Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Figyelt kérdés
Kivancsi lennek akadnak e itt olyan forumozok,akik Angliaban mar vettek sajat reszre hazat,vagy lakast.Leirnatok mennyi ido utan,es mennyire volt bonyolult a banki eljaras?
2012. aug. 7. 13:35
 71/97 anonim ***** válasza:

Csak elvileg, hogy minden hülyeségért engedélyt kellene kérni, nem lehetne cica...de van..

...

2014. okt. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 anonim ***** válasza:
Sziasztok, régen írtam már ide. 2013 végén vettem házat. Most telik le a két éves fix lekötésű hitel csomagom. Bementem a bankba, hogy megkérdezzem, hogyan tovább. Az nem világos, hogy mostani hitelem úgy működött, hogy 260-at fizettem és a kamat 145 volt átlagban. Valamivel többről indult és kevsebb lett a végére. Az érdekelne, hogy ez most onnan fog folytatódni, ahol az előző fix lekötéssel abbahagyom majd, vagy visszaugrik valamennyire. Most is úgy látom, hogy 2 év lekötéssel fogjuk kérni, de most 2-3 fonttal kevesebb lesz. Először 3.34 volt az initial rate, most meg 2.24? vagy ilyesmi. Több évre akartam lekötni, de akkor magasabb az initial rate. Több évre lekötve felugrana 287-re. Először azt hittem ez jó, mert többet fizetek be, akkor gyorsabban halad, de úgy tűnik, rosszul gondoltam. Tudja valaki, hogy hogy számolják ki a kamatot? Úgy kábé nagyjából. Zavar, hogy nem tudom, hogy honnan srták azt a 145 körüli számot. 25 évre vettük fel eredetileg, de most két év után csökkentjük 20 évre, így 3 évet spórolunk. Tök jó lenne, ha minden kifizetett 2 év után ennyit tudnánk csökkenteni, de ezt még nem tudom kiszámolni, amíg nem tudom, hogy mennyi lesz a kamat. Ki lehet ezt valahogy nagyjából számolni házilag?:D
2015. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 anonim ***** válasza:

Valaki van még itt? Végre nyélbe ütöttem az új Remortgage-ot. átléptem egy másik bankhoz úgymond. Amikor felvettük a hitelt, akkor vált ketté a bankunk. Lloyds Tsb volt és lett belőle Lloyds és Tsb bank. A Tsb-nél maradt a számlánk, mert amikor megkérdezték, melyiknél akarunk maradni, azt választottuk, mivel az volt közelebb. De nem mondták, hogy a Lloydsnál marad a hitel. Most meg megnéztem és a Tsb-nél jobb remortgage volt, így átléptünk. Most lett 22-én átvíve. Ezek marhák. Azt mondják online is, meg a mortgage adviser is, meg a key fact is a szerződésben, hogy nincs valuation fee, erre charge-oltak. Felhívtam őket levonták. Nézem a számlát ma, nincs rajta. Viszont kapok egy levelet, hogy majdnem ugyanannyira charge-oltak account fee címen. 17 p-vel több ez, mint az állítólagos valuation fee volt. Ez az account fee előző esetben is volt, akkor ezek szerint félrenevezték volna? Most szerintetek hívjam fel őket, vagy várjak, hátha észbe kapnak, vagy ez is egy tévedés és nem kell account feet fizetnem? A key fact-be nem volt benne, hogy ezt fizetnem kéne. Csak a papíron van rajta, hogy fizetnem kéne, a számlán nincs.

A másik, meg hogy kaptunk kábé ennyit a másik banktól csekken, kérdeztem a csajt, hogy az mi lehet, azt mondja, hogy szerinte a 150 casback, amit megígértek a Tsb-től, plusz biztos valamennyi pénzt visszautalt a Lloyds mint overpayment. Szóval fogalmuk nincs...hát tök jó. November 20-án lesz az első fizetési részlet levonás. A papír szerint az account feet kábé ugyanúg kell fizetnünk, mint az előző mortgage-nál. Havonta 1-2 font hozzáírodik a törlesztési részlethez. De még a számlán nem látszik semmi.

