Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcban drágaság van?

Svájcban drágaság van?

Figyelt kérdés
pl zürichben vagy genfben,vki tapasztalatból mondana vmit,vagy ha tudjátok:) hotel,kaják,lakás,ház,autók
2008. máj. 28. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jóval drágább, mint Magyarország. De ez érthető is, mert ott magasak a bérek, jobb az életszínvonal.
2008. máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én Svàjcban lakom a pärommal és a kisbabämmal.

igen valoban drägäbba itt a dolgok joval mint pesten.pl egy sima lakäs 160 ezer körül lehet bérelni,ami tök egyszerü, tärsashäz szerü.de itt egy munkäs embernek aki az épitkezéseken dolgozik h-p-ig megvan neki havonta kb 600 és 650 ezer között.ez havonta.igen ez valoban sok pénz de mivel mäsabbak az ärak,joval magasabbak mint magyarorszägon,ezert ugyanolyan könnyen elis megy.hasonlitäs képpen.pesten egy mükörmös pl 4000ft ot kérk...itt meg(most kapaszkodj meg),25000(azaz huszonötezer ft!!!!!) elkérnek.a foodräsz kb szintén csajoknak.tehät itt ugyanugy elmegy a pénz nagon hamar.lakäsfizetésre meg autora,meg közértre stb mint otthon az a kb 120-130 ezer..

2008. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem semmik az árak, és svájcban melyik munkát fizetik meg nagyon jól,illetve melyiket keresik legtöbbet?
2008. máj. 28. 22:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

¨én is svàjcban élek,egy gyàrban kereshetsz havi500 000-t,egy bàrban pultosként 300-450 ooo_et,

hotelban takaritoként 150 200 000 forintot,

minden szakma jol jön itt,szerintem a bàrban szerviz lànyok itt nagyon keresettek,de ez végzettségtöl függ.

kaja:hmmjo àrak_:egy fél lite kola 6oo forint,egy doboz cigi 950 forint,egy hotel egy éjszakàra 15 000 forint,

egy liter olaj szintén 900 forint és még sorolhatnàm...

ha van kérdésed irj még,én itt vagyok svàjcba tudok mindent!!!!!!!!!!!

2008. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ott rajság van meg pénz :D
2011. jan. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Emlékszem hogy svájcban egy férfi bement a hivatalba' és segélyt kért. Átváltva kb. 600ezer forintot keresett, mégis kapott!
2011. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sok dolog drágább, de a legtöbb ugyanolyan árban van, mint itthon. Egy doboz cigi a mostani árfolyamon közelít a 2000 ft-hoz. Persze az ottani minimálbér sokszorosa az itthoninak (fél millió ft felett van) Magasabb életszínvonal, magasabb árak, ez jellemzi leginkább Svájcot. A legtöbb ember spórol így tudnak drága kocsit drága lakást venni maguknak, vagy akár elmenni nyaralni a Karib-tengerre. :)
2011. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zsákos_Frodó válasza:
Ha igen, akkor megyek, mert hiányzik már a dráááágaszáágom. xD
2012. jan. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!