Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Figyelt kérdés
Kivancsi lennek akadnak e itt olyan forumozok,akik Angliaban mar vettek sajat reszre hazat,vagy lakast.Leirnatok mennyi ido utan,es mennyire volt bonyolult a banki eljaras?
2012. aug. 7. 13:35
 51/97 anonim válasza:

Sziasztok!

Megvolt a haz korbejarasa. A telek itt angliaban varoskozponttol ~10perc setara eleg nagy es a kozelben van ~5-15 percre tesco, iskola, ovoda, rendorseg, boltok... Az egesz (4-5 autonak is eleg) parkoloresz a telekhez tartozik + van egy garazs, es a haz elott, mellett is van fuves kert resz boven, raadasul elkeritve. A 3 szoba jo meretekkel rendelkezik, mindnek van beepitett szekrenye. 1 dupla szoba es ketto 1 agyas, de nem a tipikus 2.5X2.7-es, hanem inkabb 2.7X3.5-os. A furdoszoba is csaladi meretu, van hely rendes furdoszoba-szekrenynek (elfernek a lanyok cuccai is!). Konyha egyben az etkezovel, de hatalmas (3.3X6.5), eloterben van hely feloltozni, levetkozni (kabat, cipo-tarolo), nappali is jo meretu. Vastag falak, modern kulso nyilaszarok. 4X3m-es hozzacsatolt epulet (akar extra szobanak is konnyen atalakithato). Szoval telek- es hazmeret, illetve elhelyezkedes elso osztalyu, nekem nem is kellene jobb. Negativum, hogy belul minden a 70-es evek ota szinte erintetlen. Beepitett szekrenyek, azok nyilaszaroi, belso nyilaszarok, radiatorok, padlozat, szonyegek, falak... Kompletten szet kellene robbantani a konyhat es ujra epiteni (dupla toloajtot befalazni es csak ablakot hagyni a helyen), teljesen uj konyhabutorral, radiator, vizesblokkot (mosogato, mosogep...) athelyezve. Az ablakok habar modernek, eleg kicsik, lehetnenek nagyobbak es van mit felujitani a furdoszoban, es lepcson is. Szoval + ~£25-30k kellene azon felul, hogy megvesszuk, Mondjuk akkor tetotol padloig felujitva profi modon (amit magam es ismerosokkel nem tudunk azt szakemberre bizni garanciaval). Az asszonynak sajnos nem tetszik, mivel sok mindent kell felujitani es mi nem ertunk hozza, dolgozunk allandoan, valamint arra nem is lenne penzunk most. A haz lakhato es aprankent fel lehetne ujitani, ha ket evbe telik, akkor 2 evig csinaljuk, de mar a nevunkon lenne es ugy alakitanank ahogy nekunk jol esik, illetve az alberlet helyet a sajatunkba fizetnenk a penzunket. Na mindegy, egyenlore ennyi. Majd irok, ha van elore (vagy hatra) lepes.

StevenSmith

2014. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/97 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem nagyon jól hangzik! Ennél jobbat ilyen áron úgyse kapsz. Nálunk is ez volt, az ajtókat most cseréljük. 1000 font volt a padlónk, de nem a legszarabb laminált, olyan középkategóriás. Szőnyeget is akár ki lehet fogni akciósan. De akármilyet raksz is le, rakj underlayert alá. A szőnyeg alatti padlózatot nem ártana valahogy megnézni, mert ha nagyon régi, lehet azt is cserélni kell. Nekünk mákunk volt, jó állapotban volt. Legszívesebben ajtókeretet is cserélnék, de az nagyon bonyolult. Ajtókat párom csinálja, életébe nem csinált még ilyet, de szépen megcsinálta már az első két ajtót. Akciósan vettük azt is, plusz szerszám hozzá. Festhető tapéta meg 4-5 font per tekercstől van, az filléres. Aztán pár vödör festék, a festékek se drágák. Szóval a falad nem fog sokba kerülni. Padlózatot nagy cégtől vásárolj, ott mindig van akció. Szakembert kell keresni, nézz körül az utcában-a megvételezendő ház utcájában-ha van szakember, azonnal kérdezd meg. Ha utcabeli, talán olcsóbban vállalja. Zsebből zsebbe is szeretik bevállalni. A gázt viszont mindenképp papirral intézd, szakszerűen. Ablak méretek: hát erről nem sokat tudok, nálunk elég nagyok vannak, habár az egyik ablak elég idétlenül nyílik, lehet azt cseréljük. (veszélyes, mert alulról felfelé az egész ablak nyílik. De itt állandóan reklámozzák a nyílászárósok magukat. Az angolok részletre szokták venni az ablakokat. Tetőt tudtad valahogy ellenőrizni? Jó lenne felnézni a padlásra. A plafont körbenézted? Repedések, falat sarkokba, ablakokba nézted, tapintottad? Nem nedves, szag milyen volt a szobákban, dohos? A házban milyen hőmérséklet volt, Feltűnően hideg volt? Ablakok szigetelései, fürdőszobáénem penészesedett?

Fürdőszoba felújítás elég drága, de egyszeri díj, érdemes jóra-szépre megcsinálni. Akciósan szintén lehet venni mindent.

A külső szoba ráér, csak azokat a dolgokat újítsátok, ami feltétlen fontos. Falat, padlózatot jobb költözés előtt, a többi lehet később.

