Kezdőoldal » Utazás » Európa » Oroszországban (Kazanyban) él...

Oroszországban (Kazanyban) él a barátnőm (aki tatár nemzetiségű). Szerencsére olyan gyökerekkel rendelkezem (belső-ázsiai török vagyok részben), hogy összeházasodhatunk. De megérné-e Oroszországba költözni vagy inkább ő jöjjön ide?

Figyelt kérdés

2013. júl. 24. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
MENJÉL INKÁBB TE HIDD EL SOKKAL JOBBAN JÁRSZ/JÁRTOK MINDKETTEN!!!
2013. júl. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ hogy ott milyenek a körülmények. Lesz-e lakás,munka stb. és hogy tudod-e a nyelvet. Ha ezek megvannak ott akkor meg kell nézni hogy itt is megvannak-e a feltételek. Ha igen, akkor ízlés kérdése.
2013. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tomala ***** válasza:
100%

Én idén már jártam Kazanyban, és nagyon durva ütemben fejlődik. Egyrészt az Universiadéra készültek, másrészt - ha jól tudom - a 2018-as oroszországi foci vb-nek is helyszíne lesz. Nem is szegény város, Tatárföld komoly természeti erőforrásokkal bír, de persze a javát Moszkva gyűjti be. A rendszerváltás előtt kifejezetten kiszipolyozták és nyomorban tartották.


Nekem nagyon tetszett a város, de ahhoz, hogy ott éljek, kicsit ingerszegénynek, és istenhátamögöttinek érzem.

A másik az, hogy arrafelé még mindig elég szűk a jólétben élők rétege. Nem tudom mi a foglalkozásod, de csak egy röpke példa: egy vidéki mentős Oroszországban átszámítva 28 000 Ft körül keres havonta.


De persze mindez attól is függ, mennyire vagy ügyes, milyen kapcsolatrendszerrel bír a barátnőd (családja), és mi a szakmád.


Moszkva teljesen más, ott munkaerőhiány van, tehát durva túlkínálat állásokból, főleg a diplomás állásokból. Egy metróvezető pl. 450-800 000 Ft között keres, és nem kapkodnak ez után az állás után.

Oda érdemes kimenni, de csak akkor, ha tudsz szerezni lakást, mert az ingatlanárak elképesztően durvák. Egy átlagos állapotú 70 nméteres panel a belvárostól egy órára 100 millió forint körül van.


Szóval ha nem vagy biztos a dolgodban, én inkább az Magyarországot választanám. Az oroszok sem szomorkodnak, ha EU állampolgárságot szereznek.


Egyébként meg gratulálok, a tatár lányok gyönyörűek ;)

2013. júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Voltam már én is Kazanyban, tényleg gyönyörű, csak a gazdasági életbe nem láttam bele. Szerintem az oroszok egy kicsit eltúlozzák nemzetük létszámát, és más "kisebbségekkel" való arányaikat. "Moszkva szerint Tatarsztánban kb a lakosság fele orosz, én pedig ahogy beleláttam az itt élők mindennapjaiba (2 hónapig voltam itt), jó ha a lakosság 30%-a orosz.

utolsónak: köszi a CONGRATULATIONhöz, a tatár lányok vaóban gyönyörüek, és tudni illik, egy "tatarica" egy életre szól (szval nem olyanok mint az európai nők).

2013. júl. 25. 22:42
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is tatár barátnőm van, holnap megyek Kazanyba. még együtt vagytok?
2022. febr. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!