Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Figyelt kérdés
Kivancsi lennek akadnak e itt olyan forumozok,akik Angliaban mar vettek sajat reszre hazat,vagy lakast.Leirnatok mennyi ido utan,es mennyire volt bonyolult a banki eljaras?
2012. aug. 7. 13:35
 31/97 A kérdező kommentje:
HUha,nagyon nagyon koszonom a reszletest leirast. Jegyzetelek am belole:):) Tenyleg halas vagyok! Lenne kerdesem meg ha nem banod:) First time buy-erek vagytok? Lease hold vagy free hold a haz?
2013. jún. 13. 20:08
 32/97 A kérdező kommentje:
Sokszor olvasom a hirdetesek mellett: no chain...ez mit jelent pontosan? Hany banktol kaptatok ajanlatot? Es egy utolso:) Mi a mente ha hazat szeretnel venni?Elobb a bankohoz mesz egy eloezetes hitelvizsgalatra es korbenezel addig, vagy kinezed a hazat es utan mesz a bankhoz aztan vagy megkapod a hitelt vagy nem?Nagyon nagyon koszonom a segitseged!!!
2013. jún. 13. 20:10
 33/97 anonim ***** válasza:

előbb a házat kell kinézni, mert akkor fogod tudni, hogy van-e annyi pénzed, amennyi a depositra kell.

a házak freeholdok, mert a telket, amin áll a ház, is veszed, a lakások meg leaseholdok, mert az benne van egy épületben, és nem az egész épületet veszed, hanem csak annak egy részét. tehát, abból "bérelsz" egy részt. a tömbnek meg, ahol a lakás van, van egy freeholderje, pl. nálam a council, aki igazgatja a dolgokat.

2013. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/97 anonim ***** válasza:

Persze, nyugodtan kerdezz, azert van az oldal:D Szeretek segiteni, sok segitseget, hasznos infot szereztem mar en is itt az oldalon.

Igen, az enyem freehold, es chain free. En azt vettem, hogy ez az utobbi annyit tesz, nincs lakoja, nem var arra a lako, hogy megtalalja o is a megfelelo hazat. A vevo oldalarol is el lehet ezt mondani. Mi is chain free vagyunk, mert nem varunk arra, hogy a mostani lakast, amiben lakunk eladjuk, mert nem a mienk.

Nekunk szerencsenk van oreg nenike lakott a hazban, most nursery homeba koltozott, valoszinu gyerekei intezik az eladast.

2013. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/97 anonim ***** válasza:
Ja igen es first time buyerek vagyunk, azt hiszem nem vasarolhatnank buy to let modon, viszont a first time buyereknek a mortgage adok altalaban kedveznek. Pl neztem neten, hogy az a csomag, amit mi kaptunk ingyen, az 2. vagy tobbedik vasarlo eseten 1000 font lenne.
2013. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/97 anonim ***** válasza:

Egy bankhoz mentunk egyebkent nem csak bankok adnak hitelt. Azert valasztottuk ezt a bankot, mert ennel a banknal vagyunk es sokkal egyszerubb intezni az ugyeket, valamint sajat ugyfelukkel kedvesek, az tuti, ismernek minket 5 eve, minden penzmozgasunkat latnak, nem kell bevinnunk szinte semmit, igy is csodalkozom, hogy ID kartyat kellett bevinnem, mert szamlamegnyitaskor kellett:D Na mindegy. Persze a mortgage resz kicsit kulon van toluk, de akkor is.:D

Mindenkepp eloszor menjel el a bankba, vagy ahol szeretnel hitelt felvenni. Mi joforman korul se neztunk, gondoltuk, nagyon nem lehet kulonbozoseg, hiszen versenyben allnak egymassal. Van, ahol az egyik resz olcsobb, a masiknál a masik. Kerj tobb helyrol ajanlatot. Ha dontottel, menj be oda, kerj mortgage promise t. Mond, hogy szeretnel kapni mortgage t, meg nincs meg a haz. A mortgage promise bol tudni fogod, mennyit kaphatsz maximalisan, ez gyorsan megvan, legalabb is, ha sajat banknal csinalod, akkor tuti, mert ott van minden. Ha mesz hazat nezni, mond, hogy van mortgage promise od, lehet, kerik, hogy mutasd fel, igy latjak, hogy komolyan gondolod, es hogy tenyleg van penzed. Mondjuk akkor meg nem szukseged bizonyitani a mortgage advisernek, hogy valoban megvan a depositra a penzed.

