Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Figyelt kérdés
Kivancsi lennek akadnak e itt olyan forumozok,akik Angliaban mar vettek sajat reszre hazat,vagy lakast.Leirnatok mennyi ido utan,es mennyire volt bonyolult a banki eljaras?
2012. aug. 7. 13:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/97 anonim ***** válasza:
59%

Látszik, hogy nem olvasta el az okoska az összes hozzászólást. Azokat, amiket leírt- ahogy te is írtad, kedves "első" hozzászóló-, azokat mind mi is írtuk.

Persze bizonyára nem jutott el az agyunkig, hogy legálisan kell házat vásárolni.

Egyébként meg az ő hozzáállása a felelőtlen. Minek is megkérdezni több mortgage advisort, ugorjunk bele az elsőbe, úgy is mind ugyanazt mondja-----

Bocs, én szeretek körbenézni, mielőtt leteszem a lábam a járdáról az útra.

Mellesleg okoska, neked van házad, lakásod Angliában?

Egyébként először én is azt hittem, hú de bonyolult, de igazság szerint, ha jól utánanézel, megy, mint a karika csapás.

Chain-es házat meg leasholdosat eleve kerültem. Egyébként mindezek Magyarban is megvannak.

Aki egy ilyenbe beleugrik, az számoljon a következéményekkel.

A legegyszerűbb, ha bankodnál intézed, ahogy valószínű írtam is már akkoriban, mikor vettem a házat. Persze ha a bankomnál jóval jobb ajánlatot kaptam volna máshol, akkor átbankolok máshova, mint ahogyan azt tettem is tulajdonképpen a hosszabbításkor. A bankod elintézi az egyik felét a dolognak, a közvetítő cég meg a másik felét. Nem érdemes külön ügyvédet felfogadni, mert azt úgyse tudod megfizetni, akit ők közvetítenek, tökéletes....és nem, nem vertek át. Persze azt számoltak, amit akartak, de melyik nem csinálja ugyanazt? És minden díj körülbelül annyi volt, amennyi a nagykönyvekben-illetve az interneten - meg volt írva.

Szóval engem is érdekelne, hogy miben rejlik a felelőtlenségünk...ha kifejtenéd ezt, és alátámasztanád példákkal mondjuk, amik megtörténtek...és amiből tényleg az jön le, hogy elkrtam.

olyanokat már kaptam, hogy "de hát ha nem fizeted, akkor elveszik a fejed fölül a házat"....ha nem fiezeted az albit, természetesen nem ugyanez történik.

De valamit azért csak jól csinálunk, ha 9 éve még nem sikerült csődbe mennem....

Valószínű egyébként, hogy teljesen logikátlan a dolog és egy ilyen zseni kellett hozzá, mint te, ahhoz is, hogy rámutass az egyik legbriliánsabb észrevételedre:

Ha többet adsz be depositnak, akkor jobb hitelcsomagot kapsz..erre én is rájöhettem volna.

Okoska: attól hogy olyanokat írsz le, amiket mi már leírtunk és te azt állítod, hogy ezekről nem tudunk, azzal csak a te hozzáértésedet mutatod a kérdezőnek, ha egyáltalán nézi még ezt a kérdést. Hiszen még arra se vetted a fáradságot, hogy elolvasd és értelmezd a válaszainkat, ebből nekem a felületességed jön le, pedig pont ezzel vádolsz minket.

Az "első"-nek:

Eszembe jutott, hogy jelentem a moderátornak az okoskát, de kezd mulattatni, hogy saját magát járatja le.

2017. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/97 anonim ***** válasza:

Köszönöm az első válaszolónak, hogy 4-5 további hozzászólással spammelve tisztába tette a helyzetet. Tehát Ő volt az is aki beleugrott egy ismeretlen chain -be, és az is aki tudta nélkül leasehold lejáratos ingatlant vásárolt. Nem maradt több kérdésem, csak az, hogy valóban szükséges-e, hogy ilyen ember osztogasson tanácsokat?


