Kezdőoldal » Utazás » Európa » Münchenben mi számít jó...

Münchenben mi számít jó fizetésnek IT-s, webfejlesztő területen?

Figyelt kérdés

Országot szeretnénk váltani, jelenleg Angliában élünk. A párom ezen a területen dolgozik, már több évtizedes gyakorlata van és a poziciója is elég jó. Angliában könnyű bemérni mi számít átlagnak, mi számít jónak, mert a hirdetéseknél odateszik a fizetés megjelölést is, viszont Németroszágra ez nem jellemző.

Kapott már ajánlatokat, de azok jóval az itteni fizuja alatt voltak és habár tudjuk, hogy az árak (lakhatás, étel, szolgáltatások stb) köszönő viszonyban sincsenek az angol árakkal, tehát jóval olcsóbbak, ettől függetlenül nem tudjuk belőni mi az, ami az itteni szinvonal ottani megfelelője.

Tudom, hgoy ez kacifántos, de ha tudna valaki tippet adni, hogy mennyit kereshet kint egy vezető beosztásban lévő webfejlesztő, megköszönném.



2013. ápr. 16. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is, kizártnak tartom, hogy németországi tapasztalat nélkül vezető beosztásba kerülne. Nyilván Angliában sem vezető beosztásban kezdte. Németországi tapasztalat nélkül 1600-1800 € nettónál többre nem igen számíthat. Ez a pénz nem számít rossznak, azonban ha ti megszoktatok egy bizonyos életszínvonalat itt, Angliában, akkor gondot okozhat az átállás. Akármilyen profi is a párod, német tapasztalat nélkül nem fog kapni annyit, amennyit Angliában. De ez teljesen érthető, mindegyik új országban, helyen, először bizonyítani kell. Én mikor kijöttem Angliába, helyi tapasztalat, referencia nélkül az itteni pályakezdő bért kaptam. Aki ezt nem tudja/akarja elfogadni, az ne menjen külföldre. (Magam is IT-s vagyok.)
2013. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Itt, Angliában valóban nem magas poziban kezdte és szépen lépdelt a ranglétrán. De vezető beosztásnál már úgy van, hogy nem kell helyi tapasztalat. Sőt, a német nyelvtudás sem feltétel. (megvan azért, csak tudom) Hidd el, így működik.

Szóval ezért érdekelne kifejezetten olyan fizetés, ami nem kezdő.

De azért köszönöm a választ.

2013. ápr. 16. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Oh, pont ez az a munkaterület ami iszonyat nagy a külömbségek. Ha tényöleg vezetö beosztást nézünk akkor a minimum 2000€-10000€ Egy normális kézhezkapott fizetés Frankfurt környékén. De természetesen ez rengeteget számít a tudástól.


Ami minimum egy német kiváló nyelvtudás. Ès terme´szetesen az angol. De német nélkül max akkor megy valaki, ha nagyon ritka tudással rendelkezik, vagy szuper jó a szakmájában.


Nekem a férjem német és ö teamleader egy nagy IT cégnél. Ö nem végzett egyetemet. Amit csinál az magyarországon a managerek csinálják. Van egy nagy csoportja és ö irányítja öket, ö nem dolgozik külön munkán, neki a munka szervezés, levezetés, a csapat össze fogása, az ügyfelek közvetlen bajainak kezelése stb... Ö interjuhoztat elsö kézben a csoportjába embereket, ö rugja ki öket.

Férjem 2800€-t hoz haza+ céges autó korlátlan tankolással és magán használatra (így pl magyarországra is ingyen utazunk)+ a gyerekek oviját fizeti a cég + éves bonus.

Mi frankfurt alatt lakunk, it rengeteg a magyar IT szakember (kb a magyar anyukák akikkel jóba vagyok nekik a 80%-nak a férje IT-s általában programozó). Velük beszélgetve azt kell látnom, hogy egy 2000-2500€ egy jó fizetésnek számít itt. ez felett lehet keresni, föleg ha valaki magánvállakozóként programoz. Vállakozóként jó sok pénzt lehet kérni, de ez egy igen bizonytalan munka, akár hónapok is eltelhetnek munka nélkül, de akár egy kisebb megbízás is lehet nagy pénz.


Az ingatlan árak változóak. Frankfurt környéke iszonyat drága, föleg maga a városban. ott egy kisebb lakás bérlete 2 szobás is ami normálisabb igényesebb közel 1000€ is lehet. Mi 40km-re Frankfurttól lakunk, már távol a reptértöl itt egy sorházat bérlünk aprócska kerttel 1000€+rezsi-t, de ez falu egy város mellett. Nekünk ez megéri, mert a férjemnek nem kell benzinpénzt fizetnie, így napi 80km autókázás nem gond. Európa egyik legnagyobb reptere a frankfurti, így óriási, és a környék igen hangos, akár 30 km-re is lehet a ház a reptértöl, még is 5 percenként megy el egy repcsi a fejük felett, így az ilyen környéken jóval olcsobb a lakások, még is közelebb van Frankfurthoz. (vagy is a reptér környékén egy 2 szobás lakást akár 500-600€+rezsi-t is lehet már kapni.


Itt azt mondják, hogy a család össz bevételének az 1/3-a legyen a lakás+rezsi költsége maximum. (albérlet vagy hitel) ìgy kényelmesen meglehet élni+ lehet menni nyaralni, és szorakozásra is jut.


Ha tud a férjed németül és érdekel titeket ez a krönyék is, akkor a férjem szivesen megnézi a férjed önéletrajzát.

2013. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, valóban, nagyon szerteágazóak a fizetések, de olyan 2000-2500 € nettó már elfogadható. Bár attól függ, neki ez elég-e vagy sem.
2013. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
uh! Nagyon köszi a részletes választ! Ez már közelebb van ahhoz, amit mi keresünk.
2013. ápr. 16. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!