Kezdőoldal » Utazás » Európa » Europa melyik reszen erdemes...

Europa melyik reszen erdemes munkat keresni, ahol telen meleg is van? Malta? Ciprus? Kanari szigetek? Mallorca? Stb. Tapasztalatokat, tippeket varok.

Figyelt kérdés
A ferjem epitesz, en es anyukam beernenk egy takarito allassal is. Olyan helyet keresnenk, ahol fokeppen az angolt beszelik. Barmilyen informaciot kivancsian varok.

2012. szept. 7. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Spanyolorszagban elek. Ide ne gyertek, mert egyszeruen semmi munka nincs.... nekem sincs munkam,es nem talalok mar honapok ota. Raadasul szinte senki se beszel angolul, es Mallorcan abszolut nincs am meleg telen, nehogy azt hidd. Tavaly rendesen nagy ho volt ott is.
2012. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Es Mallorcan sem beszelnek tobbsegeben angolul? :( ez nem jo hir.
2012. szept. 7. 15:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Miért beszélnének? A hivatalos nyelv a spanyol, a spanyolok pedig nem túl híresek a nyelvismeretükről... Az üdülőhelyeken ugyan beszélnek angolul, de ettől még nem fogtok ilyen szakmákban állást találni spanyol nyelvismeret nélkül. Ugyanez vonatkozik Ciprusra is a göröggel.

Máltán az egyik hivatalos nyelv az angol, tehát ott lenne értelme próbálkoznotok, de nem tudom, hogy ott mik a lehetőségek építészként/takarítóként.

2012. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ertem, sajnos kizarolag angolul beszelunk, de azt folyekonyan. Maltat mar nezegettuk, csak kivancsi volnek van mashol is olyan hely hogy tobbsegeben aangolul beszelnek, mint ott. A munkaval nem lenne gond, barhova beadjuk a palyazatokat, a ferjemet nagyon sok helyre szivesen varnak, legalabbis eddig igy tapasztaltuk. De ez meg csak erdeklodes.
2012. szept. 7. 15:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Igaza van a masodik valaszolonak, nem beszelnek angolul csak mondjuk szallodakban (megjegyzem ott se mindenhol, tapasztalat...) a spanyol nyelv nelkul itt nem tudsz boldogulni.
2012. szept. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor Spanyolorszagban nem is gondolkodom tovabb, sajnalom mert Mallorca szimpatikusnak tunt.
2012. szept. 7. 16:11
 7/13 anonim ***** válasza:

Csak zárójelben megjegyezném: ahhoz, hogy más országban letelepedj, 90%-ban szükség van rá, hogy beszéld az adott ország nyelvét is ahhoz, hogy munkát kapj. Még akkor is, ha az országban sokan beszélik az angolt (pl. északi országok), csak a legmenőbb, pl. IT-s szakmákban szokott előfordulni, hogy elég az angol, szerintem még építészként sem elegendő csak az angol. De a mediterrán országokra általánosan jellemző, hogy nem sokan beszélnek angolul, úgyhogy ez az esetetekben kimondottan érvényes.

Második zárójeles megjegyzés: a mediterrán országokban legalább akkora munkanélküliség van mint itthon.

Nézzetek szét máltai álláshirdetések között, hogy képet kapjatok arról, milyen állásokat hirdetnek, lenne-e esélyetek. (2. válaszoló voltam)

2012. szept. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Ciprusra NEE! Ha kedves az életed ne! Itt dolgozom március óta. Undorító egy népség ezt komolyan mondom. Lusták és semmi logikájuk nincs. Saját magukat istennek képzelik míg te dolgozhatsz akármennyit akkor is csak egy utolsó féreg leszel a szemükben. Természetesen nem mindenkire igaz ez, de legtöbbre igen. A fizetés nagyon rossz és a megélhetés sokba kerül. Én alig várom hogy ez a szezon elmenjen. Magyarországon is keresel annyi pénzt amennyit itt de nem olyan drága minden. Az élelmiszer rettenetesen drága és nagyon silányak. Ocsmány, éretlen, félig rohadt IMPORT zöldséget és gyümölcsöt árulnak. Nem gondoltam volna, hogy ennyire rossz itt, de az. Saját tapasztalatom alapján azt mondom ne gyertek ide tényleg.
2012. szept. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Uhhh koszonom szepen, hogy leirtad a Ciprusi tapasztalataidat, ez tenyleg megdobbento.:(
2012. szept. 10. 10:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy nagyon jo baratnom elt es dolgozott Cipruson par evig, hat o pont az ellenkezojet mondta, mint az utolso valaszolo...
2012. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!