kesobbiekben majd fel szeretnem ujitani. Mindenhol ki kell cserelni a szonyeget. Furdoben, folyosokon linoleum, ahhoz nem nyulok. Konyhaban ko, tokeletes. Nappaiban, lepcsohazban, szobakban parkettara cserelem, tapetat cserelm mindenhol, furdoben nem kell. (csempe van) Ezen kivul fent, a 3 szobaban a radiatorokat at kell helyezni, ennyi plusz melo van vele, mert a festes es a szonyegcsere alap, hacsak nem egy 120 ezer fontos hazat veszel.

Megjegyeznem, baromi makunk van, olcso kornyeken lakunk, plusz, hogy ennyiert megkaptuk, 72 ert is jo ar lett volna, mert itt is legalabb 80-90-be kerul egy ilyen haz, de inkabb dragabb. Udvar akkora, hogy egy kicsit lehet rajta rohangalnia a gyereknek, elfer egy garazs, egy kis kert elol, talan egy kisebb kutya, hatul elfer egy kis sutogeto hely (BBQ), vagy egy shed, vagy egy kabe 2x2-es conservatory a konyha ele.

Az albi jelenleg 320, a torlesztom kabe 290-300 kozott lesz, plusz lakas biztositast kabe 20-ert akarjuk. Tehat anyagilag ugyanugy fogok kijonni. Kulonbseg annyi, hogy jobb kornyekre koltozok, sorhazbol, kis beton udvarbol fuves udvaros normal hazba koltozok, 2 szobas lukbol 3 szobas nagyobb ingatlanba, ahol ugy alakitom at, ahogy akarom. Es minden egyeb is ugyanannyiba kerul. Council tax, water (ezek valtozhatnak, a haz aratol, kornyektol fuggoen, valamint ha lenne kinti csapom, akkor dupla lenne a viz), szoval szerintem megeri venni hazat, igy nem a levesbe megy a penzem.

2013. jún. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akik válaszolnak azért írjanak helyet is, mert nagyon nem mindegy. London 60-80 mérföldes körzetében, főleg a nyugat, dél-nyugati agglomerációban a lakások, házak ára gyakorlatilag a legdrágább Angliában. Most 2017-ben a térségben az átlag 2 szobás lakás ára errefelé 200 ezer font. London ennél drágább kicsivel (és élhetetlen). 100 mérfölddel északabbra ez az ár már csak 130-150 ezer forint. Birmingham környékéig tartja, aztán fel Liverpool/Manchester és az egész északi térség gyakorlatilag harmad, negyed ára, tehát 40-50 ezer fontért már van lakás. A ház árhoz (3 szobás semi detatched/detatched) minden ár szorzódik 2-vel.


Albérlet annak éri meg aki rövid távra (néhány év) érkezik az országba. Hosszú távú tartózkodásra érdemes saját ingatlant venni, mert Angliában ez sokkal jobb befektetés mint pl Magyarországon.

2017. márc. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!