Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes-e mindent feladni és...

Érdemes-e mindent feladni és külföldre költözni? Vagyon meg lehet élni Németországba vagy Ausztriába egy 1300 – 1500 euros jövedelemből albérlet fizetése mellet?

Figyelt kérdés
A férjem 1éve dolgozik folyami hajón – szabadsága minimális – és az állandó távollét megviseli a családi életet és a kislányunkat is. Férjem a költözés mellett van, én kicsit félek feladni az itthoni munka helyemet (viszont ha megnézem a magyar viszonyokat most ő a főkereső a családban a magas külföldi fizetésével). Ha feladjuk az itthoni életüket én munkanélkülivé válok – németet csak alapfokon beszélem.

#külföld #költözés #Élet Ausztriában #Élet Németországban
2013. aug. 28. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Vagyon meg lehet élni Németországba vagy Ausztriába egy 1300 – 1500 euros jövedelemből albérlet fizetése mellet?"


Meg. Azonban ha egy egész családot kell belőle eltartani, akkor nem elég egy kereső. 2 kell, és ha 2 szülő keres 1300-1500 € között, az cca. 3000 € nettó, abból mindegyik országban szépen meg lehet élni. És igen, érdemes mindent feladni, ha otthon nem éltek jól! Ha otthon megkerestek 300 nettó körül, akkor csak akkor éri meg kijönni, ha tényleg van valami speciális szakmátok, amivel esélyetek van a magasabb fizetésre.

2013. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, Bécsben normális helyen egy szép 2 szobás lakás bérleti díja olyan 4-500 euro körül van. Pont ma néztem én is kiadó lakásokat.

1500 nettóbol még vonjuk le a rezsit, így is legkevesebb 900 eurótok megmarad. Ebből bőven jól lehet lakni.

Aztán amikor belejössz a nyelvbe már ketten kerestek, úgy meg szépen lehet félretenni is.

Ráadásul Ausztriában 14 hó fizetést kaptok/év.

2013. aug. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is csak akkor éri meg, hogyha itthon tényleg nem kerestek jól. Én egyedül keresek nettó 300-at, párom még tanul, de reményeim szerint Ő is 200 körül fog keresni. Nettó 500.000 Ft összbevétel mellett eszünk ágában sincs elmenni sehova.
2013. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én folyamatosan figyelem a a német albérleti lehetőségeket és olyan 600 eurora számolunk lakhatással kapcsolatos kiadásokra. Nem titok szociális munkás diplomám van - szerintem ez bármely országba jó lehet - csak hát a nyelvi akadályok... bár vhol a lelkem mélyen abban reménykedtem, hogy mivel sok magyar van Ausztriában hátha jól jöhet egy ilyen szociális munkás mint én...

Láttuk, hogy szinte minden albérletnél kb 1500 euros kauciót kérnek - most ezt gyűjtögetjük.

És hát hátha a férjem fizetése és a családi pótlék együttesen elég lenne a megélhetésre. Ennél szerintem minden jobb, mint, hogy mi itthon "jól élünk" a férjemmel meg jó ha havonta egyszer látjuk egymást.

Esetleg a Ausztriában / Németországban működő Gyessel kapcsolatosan nem tudna valaki felvilágosítást adni - saját tapasztalat alapján lenne a legjobb?

Köszönöm az eddigi kommenteket!!!

2013. aug. 29. 11:02
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha a mi családunk is netto 500.000 Ft os fizetéssel büszkélkedhetne - sőt mi már 300.000-nak is bőven örülnénk - akkor eszünk ágába se lenne azon gondolkodni, hogy külföldre kéne költözni - de addig amíg itthon az én szerény kis 100.000 Ft-os fizetésemből kéne megélni - mert a férjem itthon 2 évi próbálkozás után sem talált munkát - ami persze képtelenség - addig azt számolgattuk, hogy az ő egyedüli fizetéséből kint meg lehetne élni.

Ez a szégyen ebben az országban, hogy nekem ezen kell gondolkodni; itthon nem lehet egy fizetésből megélni (úgy hogy albérletet, rezsit, mindent fizetsz) addig bármely más országban meg meglehet élni egy fizetésből is.

2013. aug. 29. 17:11
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
1300-1500€ az nem túl sok. Bécsben általában vendégmunkások vannak és munkásszállón laknak. Nem olyan segítőkész egyik magyar a másikkal. Szinte egyikük se beszéli a németet csak nagyon keveset. Én ismrek olyat aki egy szót se tudott németül és mégis volt munkája.
2013. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Akármelyik nyugati országban jobb életet tudsz fenntartani mint otthon! Ez 20 éve is így volt, és ahogy elnézem ez csak fokozódik. Lassan azokat becsülöm akik otthon mernek maradni :DD
2013. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
#7es, utolsó válaszoló: így, 2021 Magyarországán nagyon fura az akkori '13as válaszodat olvasni:D Azóta megrosszabb...
2021. júl. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Mégis mi a baj, a magyar élet színvonallal gyakorlatilag bérrobbanás+munkaerőhiány van.

2021. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
A magyar eletszinvonal = az atlag europai eletszinvonal szerint a magyarok 3/4 e szegeny, a regioban is nalunk a legrosszabb a megelhetes, noha az Eu ide fizetett a legtobbet. Magas inflacio, elszallt arak, külföld - keleti hitelek, rekord allamadossag, harmatgyenge forint stb stb. Nem kell mondanom az Eüt, az oktatást, a kozszferaban szanalmasak a fizetesek. Mashol se sokkal jobbak, a KSH szerinti atlag 400k bért nagyon kevesen latjak, a tarsadalom 60%on a megelhetes mindennapos problémát okoz. Az 18as választások előtt sem volt rózsas a helyzet, de azóta borzasztó
2021. júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!