Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájci tartózkodáshoz elegendő...

Svájci tartózkodáshoz elegendő a magyar személyi igazolvány, mint az EU tagországokba, mégpedig útlevél nélkül?

Figyelt kérdés

Tudom, Svájc nem EU tagország, de eddig mindenkitől azt hallottam, hogy elég a személyi, nem kell útlevél, mivel bizonyos megállapodásai vannak az Unióval.


Az is érdekel, a lakosság nagy része beszéli-e az angolt? (Tudom, nyugaton főleg franciául beszélnek, az ország nagy részén, közepén meg németül főleg).



2012. aug. 31. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen elég a személyi, mivel Svájc ugyan nem EU-tag, de a schengeni övezet tagja.
2012. szept. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha turistaként akarsz menni Svájcba akkor elég a személyi (ezt jól tudod)

Ha dolgozni akkor útlevélre lesz szükséged.

Svájcban a hivatalos nyelvek: francia, német, olasz,

romans (regionálisan). Angol nyelvet kábé annyian tudják mint mondjuk Magyarországon. Van aki tanulta van aki nem. Én amikor kint voltam Svájcban az angol nyelvvel nem sokra mentem.

2012. szept. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2012. szept. 1. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!