Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Figyelt kérdés
Kivancsi lennek akadnak e itt olyan forumozok,akik Angliaban mar vettek sajat reszre hazat,vagy lakast.Leirnatok mennyi ido utan,es mennyire volt bonyolult a banki eljaras?
2012. aug. 7. 13:35
 11/97 A kérdező kommentje:

Megkerdezhetem igy ismeretlenul,hogy mennyi a torlesztod havonta? Kevesebb vagy nagyjabol annyi mint a rent ber volt? Egyedul vagy paroddal vetted fel a hitelt?Gondolom attol is fugg a torlesztoreszlet.

Van ket gyermekunk is es ezert kerdezem igy konkretan a dolgokat,tudom sok mindentol fugg, de legalabb tudok viszonyitani.

2012. aug. 24. 08:06
 12/97 A kérdező kommentje:
Amugy a banki eljarasnal csak payslipeket,P nyomtatvanyokat kertek,mas nem kellett a hitel elbiralasahoz?
2012. aug. 24. 08:07
 13/97 anonim ***** válasza:

egyedül vettem fel hitelt, ez most már a második lakás (nem terveztem költözni, de muszáj volt, mert a régi helyet regenerálják, ledózerolják az összeset, és mindenkinek mennie kell).

kevesebb a részlet, mint ha egy garzont bérelnék egyedül. az első kétszobás lakás volt (hatalmas alapterületű nappali, nagy konyha, viszont a szobák és a fürdő minik). s lakás 47 ezer font volt (de ez északon van, itt jóval olcsóbbak, mint lentebb, de így is nagyon olcsónak számított, mert repossessed volt, de amúgy itt már 55ezerért kapsz kétszobásat. tíz százalékot befizettem, maga a részlet 290 font volt, plusz erre jöttek még a biztosítások, szóval olyan 360-ra jött ki egy hónapban, ami a lakáshitel. most, a második lakásnál kevesebb valamivel (282 font:) és kevesebbek a biztosítások, mert másnál vagyok, ezt a mortgage advisor tudja ajánlani, hogy mik vannak.


emlékeim szerint csak payslipet kértek az elsőnél, talán p60-at is. most, mivel már volt az előző, egyszerűbb volt, csak egy payslip kellett, de az is csak azért, hogy beírja a gépbe az éves keresetemet...

2012. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/97 A kérdező kommentje:

Szia kedves eddigi valaszolo!

Ne haragudj lenne meg egy kerdesem...:)

Neked,mennyi idore visszamenoleg neztek meg a paysplieket, es a jovedelmed? A neten talaltam sok infot errol,de van ahol 3-4 evet irnak,van ahol mar 6 honap utan kapott valaki hitelt,tehat konkretumot nem talaltam.

2012. szept. 30. 09:06
 15/97 anonim ***** válasza:
emlékeim szerint az első lakásnál olyan három hónapot néztek csak (és csak épp ennyi ideje voltam még csak a cégnél). a másodiknál meg egyetlenegy hónap payslip kellett, de az is csak az éves fizetés miatt. gondolom, a másodiknál már számított az, hogy az előzőt rendesen fizettem. az előzőre 290.75 font volt maga a hitel, és a biztosításokkal együtt olyan 370re jött ki, most meg 282 a hitel, és 320-ra jön ki a biztosításokkal együtt. ez azért van, mert ebbe jóval több pénzt be tudtam rakni, az előlegbe, a másikba meg csak 10%-ot, ami a kötelező rész volt.
2012. szept. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/97 A kérdező kommentje:
Elnezest,hogy ilyen keson valaszolok! Nagyon nagyon szepen koszonom az onzetlen segitseged,es hogy ilyen infokat megosztasz velem!Nagyon sokat segitesz tenyleg. Koszonom megegszer:)
2012. okt. 3. 20:14
 17/97 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nem igaz,hogy 2-3 evet neznek vissza. Bar lehet bankja valogatja,en azert azt soknak talaltam. Megkerdezhetem melyik banknal adtak a hitelt ilyen jo feltetelekkel?

Ha nem vagyok tul indiszkret meg megkerdezhetem,hogy a masodik hitelre,ami ilyen kedvezo torlesztesu,ott mekkora osszegu hitelt kaptal? Nagyon szepen koszonom segitseged!