Online megnéztem és úgy írja, hogy feltűntethetik ezt az összeget a 8-as pontban. Hát ott nem volt semmi. Ez ilyen rejtett díj ezek szerint. De úgy tűnik, hogy minden egyes alkalomkor, mikor elkezd valaki egy új mortgage-t, akkor ezt ki kell fizetni. Ha havi szinten kicsikbe törlesztődik, akkor csak annyit kell befizetni, amíg azt a mortgage-t használja az ember, ha egybe kifizette, akkor visszakapja a feleslegesen befizetett részt. Még jó, különben minden egyes lekötésnél 300 font körül bukna az ember.

Szóval szerintetek felhívjam őket, vagy ne ugráljak, majd csak észreveszik. Mondjuk ha november 20-val nem veszik észre, akkor felhívjam őket?

2015. okt. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
Olvasgattam az első és utolsó hozzászoló válaszait. Emberek, borzalom amit csináltok. Fogalmatok sincs semmiről és a világ egyik legdrágább országában ugrotok bele hitelekbe? Nem csoda hogy fél millió magyar ember kénytelen a bedőlt deviza hitelét külföldről törleszteni, olyan buták vagytok mint a faék. A hitel nem játék!!! Ha nem érted hogy működik akkor ne vedd fel! Ha nem vagy tisztában vele, hogy mikor mennyit hogyan miért kell a lakásvásárlásnál fizetni akkor ne vegyél lakást mert a híd alatt fogod végezni. Olvassatok utána, beszéljetek olyan tanácsadóval aki TÉNYLEG ért hozzá és ne a gyakori kérdéseken próbáljátok kideríteni hogy mi az a first time buyer, basic interest rate meg mit is jelent a help to buy konstrukció. Idióták.
2017. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim ***** válasza:

itt az idióta te vagy, utolsó...

én vagyok az első hozzászólók. még mindig megvan a lakás, hitellel (mégis, hogy másképp????? képzeld, mindenki mortgage-dzsel vesz lakást, szerinted hányan tudnak anélkül venni?


ja, inkább fizessem valaki más lakását nyugdíjas koromban is, és egy képet ne tudjak feltenni...

2017. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:
Válaszolnék: a reakcióddal csak jobban alátámasztottad az én hozzászólásomat. Látszik, hogy még egy ilyen egyszerű megjegyzést sem tudsz értelmezni. Az első hozzászólásod is pontosan erről árulkodik. Nem az a baj hogy buta és felelőtlen vagy az ilyen jellegű anyagi dolgokhoz, hanem az, hogy ide járkálsz tanácsokat adni másoknak. Erősen gondolkodj el ezen, valamint olvasd el újra hogy mit írtam, mert teljesen félreértetted. Reméljük a hitel szerződéseddel nem követted el ugyanezt a hibát...
2017. febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele kedves első válaszoló, vannak olyan emberek- már megszoktam- akik otthonról jobban tudják:D

Mi a fenének kell olyan kérdéshez hozzászólnia, amihez köze nincs, nem tudom.

Én is fentebb kifejtegettem lakásvásárlásomat, hitelfelvételemet. Valószínű engem is nagy hlyenek tart...nem nagyon foglalkoztat, működik a dolog, nekem ez a lényeg és az, hogy tapasztalataimmal másoknak tudtam segíteni, jó érzéssel tölt el. Egyikünk sem írta szerintem, hogy a válaszaink szentírások, csak hogy nálunk ez volt a helyzet.

És lehet, hogy többet tudok a kinti lakáshitelről, mint ő.

Több helyi magyart segítettem már ezekben-és másban is-a kérdésekben.