Kezdetben lehet elég lenne 5-10 ezer. Az asszonynak mond meg, hogy lásson a dolgok mögé. Nálunk ugyanez volt fordítva. Én beleszerettem egyből a házba, párom meg mondta, hogy sokat kell rá költeni, de mondtam neki, hogy majd 6 éve figyelem a piacot a környező 3 városban és higyje el, ennél jobbat ilyen szuper áron nem talál. És igazam is lett. Most már csak hobbiból figyelem néha a piacot és látom, hogy egyre drágulnak a házak és közel s távol nem lehet ennyiért ilyen jó házat venni, mint a mienk. Sok pozitívumot leírtál. Lehet találnál jobb állapotú házat, de lehet, hogy az kívűlebb esne a városból. Nálam is fontos szempont volt az iskola, a zöld tér, játszótér, fehér környék és a bolt közelsége.

2014. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/97 anonim válasza:

Sziasztok!

Orulok, hogy van ilyen topik, vegig olvastam az egeszet.

A freehold es leashold dolog tema erdekelne a legjobban.

Londonban vennek hazat, de csak 1 szobasat nappalival, ami igy is 200ezer font lenne..

Viszont itt nincsenek egyszobas hazak, csak flatek, es ezekre mind leaseholdot lattam. Szoval ha 125 evre vagy 90 evre szol, az azt jelenti hogy majd pl az unokam gyereke nem orokli a lakast, mert lejart a lease?

Ez elegge megdobbent, ha igy van..akkor minek gurizzek, ha tudom hogy majd egy ido utan "elvehetik"?

Elore is koszi a valaszokat.

2014. okt. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/97 anonim ***** válasza:

Szerintem az utódnak megint meg kell vennie a lease-t. Merthogy ugye, ez tartösbérlet, nem igazi tulajdon...a lakás mind lease, mert a telek, meg maga az épület, amiben van, nem a tied. Én soha többet nem akarok ilyet...háziállatért engedeélyt kell pl kérni

..

2014. okt. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/97 anonim válasza:

Igy nem sok ertelmet latom, mert akkor ez a leasehold csak egy hosszu tavu berles, marha draga aron..

Tehat ha engedelyt kell kernem, hogy kutyat tartsak (egyenlore nem akarok), akkor valami landlordtol kell engedelyt kerni? Epp az lenne a lenyeg a hazvasarlassal, hogy a magam ura vagyok, es nincs landlord..

2014. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/97 anonim ***** válasza:

A leasehold szerződéstől függ. Nlam a council housing company a freeholder, a szerződés azt írja, kell engedély a z állatért. én voltam olyan hülye, hogy kértem...cicáért,ami simán lehet beti. Azt mondtk, nem lehet, mert van közös bejárat (a folyosó). De nekem van saját is, mert földszint, s át lett alakítva ajtóvá a szobaablak.


S az előző lakás is leasehold volt, szintén housing company a freeholder, folyosók, s egy csomó kutya volt, a szomszédnak is...úgyhogy leszartan, let cicám. De ha legközelebb költözöm, freehold lesz.

2014. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/97 anonim ***** válasza:

na, utolsó vagyok. szóval, én is azért gondoltam, hoy nem lesz gond a háziállattal, mert az előző helyen ugyanez volt a felállás, és mégis mindenkinek szinte volt állata. a szomszéd hozta be a kutyát a közös folyosón át, mivel neki nem volt külön bejárata. gondolom, senki nem kérdezte meg, én meg voltam olyan hülye,hogy igen. elvileg az átalakításhoz, meg minden szarhoz engedély kéne, pl. én az előző lakásban rögtön kicseréltem az összes ablakot (konkrétan rohadtak, és tél jött).


itt meg, ahol én közlekedem, az egy szoba volt, átalakították az ablakot ajtóvá, s azon járok, nem a normál, főbejárati ajtón. értelemszerűen, a cica is azon megy ki az udvarra.


igazából ez leaseholdtól függ, így, hogy a council a freeholder, nem egy konkrét személy, nem igazán ellenőrzi senki, max, ha a szomszédnak nem teszik, hogy van cicám, és felnyom náluk. (már, ha látják, mert nagyon félős. meg, ha egyáltalán olvasták a leasehold szerződést, és tudják, hoy nem szabadna tartani...de egyébként, azt mondja a szerződés, hogy EGY kutya vagy cica lehet, csak írásos engedély kell. nahát, ezt nem kaptam meg. de leszarom...

2014. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/97 anonim válasza:

Engem nem is igazan az allat miatt erdekelne a leasehold vagy freehold kerdes, hanem azert, ha at akarom alakitani (pl egy extra wc-t raknek be, vagy falat huznek a nappali kozepen)a lakast, akkor is engedelyt kell kernem, es ha polcot furok akkor is? Ha mar ennyi penzt koltok a lakasra, nem alakithatom kedvem szerint?

Koszi a valaszt.

2014. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/97 anonim ***** válasza:

polcfúráshoz nem, de ha a külsejét akarod átalakítani, vagy valami olyasmit, ami nagyon megváltoztatja (a nappali közepén a plusz fal ennek számít, de azt azt hiszem, freeholdnál is kell - a mortgage miatt nem mindegy a szobák száma, márpedig ezzel megváltoztatod).


de én pl. nem kértem, mikor kicseréltem az ablakokat (naná, majd még arra várok), és nem szóltak rá semmit, mikor jöttek felértékelni, mikor megvette a council, mert lebontásra van ítélve az egész terület.


szóval, elvileg kell, de a freeholdertől függ, hogy mennyire foglalkozik vele.

2014. okt. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/97 anonim válasza:

Ok, szoval tegyuk fel, atalakitom es felujitom, es egy gyonyoru lakas belole.

Mondjuk 10 ev utan megunom Londont, es el akarom adni.

Akkor kerhetek erte annyit, amennyit majd akkor er? Vagy ebbe is bele szolnak?

Koszi a valaszt!

2014. okt. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!