Kezdőoldal » Utazás » Európa » Krakko, Lengyelország 4 nap 3...

Krakko, Lengyelország 4 nap 3 éjszakára megyünk ketten. Ha te már voltál, mennyi pént vinnél magaddal? Látnivalók?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 06:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi egy nappal kevesebbet voltunk és 2010-ben, de azért leírom a tapasztalatokat!


A mi programunk:


1. nap Krakkó belvárosa templomok, múzeumok

2. nap Auswitch és Birkenau

3. nap wieliczka sóbánya délután/este Wawel


Ezek közül az egyik múzeumba és templomba volt belépő jegy, pontosan nem emlékszem, de pár száz forintnyi volt. Birkenau ingyenes volt, Auswitchba, pedig délután 3 után mentünk, így az is, ott adtak ingyen egy füzetet ami alapján minden bejárható volt. A sóbánya belépőárára nem emlékszem, de pár ezer forint körül lehetett.


Kettőnknek utazás/szállás/étkezés (egyszer pirogot ettünk az utcán, egy ebédet a sóbányában és egyszer beültünk vacsizni egy étterembe a főtér közelében, a többi étkezésünk hideg kaja volt)/utazás a sóbányába és Auswitchba/belépők kijött kb. 50.000 forintból. Igaz mi diákként voltunk ott. Ezen kívül még olyan maximum 30.000 forintot költöttünk el maximum, de hoztunk 4 üveg vodkát, szuveneíreket, többször beültünk sörözni, vodkázni. Mi diákként voltunk és ahol lehetett diákjeggyel mentünk be.


Nekünk a nászútunk után a legemlékezetesebb nyaralásunk volt. Érezzétek jól magatokat! Szuper hely

2013. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi 3 nap 2 éjszaka voltunk.

Első nap voltunk a Wieliczkai sóbányában, amit nem nagyon tudtam értékelni. Lehet hiba volt rögtön az utazás napján menni. De kb 6000 forintnyi zlotyi volta belépő. Szerintem annyit nem ért. Másnap délelőtt Krakkóban voltunk ami nagyon szép, hangulatos utcák, nagyon szép a királyi vár, stb... Majd délután Auschwitz ami nagyon megrázó volt, sokszor eszembe jut. Szerintem csak költőpénzt kb 20 ezret váltottunk zlotyira, meg vittünk eurót is csak a biztonság kedvéért, mert volt otthon. ( kb 2-300)3. nap Zakopane ami nagyon nagyon bejött.

2013. jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nekünk a szállás , utazás, kaja már rendezve volt, ez csak a költőpénz volt amit írtam
2013. jún. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek:)
2013. jún. 19. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!