Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliáról sokan mondják, hogy...

Angliáról sokan mondják, hogy vidéken élni kellemesebb, és munkát is lehet vidéken ugyanúgy kapni, mint Londonban? Csak Magyarország ilyen főváros-centrikus?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 23:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Azt kotve hiszem hogy ugyanugy kapsz munkat videken mint Londonban. Az hogy videken kellemesebb elni mar mas lapra tartozik.
2013. jan. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 The Vault Dweller ***** válasza:
86%

Augusztusban veszítettem el a munkámat. Egy 4000 fős angol faluban lakom, amelyet körbevesznek a még kisebb falvak. Azóta csak egy 1 hetes alkalmi munkám volt, azon kívül csak a segélyek.


Nem, nem lehet ugyanúgy kapni. Ráadásul néhány falu - főleg az üdülő területek - drágább, mint a városok. Én itt havonta 600 fontot fizetek a lakásért (2 szobás) és három emberrel osztom meg magamon kívül. Ugyanekkora lakást Plymouthban vagy Bristolban már havi 400 környékén ki lehet venni.


Ráadásul a falvakban drágább tud lenni az élet, ha nincsenek nagyobb szupermarketek. Csak mert a Lidlben például a 800 grammos kenyér az 47 p, a 2 literes tej 99 p, egy zacskós leves tésztával 18 p, a kisebb boltokban, vagy a SPAR-ban a kenyér viszont 1 font felett van, a tej meg 1.5-1.8 környékén, a zacsis leves meg vagy 70-80 p.


Nagyon nem mindegy.

2013. jan. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Jó magam is vidéki városban élek. Én 3 szobás lakást bérelek rezsivel, tévével,internettel, telefonnal együtt 750 fontért. Nem lakom idegenekkel, ez nekem nem menne. Csakis a párommal és a gyerekemmel élek egy lakásban.

Én a munkám során úgy tapasztalom, hogy vidéken is akad munka. Bár tény hogy vidéken már többet várnak el, mint Londonban. Vidéken egy mosogatói állásnál is elvárják hogy tudj angolul. Mi olcsóbbnak, és kellemesebbnek találjuk a vidéki életet mint a Londonit.

2013. jan. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én Londonban élek és havi 600 fontot fizetünk egy szobáért ahol hébe-hóba van fűtés! Ez a 2-ik szoba ahol lakunk, az előzőnél akkor döntöttünk a költözés mellett amikor arra keltem reggel pulcsiban, 2 takaró alatt hogy simán látom a leheletem a szobában, olyan hideg van.

A legközelebbi albérletünk egy vidéki városban lesz, mert ami itt van az egy vicc.

2013. jan. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A nagyobb városokban könnyebb állást találni, mint vidéken. Egy nagyobb városban könnyebb érvényesülni kezdetben, mint egy kisebben.
2013. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szinte minden ország erősen főváros centrikus. A fővárosban lakókat az adott ország fővároson kívüli lakói sokszor szidják, stb. Nem csak Magyarországon van így. Dolgoztam Ausztriában, vidéki városban, amikor jöttek Bécsből, egymás között mondogatták, hogy "na, megjöttek a kö*ög fővárosiak, stb.". Most Londonban lakom, a metrón utazva és hallgatva embereket, itt is sok Londonon kívüli nincs oda a Londoniakért. Egy főváros mindig több figyelmet kap, mint a többi város, hiszen ahogy a neve is mutatja, ez a fő város! A munka találáshoz pedig annyit, hogy Londonban rengeteg a munkakereső, de még mindig nagy esély a munkavállalásra. Vidéki, kisebb városokban is lehet állást találni, de igazából az, hogy ki hol boldogul, az attól is függ, hogy mihez ért, mennyi a tapasztalata, milyen a nyelvtudása. Én pl. el nem tudnám képzelni magam egy kisvárosban, nekem London abszolút favorit.
2013. jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
En kisvarosban elek, Tesco van itt, ugyhogy bevasarlas szempontjabol nem veszes. A parommal berlunk egy kis lakast havi 450 fontert, plusz villany,viz,tax.Kb fel ora utazasra vagyunk Londontol, ugyhogy nekem nagyon bejon. Nyugodt,csendes, de ha egy kis nyuzsire vagyom, akkor hipp-hopp Londonban vagyok.
2013. jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

En szinten kisvarosi vagyok, de Manchester 3/4 oranyira van, ha annyira akarnek kicsit nagyvarosban vasarolgatni, mehetnek Manchesterbe. Itt a varosok osszeernek, ha nem ismered a kornyeked, fogalmad nincs rola, hol kezdodik az egyik es hol vegzodik a masik:D A kis varosban, ahol elek, van aldi, poundstrecher (olyan mindenes, olcso), matalan (mi helyi kinainak hivjuk, 100%jobb -tokeletes- minoseggel, eleg olcso ruhakkal) Tehat szinte minden igenyemet kielegitik a mindennapokban. A szomszed varosba be szoktunk jarni Lidlbe, morrissonsba (tesco), asdaba (tesco) jarni, ami alig telik tobb perc autokazasba.