Utolsónak: pontosan leírtam mindent előzőleg, hogy miért voltak felelőtlenek a hozzászólások, olvasd el mégegyszer az előző reagálásomat, ha nem érted akkor szólj és segítek. Nyugodtan jelents a moderátornak, én is megtettem a Te hozzászólásoddal. Azzal, hogy személyeskedsz és provokálsz - de semmit nem cáfolsz - nem nagyon vagyunk előrébb. Mondom mégegyszer, legalább a magyaros feelingje megvan a beszélgetésnek és kb ez a legtöbb amit hozzá teszel. :)

Aranyos volt a járdáról lelépős hasonlatod, csak teljesen értelmetlen. Míg a járdáról óvatlanul lelépbe elüthet egy autó, addig a mortgage advisorok közül senki nem tud téged átverni, lelépni a pénzeddel, stb. Felesleges többhöz elmenni, senki nem csinál ilyet. ;)

9 éve vettél ingatlant és látszik is a rengeteg pontatlanság. 2008 -ban és 2011 -ben is rengeteg dolog változott az ingatlan vásárlási folyamatban. Nem hibáztatlak, hogy nem vagy tisztában azzal amit beszélsz, hiszen nem érdeked hogy napra kész legyél a témában. Sajnálom is hogy ide keveredtél és úgy érezted segítened kell, reméljük más fontosabb témákat nem dobott ki neked a kereső miután leültél a géped elé pötyögni a Batman jelmezedben. Tudnod kell, hogy a mindenki megmentője címet mindenképp megérdemled, már csak az első hozzászóló megvédése miatt is, és tudod ez a részvételért járt, még akkor is ha nem sikerült. ;) Szerintem aludjatok erre a témára még párat, és amikor pedig épp nem alszotok, kicsit nézzetek utána, hogy hogyan mennek a dolgok valójában. Az internet nem egy pöcegödör ahová mindenki oda piszkíthat csak mert névtelen és arctalan, még akkor se ha ez olyan nagy divat.

2017. febr. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/97 anonim ***** válasza:

első, és sokadik is vagyok.

te olyan buta vagy, mint a föld. tudom, már írtam.


leírtam, hogy NEM VOLT CHAIN. egyik lakásnál se.

csak neked még egyszer leírom. az első lakás repossessed volt, nem lakott benne senki, én meg albérletből költöztem oda. mondom ÜRES VOLT A LAKÁS, NEM KELLETT VÁRNI SENKIRE, HOGY , találjon ő is lakást.


aztán lebontották, megvette a Council, ezért kellett újat keresni. mondom, LEBONTÁSRA KERÜLT, ergo, megint csak nem kellett vevőre várni, NEM VOLT CHAIN. ahova költöztem, az szintén üres volt, mert meghalt az előző tulajdonos, ITT SEM VOLT CHAIN, SENKIRE SE KELLETT VÁRNI, EGYIKNÉL SE. NEHÉZ?


igen, tudjuk, hogy változtak közben a mortgage-ok, leírtuk ezt is, és a kérdés se tegnapi, nem zavar?



összefoglalom az én helyzetemet.

2008ban kezdtem el keresgélni, az első lakást 2009-ben kaptam meg (ja, jó, akkor 8 év, nem 9.... (leasehold- de nyilván nem tudom, mit jelent...). a másodikat 2012-ben, ugye az előző lebontása miatt, szintén leasehold, freeholder ugyanaz,mint az előzőnél (a council) - ahogy írtam, a kártérítés miatt, meg mert megvette a Council, és ugye már volt törlesztőm, ebbe a másodikba jóval több depositot tudtam belerakni, mint az elsőbe - a mortgage advisor meg is kérdezte, hogy nem tudnék-e x összeggel többet, mert akkor kedvezőbb lesz a kamat. nem mintha ezt nem írtam volna le...

két évre volt a fixed rate, így 2014 végén felkerestem a mortgage advisort (ez a harmadik volt már, így az események zajlásában - csak az én lakásaimmal kapcsolatban). ő elmondta, hogy mit tudok most épp tenni, a legmegfelelőbb az volt, hogy új mortgage-ot vettem.

ez csak az én ügyem.


a plusz még: baráti pár házat keresett, elsőnek új építésűt néztek. mivel nem beszélnek jól angolul, mentem tolmácsolni. (ott volt szó 5% betevésről, elnézést, hogy nem emlékszem szóról-szóra a kb 6 évvel ezelőtti beszélgetésre...)

végül nem újat vettek, hanem használtat.vajon ki járt velük tolmácsolni a mortgage advisorhoz, aki elmondta, hogy mi, hogyan van?


szóval ők megvették ezt a házat. közben másik baráti pár, akiknek már volt, remortgage-en gondolkodtak, ők is beszéltek szakértővel. rajtuk kívül még két párról s még egy emberről tudok, aki vett itt a környezetemben lakást, de ők nem közeli ismerősök, szóval nem vagyok képben, hogy náluk mi, hogyan volt.


de ugye, én nyilván nem vagyok benne, csak találgatok, kívülállóként. bezzeg az okoskodó mindent tud.