A mortgage promise 6 honapig ervenyes, ha kozbe talalsz hazat, nem fogja leroviditeni a valos hitel felvetelenek menetet, ugyanugy meg kell csinalni, viszont mikor hazat keresel, jol hangzik az offered mellett, hogy neked olyan is van.

Tehat ha megvan a haz, akkor tegyel ra offert, de ne rogton, varj egy ket napot, es ne add meg a kert arat. 10 szazalekkal is mehetsz lejjebb. Ha friss a haz, nem fogjak annyiert odaadni, de kosd az ebet a karohoz, mond, hogy egy csomo munka van rajta, stb...a haznezesnel legyel pofatlan, vigyel fotomasinat, keszithetsz akar video filmet is. Ez utobbit ajanlom, jobban latszik rajta minden. Menj oda a problemas reszekhez, tapintsd meg, videozd le. Vigyel meroszalagot, pontosan merd le, mert mindig a legnagyobb erteket irjak bele, azt nem emlitik, hogy a kemeny is ott van a szobaban. Nezz korul mindenutt. Ha lehet, probald ki a villanyt, csapokat, kamerazas kozben mond ra az eszreveteleket. Megtapintod a falat, megjegyzed, hogy szaraz vagy nedves. Most nyaron valszeg kevesebb problema fog meglatszani, mintha telen neznel korul. Nezd meg hol vannak a radiatorok, dugaszok, villanykapcsolok, nezd meg, hogy a lepcso levag e a szobabol egy darabot (van ilyen is sajna), repedesek falon, plafonon. Nezd meg, hol van a bojler, kerdezz ra, milyen regi, csekkoltak e. Kint nezd meg a tetot, ablakokat is kivulrol, falakat, szellozoket, csurgot.

Szomszedsagot is valahogy csekkolni kell. Milyen a kornyek, sok a balhe, vagy csondes. Putris a kornyek? A leheto legtobb infot gyujtsd ossze, ami csak eszedbe jut, a legjelentektelenebb reszletekig. Mielott ajanlatot teszel ra, kerj meg egy idopontot, mond, hogy tovabbi kerdesek merultek fel benned, meg akarod meg egyszer nezni. Lehetoleg legalabb annyian nezzetek meg, ahanyan lakni fogtok benne. Tobb szem, tobbet lat. Ha akarod, irhatsz ide, vagy kerdezz meg olyat, aki kornyezetedben mar vasarolt, hogy mi a velemenye.

Mikor keresel egy hazat kovetelmenylistat kell irni. Ird ki, hogy mi legyen meg feltetlen a haznal:

Ilyenek, hogy legyen udvar, jo kornyek, boltok kozel, nagy konyha...minden. Es amelyik haz a legjobban megfelel, arra kell ramenni legjobban.

2013. jún. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/97 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen valaszod,halas vagyok:):) Jovok am csak kicsit suru lett a het...esetleg kerdezhetek majd meg?:)szep estet
2013. jún. 18. 23:42
 38/97 anonim ***** válasza:

Kerdezhetsz, hatha tudom ra a valaszt. Most kaptam egyebkent meg a valuation levelet. Azt irja benne, hogy a haz erteke 67 (en ennyit tettem ra, es ok meg kertek egy ezrest, tehat most 68-er veszem, ami azt jelenti, hogy kabe jo vagyok, most mar en nem kezdek azon az ezresen szivozni.)

Az elso oldalon vazolja, hogy 3 szobas semi deteched, mibol van epitve, hany eves, gaz villany van. Kovetkezo oldalon valuation and market comment: leirja, hogy jelenlegi allapotaban mennyit er a haz, es mennyibe kerulnek a szomszedos hazak atlagban. Aztan matters affacting value: Irja, hogy elfogadhato kondicioban van, de teny, hogy ez, meg az, meg amaz, na meg meg az is a baja, es hogy ezeket korrigalnom kell. Irja pl, hogy ereztheto nyirkossag odalenn, mi nem ereztuk, irja, hogy a tetot vagy javitani kell, vagy kicserelni (nem maszott fel es nem nezte meg a tetot, csak lentrol ami latszott), es a kemeny is javitasra szorul...na most esetleg ijesztoen hangzik, hogy ennyi korulnezessel mar ennyi baj kiutkozik...de itt elek mar 5 eve. Nem jartam meg olyan helyen, ahol ne lett volna nedvesedes a falon, a teto nem szorult volna javitasra...ezek a hazak eleg regiek, es ugyanugy, ahogy otthon is, mindig eleve szarul rakjak oket ossze. Amugy meglepodtem, mert azt irja, hogy 55 eves a haz:D szoval annyira nem is oreg...jelenleg 100 evesben lakom:D Az utolso oldal pedig advice for applicants. Az aramot, gazt nem teszteltek. Nem akartunk 500 fontot erre a reszre kolteni. 275-be kerult ez nekunk igy is. Tulajdonkeppen a semmi. Most nem tudom mi a kovetkezo lepes, azt hiszem fel fogom az ugynokseget hivni, meg a mortgage intezomet is. De azt hiszem nincs baj, mert azt irta, hogy the property is in acceptable condition for lending purposes. Felhivtam az ugynokseget, kerdeztem, mi van, majd visszahivnak, hogy kell e szemelyesen bemennem az irodaba, meg, hogy mi a kovetkezo lepes.

