Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az élet manapság...

Milyen az élet manapság Spanyolországban? Érdemes kiköltözni oda, lehet ott munkát találni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, Spanyolországban is elég erős a munkanélküliség. Általánosságban azt lehet mondani, hogy olyan szakmával tudsz ott elhelyezkedni, amivel itthon se lenne gond. Mi a szakmád?
2012. aug. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Spanyolország nagyon szép ország. Meg van a maga varázsa, Én már az időjárás miatt is kiköltöznék (legalább megszabadulnék a pocsék angol időjárástól) De hogy munkát nem találnék az is biztos. Elég nagy a munkanélküliség ott. Talán nagyobb mint otthon.
2012. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos tényleg elég szar a helyzet, munkanélküliség területén, és nem lehet annyira jól keresni, mintha más nyugati országba mennél ki, mint pl UK, Norvégia, Hollandia, stb.

Amúgy a spanyolok elég befogadóak, nem volt problémánk soha abból, h külföldiek vagyunk, de mi olyan helyen éltünk, ahol eleve rengeteg nemzet fordult meg a világ minden szegletéből...mondjuk majdnem mindenhol ez van sztem Spanyoloban....

Mi több évet éltünk kinn barátommal, volt is munkánk szinte folyamatosan, de sokat nem tudtunk félretenni. Nem is kellett volna hazajönni, mert így végülis eléldegélhettünk volna életünk végéig, de nehéz volt a család nélkül...hülye honvágy....egy kicsit már bánom, h nem maradtunk, de vissza már nem mennék ugyanoda dolgozni azért....

2012. aug. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Közgazdásznak tanulok, logisztika szakirányon. Fél évet Ausztriában fogok tanulni, bár már most is felsőfokon tudok németül. Az angolom kb alapfokú. Spanyolt pedig csak most kezdtem el tanulni, de a jövőben azt szeretném leginkább fejleszteni.
2012. aug. 29. 12:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 2 éve dolgoztam kint, de már akkor se volt rózsás a helyzet. Nagy a munkanélküliség. Mindennaposak a tüntetések Madridban. Nem akarlak elkeseríteni de ezzel a diplomával kb semmit sem tudsz kezdeni kint. Jó spanyol nyelvtudás nélkül max. a turista övezetekben tudsz elhelyezkedni a vendéglátásban.

Egyébként gyönyörű, élhető ország (ha van munkád persze), azért ha nem bánod a pénz amit esetleg felélsz kint, akkor érdemes próbálkozni.

2012. aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A spanyolt szeretném fejleszteni a következő 1-2 évben. Ezenkívül a felsőfokú német és az angol sem utolsó náluk, különösen a logisztikában nem.
2012. aug. 30. 11:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha vársz 2 évet, ezalatt eljutsz egy erős középfokú-felsőfokú spanyolig + az angolra is rágyúrsz akkor már növekednek az esélyeid. Csak ez is bizonytalan, hogy merre indul meg a gazdaságuk 2 éven belül...

De jelenleg az a helyzet, hogy sok spanyol diplomás megy Németországba dolgozni, mert nem találnak otthon munkát.

2012. aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én másfél éve élek Sp-ban és imádom!

Igen a munkanélküliség csaknem 27%-os, a mo-i 10%-ossal szemben, azt hiszem Sp-ban a legnagyobb az Eu országain belül.

Én ennek ellenére azt mondom, BÁRHOL A VILÁGON, ha AKARSZ, FOGSZ munkát találni.

Kérdésedre válaszolva: igen, érdemes kiköltözni, az időjárás pazar, az árak ugyanazok, v olcsóbbak, (helyrajzilag változó) és a spanyolok nagyon érdekes, temperamentumos, hangos, de barátságos, "belevaló" emberek. Határozd el magad, és VIVA ESPANA!! :)

2012. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, merrefelé élsz és milyen munkát találtál?

Egyedül mentél ki?

2012. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Válaszolva az előttem kérdezőnek: Costa Blanca, egyedül mentem ki, még itthonról netről intéztem munkát egy szállodába. Néhány hét múlva váltottam, vendéglátás, barban dolgoztam, mert még nem beszéltem spanyolul, de turistaövezetben erős angollal is boldogulsz. Ma már beszélem a spanyolt, és most már más irányba keresek munkát. Hajrá! :)
2012. nov. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!