Nem érzem úgy, hogy szorulna a nyakamon a hurok. 25 évre vettem fel a hitelt eredetileg, 2 év után 20 évre csökkentettem, évvégén megint újrakötöm, és ha szerencsém van, megint tudok csökkenteni. (Ha a kamatok is lenn maradnak, mert egyre csak mennek lefele, habár az utóbbi 1-2 héten nem csekkoltam)

Az otthoni hitelekhez nem értek, csak annyit látok, hogy apám 20 évre vette fel a hitelt annak idején és minden évben egyre megy felfele a törlesztő részlet. 10 év alatt kábé semmit nem törlesztett, pedig apám nem egy buta ember, csak az otthoni hitel még szemetebb, mint az itteni. Az itteninek legalább látom a végét.

Tudod, ez az oldal azért is van, hogy tapasztalatokat osszunk meg egymással.

De nyílván te nem szoktál itt tapasztalatokat megosztani.

És valószínű azt sem tudod, hogy mielőtt lakáshitelt veszel fel Angliában, beszélhetsz egy tanácsadóval, és kérdezhetsz tőle bármit...biztos Magyarban ez máshogy működik. Hogy akkor mi a fenének írkálunk ide? Mert tájékozódunk, ki mit tapasztalt. De ha nem tetszik az okfejtegetésünk, akkor nem kell beleszólni...pláne, ha közöd nincs a témához, mert nem vagy érintett benne.

2017. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:

akkor, utolsó előtti, meséld el nekünk, hogy hogy is működik Angliában a lakásvásárlás...mert azt még nem mondtad. nyilván, mi, akik benne vagyunk, teljesen fogalmatlanok vagyunk ezzel kapcsolatban, dehogyis beszéltünk szakértővel (vajh, hogy vettük fel a hitelt...)

végülis csak a második lakásnál és hitelnél tartok, 8 éve van lakáshitelem, de nyilván te jóval többet tudsz róla...

ökör.

2017. febr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 anonim ***** válasza:

77es, amúgy, elolvastam az első válaszomat. ez a marha szerint kitől vettem mindezeket az információkat, ha nem a szakértőtől, akit ő ajánl, hogy beszéljünk vele?


leírtam a lehetőségeket -amiket, csodák csodája, ki mondott? a szakértő...- és szerinte fogalmam sincs, hogy mit, hogyan kell fizetni, meg hogy működnek a lakáshitelek Angliában. ja, a második lakásnál, második hitelnél, 8 év után biztos fingom nincs semmiről, ő meg nyilván mindent tud.

2017. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell vele foglalkozni. Vagy az irígység beszél belőle, vagy egyszerűen csak fel akarta húzni az agyadat.

Én még csak 3 éve fizetem a lakáshitelt, de még így is, néhány angol munkatársam tőlem kér tanácsot, meg én magyarázom el nekik, hogy mi merre meddig. Mondjuk több téren is én világosítom fel őket, amibe ők elméletileg beleszülettek...a minap pl a játszóházban felvilágosítottam egy anyukát, hogy a gyereke év végén úgynevezett SAT tesztet ír (2. és 6. osztály végén írnak ilyet) Nem győzte mondani, milyen jó iskolába jár a gyerek...csak épp arról nem tájékoztatták, hogy tesztet ír a gyerek év végén...

Azt semmiképp nem lehet rám húzni,hogy ha valamibe belevágok, nem nézek utána előtte...sőt, inkább ha megkérdezel bárkit, aki ismer, azt mondja, hogy túlzásokba esem:D Mielőtt kijöttem volna Angliába, 3 évig terveztem az utat. Mire kikerültem, azt mondta az, aki segített szállást foglalnom odakinn, hogy többet tudok arról, miket kell intéznem, mint amennyit ő elmondott volna nekem...ő akkor már 2 éve kinn élt.

De természetesen vannak dolgok, amiket nem tudok, ezért vagyok itt, hátha valaki jobban tudja.

2017. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!