Kezdőoldal » Utazás » Európa » Segítség! Németországban...

Segítség! Németországban rekedtem és nem tudom hogyan juthatnék haza. Ötlet?

Figyelt kérdés

Üdv!


Németországban rekedtem, jövőhéten haza kell mennem, de nincs pénzem se vonatra, se buszra se repülőre. A konzulátust már értesítettem és kiállítanak nekem egy ideiglenes útlevelet, de attól tartok hogy a hazajutásban már nem fognak segíteni. Teljesen tanácstalan vagyok és nem tudom mit tegyek. Összesen talán 8000 forintot tudnék valakinek felajánlani fuvarra, de arra otthon szükségem lenne új személyi és TB kártya kiállítására... van valakinek egy jó szívű ismerőse aki sokszor jár Németországba vagy valami oldal stb.?


Válaszokat előre is köszi



#Németország #bajba jutás
2013. okt. 20. 19:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A konzulátus ad pénzt, kölcsön.


Vagy stoppolsz és egy hét alatt hazaérsz. Esetleg keresel egy magyar érdekeltségű import-export céget és bevársz egy magyar kamionost és megkéred hogy dobjon haza.

2013. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Általában a konzulátus megelölegezi a hazautazás költségeit, természetesen a legolcsóbb lehetöséget figyelembe véve.

Ha nem, akkor a "mitfahrzentale" nevü oldalon nézz körül. Itt akik arrafelé mennek autóval, visznek másokat aránylag olcsón, az üzemanyag fejében.

2013. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Melyik Német városban ragadtál?
2013. okt. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Dessau-Roßlau (Sachsen-Anhalt). Halle és Magdeburg van itt a "közelben" ami ismeretesebb.
2013. okt. 20. 19:43
 5/17 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már rajta, hogy nekivágok a nagy útnak, de sajnos eléggé északon vagyok ahhoz, és az időjárás sem túl kedvező ilyesmihez. Ráadásul 20 éves lány vagyok, ugyan külsőleg nem vagyok vonzó, de mégis félek hogy megerőszakolna valaki "Nekem aztán mindegymi csak muffja legyen" alapon.
2013. okt. 20. 19:48
 6/17 anonim ***** válasza:
Nincsenek ott Magyar ismerőseid,akikben megbízol?
2013. okt. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Senki.. megkérdeztem ismerőseimet, szüleimet is de senki sem tud értem jönni, vagy pénzt adni rá.
2013. okt. 20. 20:01
 8/17 anonim válasza:
www.oszkar.com
2013. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
itt találsz olyat aki hazahoz rákerestem, magdeburgból indul hazafelé egy kocsi
2013. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem hiszem hogy oda elég lenne 8000 Ft + nem tudok átmenni Magdeburgba sem. Továbbá otthon vidéken laktam, hozzám eső legközelebb város Székesfehérvár volt de még az is 25 km-re van.
2013. okt. 20. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!