Kezdőoldal » Utazás » Európa » Orebić ( Horvátország) tapaszt...

Orebić ( Horvátország) tapasztalatok? Június elsején már meleg lehet ott, fürdésre alkalmas?

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit korai. Mi egyszer voltunk arrafelé június elején és elég hideg volt még a víz.
2013. febr. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi akkor tudunk csak menni mert nyertük az utazást,és az a feltétel hogy Június elsején kell indulnunk. Remélem azért szerencsénk lesz.
2013. febr. 21. 23:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha szerencsétek van és már májusban is jó idő lesz, akkor már szerintem jó lesz a víz is.
2013. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem június eleje nem a legjobb a nyaralásra, feltéve, ha a kellemes tengervízet szereted.

Egy picit északabbra (Splitben) nyaralok már lassan minden évben.

A következőket tapasztaltam:

Júniusban nem voltam, viszont július elején igen. A tenger nagyon hideg volt számomra, de volt olyan, akinek nem. Július végén már jó, viszont szerintem a legjobb időszak a nyaralásra augusztus közepétől október elejéig.

Tavaly augusztus végén és szeptember elején nyaraltam ott, a víz szabályszerűen meleg volt.

Orebic - ha az emlékezetem nem csal - délebbre van, mint Split. Tehát minél délebbre mész a horvát tengerparton, annál jobban érvényesül a mediterrán hatás, és garantáltabb a jó idő.


Június elejei meleg tengervíz akkor lenne lehetséges, ha májusban már 35-36 fok lenne minden áldott nap.


Ha csak ekkor tudtok menni, javaslom, hogy menjetek és ne hagyjátok ki, ne riasszon el benneteket, még a hideg víz se. Csodás városok vannak a tengerparton tudtok sétálni és kirándulni. Mostari városnézés is lehetséges, még nem voltam, de szerintem megérné egyszer elmennem.


www.accuweather.com

ezen a weboldalon visszamenőleg is tudsz adatokat keresni (levegő hőmérséklet terén).

2013. febr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 FloraBella válasza:
Az Adria meg Januarban is elvezheto, termeszetesen nem furdesre, de szep es egeszseges a levego. Szerintem nem lesz a viz tul hideg, de ha megis meg lehet szokni, Del-Europaban nem olyen tul meleg a viz sehol sem. Split es Dubrovnik kozott a legszebb a horvat tengerpart, szoval jo helyre mentek.
2013. febr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mi július közepén voltunk és mindennap 40-45 fok volt. Viz hideg volt és hideg is marad egész nyáron mert ez nem Balaton! Itt összevissza mozog a víz. Víz teteje lehet kicsit melegebb 10 centiig.Én viszonylag azt vettem észre hogy az alja melegebb volt. (Splitben voltunk)
2013. febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sokat járok Horvátországba, így kicsit tudok segíteni nektek.


Az első, hogy készüljetek fel rá, hogy rohadtul messze van!

Ha egyszer sem tévedtek el, akkor Bp.-től kb. 1.000 km !!

Ez autóval is olyan sok, hogy tranzitszállást szoktak javasolni (pl. Plitvicén).


Megkérdezném, hogy vezettetek ennyit már egyhuzamban?

Alkalmas (üzembiztos) ekkora távra az autótok?


A másik dolog, hogy ennek komoly anyagi vonzata is lesz, hiszen üzemanyagra, autópályadíjra, kompra, nyugodtan elkülöníthetsz kb.100ezret.

Ha tranzitszállást is igénybe vesztek, akkor még az a költség is hozzájön.


Sajnos azzal sem tudlak bíztatni, hogy fogtok tudni fürdeni, de térdig mindenképpen bele tudtok majd menni.


Viszont a táj és a tenger az csodaszép.

Javasolnám a fürdést kárpótlandó kirándulásokat, és a közeli városok becserkészését.


Mellékelek egy linket is az útvonalról.

[link]

2013. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tökéletesen leírt mindent az előző válaszoló!


De minek írtad ki újra a kérdést?

Nem lesz attól jobb az idő ott,

és közelebb sem lesz...

2013. márc. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!