Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dél-Olaszország tényleg olyan...

Dél-Olaszország tényleg olyan putris?

Figyelt kérdés
Sokan írják, hogy szegény régió az orszád déli része, meg hogy olyan putris, nincs munka stb? Éles kontraszt van észak-dél között?
2013. máj. 19. 13:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: A közlekedés is katasztrófális ott? Hallottam, hogy vezetni ott elég kegyetlen, meg minden autó meg van karcolva stb.. Igaz ez is?
2013. máj. 19. 13:08
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy Magyarországon is van különbség a Vas megyei falvak és a nógrádi falvak, vagy Ózd és Sopron között, úgy Olaszországban is megtalálhatod a különbséget az észak olasz városok és dél olasz városok között.


Sok más tényező is alakítja ezt az ellentétet, Észak-Itália turisztikai szempontból jelentősebb forgalmat bonyolít mint dél, észak iparosodottabb, délen a mezőgazdaság jelentősebb.


Azonban függetlenül attól, hogy észak vagy dél, települések szerkezete többnyire megőrizték középkori kinézetüket. Vannak olyan É-olasz városok (Pl Porto Ferraio), ahol ember úgy érzi, mintha délen járna, és létezik olyan új város délen (Pl Craco Peschiera), mintha egy északi kisváros lenne.

A szegényebb vidékeken gyakoribb az ütött-kopottság. Ez vonatkozik a városokra és az autókra is. Egy kis horpadással elmegy az még. Parkolástól lökhárítótól lökhárítóig parkolnak. Ha egy kicsit leesik a vakolat, nem kapkodnak a felújítással.

2013. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

2011-ben voltam az Amalfi parton. Amalfiban szálltunk meg. De bejártuk azt a környéket. Nápoly, Sorrento... stb... Autóval mentünk. Nápolyig autópálya van. Onnan sincs gond az utakkal. A táj gyönyörű. Normális a közlekedés sok robogóval megfűszerezve. Nem láttam balesetet. Az utak jól ki vannak táblázva.

Nem putris rész. (kivéve Nápolyt :P) Az egész részen átjön az igazi olasz mediterrán hangulat. Én imádtam. Sok a turista, főleg ázsiaiak. Én is, mint turista voltam, tehát erről van csak tapasztalatom. De én, ha nyaralásról van szó, mindenképpen ajánlom. Sokkal jobban, mint é-olaszország. Északon 'csak' Rómában és Livornóban voltam.

2013. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Sorrentoi-félsziget (Caprival együtt) kiemelt üdülőövezetnek számít. Dél-Olaszország (bár annak is az északi része), egyik "kirakat" látványossága. Ilyen szempontból semmi nem jellemző rá mint a déli városok többségére. A házak frissen felújítva, rendszeresen karbantartva, nem potyog a vakolat, utcák terek tiszták, nincs sehol szemét szétdobálva. (magyar hasonlattal élve, Miskolctapolca is Borsodban van...mégsem összehasonlítható mondjuk Ózddal). De ne igazán ez a tipikus képe Dél-Olaszországnak.

Egyik legszegényebb tartomány a csizma orrában fekvő Calabria.

Tropea innen nézve gyönyörű kisváros, minden adva van ahhoz, hogy igazi turistaparadicsom lehessen.

[link]

Kristálytiszta tenger, vakító fehér homok, egyéb látványosságok (már ha csak azt is beleszámoljuk, hogy a város egy 40m magas sziklaszirtre épült)...

De ha közelebbről megnézzük a belvárost, itt potyog a vakolat, ott potyog a festék...

[link]


Kontrasztképpen egy Észak-olasz kisváros a Garda-tó mellett:

[link]


kevésbé ütött-kopott a benyomás.


Persze van akinek pont ez adja a régió szépségét. Műemlékekre azért délen is vigyáznak. És van akit pont az fog meg, hogy belengi a városokat az idő szelleme, és nem olyan steril élérevasalt mint az észak olasz városok.

2013. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csenerezi válasza:

A putris kifejezés szerintem sértő, még akkor is, ha szubjektív a téma.

Észak más mint dél, majdnem mintha más ország lenne. Észak rendezettebb, dél meg barátságosabb.

Tartottam korábban a déli résztől, de nagyon megkedveltem. A tengerpartja sokkal szebb.


Annyira szubjektív, hogy csak azt tudom mondani, hogy akinek még észak se elég rendezett, tiszta, az ne menjen délre. Aki otthonosabban érzi magát Ausztriában, az vagy ne menjen délre, vagy legyen nagyon nyitott.

Én pl imádtam Szicíliát, de olvastam sok negatív élményt is.

Pompei volt nagy élmény, Paestum, Matera, Gargano, Amalfi. Ezekkel szerintem nem lehet melléfogni, még akkor sem, ha dél.

2016. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csenerezi válasza:
A közlekedésről annyit, hogy rutinos, lazább vezetőknek ajánlom. Nem egységes a vezetési szokásokban dél, Nápoly környéke rosszabb, mint 200 km-el odébb. Nápoly környékén logikus a közlekedés, viszont nem szabályos. Pl. a jobbkéz szabály nem igen számít. Sok megkarcolt, nyomott autó van, de mi már több ezer km-t mentünk és semmi sem történt.
2016. aug. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!