Pont ugy van, ahogy a childminderem mondta, aki most vett szinten hazat, hogy ha te nem keresed oket, akkor aztan be nem szamolnanak rola, hogy mi kovetkezik...vagyis hat ulnek rajta kicsit mert gondolom egy ido utan, ha nem hivod oket, csak ertesitenek:D

Azt is meg akarom kerdezni toluk, hogy attol, hogy a mortgage nincs meg, attol lehet e a szerzodeshez szukseges egyeb lepesekkel haladni.

Kozbe kaptam a banktol egy masik levelet is a lakasbiztositasrol. Azt is meg kell csinalni. Most mar online ki tudtam nagyjabol tolteni az adatokat, hogy egy korulbeluli arat kapjak. De egyelore fogalmam sincs, hogy mibe mi van pontosan. Most keresem errol a tajekoztatot. Olyan 20-25 fontra szeretnem beloni, es ugy nez ki, annyi is lesz, csak nem tudom meg, hogy ebbe mi van benne pontosan. De az ilyen altalanos dolgokat bele akarom venni, hogy vihar okozta kar, vagy nem tudom, ilyen benne lehet e, hogy elromlik a bojlerem, vagy hasonlok, meg lopasra is biztositani akarom. Szoval most remelem talalok valami infot.

2013. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/97 anonim ***** válasza:

Ma vegre levettek a piacrol a hazat:D Majd paromat kerem, hogy arrafele kanyarodjon mar el, nezze meg, hogy ki van e rakva a sold tabla, es fenykepezze mar le, ha igen:D Kirakom face-re:D csak viccelek.

Szoval halad az ugy, mar a biztositast is atneztem, talaltam olyat, ami pont az igenyeimnek megfelelo, 20 font az egesz:D

2013. jún. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/97 anonim ***** válasza:
Tegnap felhívott a bank, ugyan menjek már be és küldjem el harmadjára is az ID kártyámat, mert nem jó pecsétet raktak rá. Kérdeztem tőle, hogy ugyan milyen pecsétet kéne rábiggyeszteni, elkezdte magyarázni, én meg azt mondtam neki, hogy jó, akkor adja meg a számát, holnap, vagyis ma, bemegyek a bankba, megmondom nekik, hogy hívják fel azt a számot és mondja el nekik, hogy mit kell csinálniuk...teljes felháborodásomat éreztettem a csajjal, kérdezte is, hogy emelek e panaszt, mire én, hogy eszem ágában sincs még bonyolítani az ügyet, hogy még rápakoljanak 2 hetet. Kérdeztem tőle, hogy ha valamilyen csoda folytán mégis eljutna most már jól a papír, hány hétig húzzák még az időt. Azt mondta a csaj, hogy 48 órával a fax megkapása után megkapjuk a hitelt. Szóval már meglehetne, ha nem szaroznak annyit. Már mondtam a csajnak, hogy viszem a kamerám, és skype-on élőbe megnézheti, hogy tényleg látták az ID kártyámat, az elég lesz?...Párom azt mondta, hívjam fel, ha már ott vagyok, együtt megyünk most már be, de én akkora balhét csapok, ha megint nem lesz meg valami....Ja meg megmondom nekik, hogy én addig ki nem teszem a bankból a lábam, amíg nem hívnak vissza, hogy megkapták és stimmel. Vicc az egész. A csaj először azt mondta, hogy menjek el más városba ugyanolyan bankba...mondom hát ez nem megoldás, ha itt nem tudták, akkor ott hogy fogják tudni, meg azért meg kéne tanítani velük, ha már egyszer én így jártam, legalább más ne járjon így...vagy ha nem sikerül valami, akkor inkább adjuk fel?
2013. jún. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!