2012. okt. 3. 20:16
 18/97 anonim ***** válasza:

Halifaxos mindkét hitel. az elsőnél csak ők adtak, mert még nem volt credit historym (ezért érdemes csináltatni egy hitelkártyát, és néha használni, nem kell, hogy hitelbe menj, csak vásárolj vele, és fizesd ki időben, így nő a hiteltörténet, viszont nem vesztesz vele semmit.)


az első lakás 47ezer volt, tíz százalékot fizettem be, szóval a hitel maga 42300 font volt. a mostani meg 53ezer, 66ezer volt maga a lakás, de ilyenkor úgy van, hogy lesz tőkéd abból, hogy eladod az előzőt, annak az ára,és a még hátralévő hitel különbsége lesz a tőkéd, szóval az mehet előlegbe a következő lakáshoz.

2012. okt. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/97 anonim ***** válasza:

Eleg reg irtatok ide, de hatha meg nezi valaki. En most kezdtem bele a hazvasarlasba, elfogadtak az arajanlatomat (4 ezret tudtam lealkudni:D), azt szeretnem megkerdezni, hogy mindenkepp kell hitelkartya? Mert ugyan nekunk van, paromnak, de soha nem hasznalta. Mar par eve megvan neki.

Mi 22%-ot tudunk beadni. Torleszteni 290 korul fogunk, plusz 20 font korul akarjuk beloni a haz biztositast, igy korulbelul ugyanannyit fizetnenk, mint most albira (320 jelenleg) Mortgage promise-om most jart le 6.-an, kertem idopontot, de csak jovo het utani szerdara kaptam. Ki lehetne tolteni online is, most ezen agyalok, hogy kitoltsem e. Csak felek, ha valami rosszat irok be, akkor elrontom az egeszet. Nekunk nem jeleztek, hogy problema lenne, hogy nincs hitel tortenetem. Szinte mindent megveszek rogton. Sajat banknal vesszuk fel a hitelt, ott intezzuk a lakas biztositast is. Azt szeretnem kerdezni, hogy kotelezo e mas biztositas, kotelezo e az eletbiztositas, mert ezt eddig sehol nem olvastam. Egyebkent van eletbiztositasom, csak epp magyarban es itt nem tudnak rola, mar 5 eve fizetem, parom is. Tulajdonkeppen csak megtakaritas jelleggel.

Kedves kerdezo, te mar vettel hazat, meselnel hogy zajlott?

Mennyiert vetted, hol van hiteled, minden erdekel. Tapasztalat szerzes celjabol.

A haz, amit veszek, 72 ert volt hirdetve, eloszor 65-re tettem meg, 2x is, de visszautasitottak, 5-6 hetet vartunk, aztan 67-re megtettuk, 68-at valaszoltak, en meg belementem, 1 ezer font ilyen nagy osszegnel nem tetel. Mi szerencsesek vagyunk, nem lakjak, mi nem varunk semmire, igy mind a ket oldal chain free. Mind a kettonknek szerzodeses munkaja van, paromnak mar tobb, mint 5 eve, nekem meg tobb, mint fel eve. 1 gyerek van, 3 eves lesz nyaron. Tervezunk meg egyet.

Ugyvedet mennyiert kaptatok, hol talaltatok ra, honnan alkalmaztatok? Nekunk az ugynokseg felajanlotta, hogy ok adnak ugyvedet (480-ert), mi azt beszeltuk parommal, elfogadjuk, ez is at tud verni, meg az is, akit mi keresnenk. Ertekbecslo kotelezo? Azt honnan keritsek? Ti milyet valasztottatok? (3 lepcsos, azt olvastam: olcso, draga, es ami kozte van:D) Nektek mennyibe kerult az ugyved?

Bocs, hogy ennyit kerdezek. Koszi, ha valaki valaszol.

2013. jún. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/97 anonim ***** válasza:
Nekem mindent a mortgage advisor intézett, az ügyvédet is. 22% deposit elég jó, lehet, hogy ezért nem kértek credit historyt.vagy jó a fizetésed.de jó, ha van.vagy valami más hitel, pl.kocsi, akkor látják, hogy mindig időben fizettek.
2013. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!