Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egyedülálló anyaként angliai...

Egyedülálló anyaként angliai költözést tervezek a Kisfiammal, elintéznivalók (gyámügy, környezettanulmány) mennyire fontos hogy elintézzem itthon? Továbbiak lent.

Figyelt kérdés
A gyerek Apukájának belegyezése kell,hogy kivihessem/kiköltözzek,ezt tudom. A gyámügynek jóvá kell hagynia a kiköltözést. De mi van akkor ha csak kimegyünk (pl:nyaralni) és ott ragadunk? Fontos,hogy onnan elintézzem a papírokat? Vagy csak úgy elmehetünk? Kaphatunk valamilyen büntetést? Nehogy már a magyar államnak kelljen kérnem a belegyezését abba,hogy a saját gyermekemmel hova költözhetek!? Tud valaki ebben segíteni?

2013. máj. 14. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
A gyamhivatalnak akkor van beleszolasa, ha te kozlod veluk, hogy vegleges letelepedesi szandekkal mesz. Ha apuka nem ellenzi, akkor csinald ugy, hogy a gyereket az ovodabol/iskolabol nem kiiratod, hanem a tanuloi jogviszonyanak szunetelteteset kered es evente egyszer hazajossz.
2013. máj. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy a körzetes ovi/iskola le fogja jelenteni hivatalból a gyámügynek, hogy nem jár a gyerek oviba/iskolába, ők pedig hivatalból eljárást indítanak, mert kötelező taníttatni a gyereket

sajnos kiskorú veszélyeztetésnek számít, ha nem tudod igazolni ,hogy hová jár és utólag sokkal nehezebb igazolni, hogy kint jár iskolába rendszeresen


ezt érdemes elolvasni:

[link]


nem ítéllek el egy percig sem, mi is tervezzük a költözést, de veszélyes kihagyni a bejelentést pont a gyerek érdeke miatt

2013. máj. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Dehogy jelentik fel. Akkor jelentik fel, ha csak ugy, nem viszi be a gyereket. Ezert kell irni ey "tanuloi jogviszony felfuggesztese/szuneteltetese" kerelmet az intezmeny igazgatojanak. Bele kell irni, hogy hosszabb ideju kulfoldi tartozkodas miatt es kesz. En is igy jottem el a gyerekemmel.
2013. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, es a gyamhivatalban kerdeztem meg, hogy mi a teendo, ott mondtak, hogy igy egyszerubb.
2013. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy szüneteltetni akarják a tanulói jogviszonyt, viszont ott a bibi, hogy több olyan iskola is van, ahol ehhez kell mindkét szülőnek az aláírása, függetlenül attól, hogy nincs közös felügyeleti jog! Tudom, nem minden iskolában van így (azt nem tudom, hogy jogszabály szerint, mi van), de nem csak egyről tudok, ahol az ilyen dolgokat szigorúan veszik.
2013. máj. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor apuka is alairjs. Nyilvan megteszi, ha egyszer engedi, hogy kulfoldre koltozzon a gyerek.
2013. máj. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Azért a gyámügyön utána kérdezek,mielőtt kimennénk. Viszont ha felfüggesztését kérem,akkor a későbbiekben ha már kint beíratom,akkor ugyanúgy el kell intéznem a papírokat,nem? Mert akkor véglegesen meg kell szüntetnem a tanulói jogviszonyt itt Magyarországon... Jajj miért ilyen bonyodalmas,hogy kimenjek a saját gyerekemmel!?
2013. máj. 16. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!