Kezdőoldal » Utazás » Európa » OTP MasterCard Online kártya...

OTP MasterCard Online kártya - fizetett már vele valaki Londonban?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam ezt az új típusú kártyát és állítólag lehet vele külföldön pénzt felvenni automatákból, meg fizetni is lehet vele, ha adott üzlet elfogadja a MasterCardot. (Egyébként erről a kártyáról van szó: [link] )


Szóval engem személyes tapasztalatok érdekelnének, hogy próbálta-e már valaki Londonban. És hogy mennyit von le pluszköltségként esetenként. Illetve, hogy mely bankoknál éri meg legjobban ATM-ből felvenni. A neten találtam leírásokat a bankokról, de egyrészt kicsit zavarosan fogalmaznak, másrészt személyes tapasztalatra jobban adnék.


Köszönöm, ha tudtok írni valamit saját kútfőből a témához! :-)



2012. szept. 28. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
OTP Mastercardom van nekem is. Vásárolni persze, hogy lehet vele, Londonban is - az a város is ezen a bolygón van -, s a vásárlásért nem számol fel a bank pluszköltséget. Miért tenné? Számol fel elég díjat számlavezetésért, éves kártyadíj, stb. (Ilyenek nincsenek Angliában alap számlánál.) Ha forint alapú az OTP számlád, ha euró, tudsz felvenni akármelyik automatából fontot Angliában, csak az OTP-nek tejelni kell érte valamennyit. Volt Erste Bank FONT alapú számlám és amikor a kártyával Angliában fontot vettem fel, akkor is felszámolt az Erste Bank vmennyi összeget. A kártyával boltban vásárlásért persze nem.
2012. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem eddig csak olyan kártyáim voltak, amiket külföldön nem lehetett használni. De annyira ostoba nem vagyok, hogy tudom, léteznek olyanok is, amikkel lehet. Olvastam, hogy ezzel állítólag lehet és ezért tettem fel a kérdést. :)

Én is tudom, hogy a vásárlásért nem számol fel. A felvételre céloztam a pluszköltség alatt... :) De ahogy látom, te sem tudod, hogy nagyjából mennyit... (pedig erre lennék kíváncsi leginkább)


De nagyon szépen köszönöm a válaszodat, azért ez is rendkívül hasznos volt. :D

2012. okt. 1. 07:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tételeztem fel, hogy ostoba vagy, elnézést, ha irományomat olvasva ez ötlött eszedbe.

OTP MasterCarddal a külföldi pénzfelvételért 3.35 eurót és 1.13%-ot kell számít fel a bank.

2012. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. okt. 2. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!