Eleg csendes itt az elet, de igazandibol egesz otthon ulos tipusuak vagyunk, napkozben dolgozunk, hetvegen csak a vasarnap a szabad, mert szombaton is ledolgozzuk a fel napot, igy vasarnap altalaban csak otthon lazulunk, vagy atugrunk haverokhoz.

Nalunk meg olcsobb az albi, itt mar 320-tol egesz jo ket szobas lakast lehet berelni (mienk legalabbis jo:D), na jo, udvar nelkul, de aki udvart akar, az vegyen hazat.

2 evig itthon voltam szules utan. 39 hetig jar ugye a 124 font (kabe), aztan jocskan lecsokken, de parom fizetesebol (250 per het, mert tulorazik ezerrel) ugy eltunk, hogy egyaltalan nem kellett lemondanunk semmirol. Hozzatartozik, hogy a szamlan stagnalt az osszeg, ill. nagyon lassan fogyott. Augusztusban kezdtem el keresni munkat, szeptembertol talaltam munkat, ami tudtam, csak karacsonyig tart max, igy folyamatosan kerestem mellette is. Marha nagy makom volt, mert talaltam egy 5 oras munkat, ha minden jol megy, februarban szerzodest kapok (ugy hirdettek meg, hogy allandos), hozza kell tennem, hogy 2008 nyaran is idenymeloztam, karacsony elott kivagtak, es csak marciusban sikerult eloszor munkat talalnom, de csak 3 hetre, majd majustol kaptam hosszutavu melot, de akkor is csak 13 honapot dolgoztam ott, mert eljottem szulni. Ezzel azt akarom mondani, hogy nehezen, de lehet talalni melot, tobb idobe telik, mint nagyobb varosban, de ha parkapcsolatban elsz, es parodnak van meloja, par honapos kieses az egyik fel reszerol meg akkor sem gaz, ha egy kisgyerek van.

Kisvarosban tenyleg elvarjak, hogy tudj angolul. Takaritonokent dolgozok. Az interju vegen azt hittem, hogy nem vesznek fel, mert ugy neztek ki, mint akik takaritasbol diplomazott szemelyt keresnek. Legnagyobb megdobbenesemre megkaptam a melot:D (800 dolgozojuk van, mind angol vagy paki, 3 -10 dolgozonal nincs tobb kulfoldi) Csodakszom is, mert en kabe a 12. voltam a listan, akik interjura voltak kiirva az allasra. Szoval orult nagy makom van, hogy engem valasztottak.

Hazvasarlas szempontjabol sem mindegy, hol laksz. Itt, ha hatalmas makom van, 60 ezerert kapok egy haromszobas kertes hazat, olyat, ami kivulrol is jol nez ki, es a haz elott levo udvarba be is tudok parkolni. 75 ezernel tovabb sajnos nem tudok menni. Ha nem akartunk volna meg gyereket es ezt az 5 evet (ennyi ideje vagyunk kinn) folyamatos munkaval toltottem volna en is, akkor mar 20 ezer alapom mar biztos meglenne ugy, hogy a 20 kilos borondbol indultam ki, semmiben nem szenvedtem volna hianyt az 5 ev alatt, parom dohanyzik (ez azert fontos momentum, mert legkevesebb 3-5 font egy doboz cigi es 2 nap alatt elmegy neki), van tv-m, internetem, az osszes haztartasi eszkoz es butor. Azert mondom ezt, mert most 8000-em van, tehat biztos osszejott volna 20 rongy, ami mar egy jo alap hazvasarlasnal. En azt mondom, kifizetodobb kisebb varosban elni, az a legtokeletesebb, ha olyan kisvarosban laksz, ami kozel van egy nagyobb varoshoz, igy akar oda bejarhatsz dolgozni, es elkolteni a penzt:D, aludni meg alszol a kisvarosban a kerteshazadban:D

2013. jan. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én amikor kiköltöztem úgy voltam vele, hogy "London, London és csakis London", el se tudtam magam képzelni máshol. Ott is éltem majdnem egy évig, de aztán egy munkalehetőség vidékre szólított (mondjuk elég vicces vidéknek nevezni egy 200ezres várost, de mindegy). Hát mit mondjak, a hétköznapok sokkal nyugodtabbak, az életkörülményeim lényegesen jobbak. Nagyjából annyi pénzből, amennyiből Londonban egy szobát béreltem, most van egy szerény kis lakásom. A londoni nyüzsgés kicsit hiányzik, ezért kb havonta-kéthavonta felülök a vonatra és körbenézek ott, de amúgy vidéken ugyanúgy meg van minden, mint ott. Egyébként Devonban lakom, és egyszerűen csodálatos hely, a tengerpart, az óceán, az emberek is sokkal kedvesebbek.
2013. jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 The Vault Dweller ***** válasza:
Előző, Devon? Csak nem Plymouth?
2013. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!