és még mindig nem mentem csődbe, nahát. de legyél boldog, jó, felelőtlen vagyok, ha téged ez boldoggá tesz...

2017. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/97 anonim ***** válasza:
ja, és se nekem, se az ismerőseimnek nem volt bonyolult a házvásárlás.
2017. febr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/97 anonim ***** válasza:

még mindig az első (meg az utolsó kettő) vagyok.

azt már mondtam, hogy nem volt chain. a leaseholdom se jár le még a következő 100 évben, az sem én voltam.


de azt még mindig nem mondtad meg, hogy miért is vagyunk felelőtlenek. mert vettünk lakást Angliában? hűha. jó sok felelőtlen ember van, köztük egy csomó ismerős, meg az összes munkatársam.


magyar mentalitás? mi leírtuk a tapasztalatainkat a lakásunk vásárlásáról, hogy hogy volt nálunk, te meg lehülyézel minket, hogy mi buták, meg felelőtlenek vagyunk, semmi olyat nem írsz, amit mi nem írtunk, és te dumálsz?

2017. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/97 anonim ***** válasza:

még mindig én: amúgy, azt mondja, felesleges több advisorhoz elmenni, úgyis mind ugyanazt mondja. ha csak eggyel beszélt, akkor honnan tudja? :)


valamint még mindig várom, hogy a) mi is az az őrületes felelőtlenség, amiben már 9. éve élek b) az egyik hozzászólásban odaírta, engem leszólva, hogy no comment (vagy ilyesmit), hogy nem tudom, mire kellett hónapokat várni. de ő se mondta meg...ismétlem, chain-em nem volt.

2017. febr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/97 anonim ***** válasza:
59%

Igen, azt én is várom, hogy konkrétan leírja, hogy milyen felelőtlenek vagyunk..nem tudom, szerintem fogalmi zavarai vannak. Vagy lehet, hogy előre tudja a jövőt és tudja, hogy nagyon tönkremennek a bankok és így elbukjuk a pénzünket....

Egyébként most gondolkodtam rajta, hogy lehet bankot kéne váltani, mert egyes bankok jobb hitelt adnak per pillanat, és ha ilyen marad év végéig, akkor lehet, hogy váltok. De párom felhívta rá a figyelmem, hogy azok külföldi bankok és most ki tudja, hogy hogy fog alakulni minden a brexit miatt. A bankunk meg angol.

Elképzelhető, hogy a brexit bekavar a hitelekbe..mondjuk attól is függ, mikor lépnek ki ténylegesen. Na majd meg látjuk.

Azt, hogy felelőtlenül élek, azt nem tőle hallom először, már megszoktam. Aki megtujda, hogy veszek házat és hasonló irígy beállítottságú, mint ő, az rögtön elkezdi kérdezgetni, hogy mennyit rakok félre havonta...mire én megmondom és akkor jönnek, hogy felelőtlen vagyok...merthogy mennyit kéne félre raknom...és olyan összegeket mondanak, amit ha tényleg félreraknék, akkor 10 év alatt kigyülne egy új ház ára...ami tök jól hangzik, de ki tud annyit félrerakni...aztán meg jönnek, hogy akkor minek mentem ki külföldre, ha olyan szr, hogy nem tudok annyit félrerakni, hogy mekkora felelőtlenség így kijönni, meg hogy arra a pénzre nem hogy lakás hitelt nem venne fel, de gyereket se vállalna abba a nyomorba...hiába magyarázom neki, hogy nem nyomorba élek...ezeknek akármit mondasz, akkor is felelőtlen leszel. Ha betéve elmondanád a lakáshitel ügyintézését naprakészen, akkor is felelőtlen lennél. Akkor meg azért lennél az, mert mindannak ellenére, hogy tudsz mindent, olyan hlye vagy, hogy így is veszel fel hitelt...és bármit mondasz, semmi nem jó. Ha már nem tudnak rád mit mondani, hogy miért vagy felelőtlen, akkor egy aljas hazaáruló leszel, egy féreg, aki elhagyta az országot, és hogy el kéne venni tőled az állampolgárságodat...én már ilyennel is találkoztam. Őket hívják irígy kötözködőknek, akik csak kötözködni tudnak, de reális tényekkel (igazolható tényekkel), nem tudják alátámasztani, hogy te miért vagy felelőtlen.

2017. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!