Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsban szeretnék élni, de...

Párizsban szeretnék élni, de mindenki lebeszél róla, mondván, hogy nem éri meg, mert hihetetlenül drága hely, nem tudnék megélni. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 02:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Tanárként szeretnék kint dolgozni.
2012. okt. 23. 02:56
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy milyen drága egy város, ha jól keresel.
2012. okt. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mosogatni, meg takarítani mész ki, akkor persze hogy drága a város. De egy normális szakmával, már nem olyan vészes. Én Londonban élek, ami szintén "nagyon drága" de mivel nem mosogatni jöttem, hanem szakmai munkát végzek, amit megfizetnek, így azért elviselhető a drágaság.
2012. okt. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mint már írtam, középiskolai tanár szeretnék lenni.:) Nem tudom, hogy az Franciaországban mennyire megfizetett szakma.
2012. okt. 23. 11:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz franciául, ennek könnyen utánanézhetsz a neten :) bár azért azt hozzá kell tennem, hogy a középiskolai tanárokat semelyik országban sem veti fel különösebben a pénz.
2012. okt. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy próbát megér. Lehet hogy drága hely, de a drágább városokban a fizetés is több szokott lenni. Párizsban is vannak középiskolai tanárok és lám ég nem haltak ki. Viszont azt bele kell kalkulálni hogy nagyon más a mentalitás, bár ha beszélsz franciául akkor biztosan tudod mire gondolok és ismered a francia mentalitást.

Nem tudom hogy megy a munkavállalói vagy letelepedési engedély megszerzése, de ha ez az álmod akkor sztem próbáld meg. Ha meg mégsem jön be akkor még mindig hazajöhetsz.

2012. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Parizsban az lesz a fo problemad, hogy amig nincs probaidon tuli hatarozatlanideju szerzodeses allasod, addig nemigen talalsz lakast.

A lakasarak horror, es ami a legdurvabb hogy elvarjak hogy keresd meg netto a lakber haromszorosat.

Annyit meg nem keres egy tanar, de meg egy mernok se, csak minimum kozepvezetok, de ok is csak parban.


A lakhatast leszamitva viszont nem annyira draga, az elelmiszerarak nagyjabol az otthoniak, a kenyer es a hus dragabb csak.

2015. dec. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!