Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában milyenek a fizetések?

Angliában milyenek a fizetések?

Figyelt kérdés

pontosabban a hotel szakmára vagyok kíváncsi, mennyit keres pl. egy recepciós vagy egy hotel manager ?

Teljes középfokú végzettséggel (érettségi + inas/tanonclevél - hotel szakmában) milyen munkakörben tudok elhelyezkedni ? Muszály először mosogatós munkát vállalnom vagy mindjárt az elején kapnék egy Front office munkát ? Manager munkát kapnék, ha erre megvan a papírom vagy megkéne másznom a ranglétrát ?



2013. okt. 30. 17:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%

Kérdés:

- mennyi idős vagy?

- mennyire tudsz angolul?


Ha tudsz angolul akkor minden kérdésedre a válasz fent van a neten, csak utána kell olvasnod.

2013. okt. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Mikor kijöttünk az első melóm Hotel recepciós volt, igaz csak éjszakás, de később válthattam volna ha akartam volna.

Vendéglátós végzettségem és tapasztalatom volt, igaz F.O._ban még soha nem dolgoztam előtte, a managerem magyar lett és nagyon kellett nekik az ember mert nem sokan vállalják az éjszakázást heti 5 napban minimálbérért.

A fizetés egyébként attól is függ milyen szállóba kerülsz, milyen pozícióba. Cégen belül vannak képzések, junior manager vagy bármi lehetsz ha van türelmed kivárni és végigmászni a ranglétrát.

2013. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Egy Front Office manager egyébként nem keres ám olyan nagyon jó pénzeket, emellett nagy a felelőssége, rengeteg meetingre kell járnia és neki kell trainingelnie az újakat, akik sokszor hetente jönnek-mennek, szóval idegörlő egy meló.
2013. okt. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
recepciós kb. minimálbéren van. esetleg 7 fonton...az se sokkal jobb.
2013. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
ha vendéglátásban akarsz dolgozni, akkor szerintem ne Angliába menj. minimálbér körüli fizetésből szarul lehet élni ott is. tudom, mert én is dolgoztam 7 fontos órabérért, de ha megnézzük a megélhetési költségeket, akkor látható, hogy rohadtul nem éri meg. Szerintem Londonba 1500 font nettó alatt nem szabad menni, de vidéken is kell legalább 1200 nettó a normális léthez. Persze akinek megfelel a magyar tömegszállás, az elvegetálhat, de ennyi. Ausztriában vagyok egy hotelben, szállást, kaját kapok, minden pénzem megmarad. Angliában 1000-1100 nettót kaptam, jó ha egy 150-200 font megmaradt.(és még csak nem is Londonban laktam, hanem egy vidéki városban.)
2013. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Jól írja az utolsó, én is ezt tapasztaltam.
2013. okt. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Én is minimákbért kaptam, arra volt jó hogy kifizettem belőle a szállást, kaját és semmi sem maradt szinte.
2013. okt. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Én is minimálbéren vagyok mosogatós egy szállodában. Igaz a lakás szempontjából különleges helyzetben vagyok, mert ketten lakunk a barátnőmmel, és nagyon keveset fizetek érte.


De a többiek, igaz hogy tömegszálláson laknak, azaz egy szobát bérel egy, vagy két ember, attól függően hogy párban jönnek-e. Például az egyik srác akivel dolgozom 100 font/hét lakik, 4-en laknak egy 4 szobásban és állítása szerint nagyon jó kis lakás. Heti 5x7 óra kb 210 font körül fizet. Vannak a szállodában többen, akik 6x8, vagy akár 6x10 órában dolgoznak. Namost ők kereshetnek ugye 350-400 fontot hetente, ha minimálbéren vannak. Azért 1200-1600 font nettóból egy mosogatós ember már csaktán elvan. A szállodában egyébként kapunk enni, így a szálláson és a buszbérleten kívül semmilyen költségük nincsen az embereknek. Én speciel költök még sörre, és megtartottam a két szabadnapom, meg eljárok étterembe, sushizni. Én nem tudom ti hol éltetek eddig, én Pesten voltam egyetemista, de itt jobban élek mint otthon a banki 200ezres bruttó állásommal. Körülbelül havi 150-200 ezer forintot teszek félre, attól függően hogy mennyit költök a fentebb említett élvezeti cikkekre.


De hogy a kérdésedre válaszoljak, persze minden szerencse kérdése, de szerintem gyorsan és hatékonyan ügynökségen keresztül találsz állást, ami pedig minimált fizet általában. Manager egyből nem igen leszel, hacsak nincs annyi tapasztalatod, akkora szerencséd, és esetleg egy magyar főnököt fogsz ki. De egyébként minimálbér, és szerintem BO munkát kapsz. Pincér, kitchen porter vagy linen porter, ilyenek. Ha nagyon jó az angolod, és bedolgoztad magad valahova, akkor léphetsz előrébb.

2013. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Ebből azt szűröm le, hogy Angliában se olyan nagyon jó az életszínvonal, 1000 font ott nem olyan sok, néztem az ingatlanárakat borzasztó drága egy lakás, ilyen fizetésekből, még a lakbért sem tudják kifizetni, étel, ital, ruházkodás meg miegymásról még nem is beszéltünk.

Tehát Anglia egy fokkal sem jobb mint Magyarország.

2013. okt. 31. 20:37
 10/22 anonim ***** válasza:

"Tehát Anglia egy fokkal sem jobb mint Magyarország."


Ez azért így erős túlzás! Sokkal jobbak a megélhetési lehetőségeid Angliában, mint Magyarországon. Az hogy drága a lakhatás, az egy dolog, minden nyugati országban ez a legnagyobb kiadás. Ezért is annyira elterjedt a társbérlet. És itt most nem a tömegszállásokról beszélek, mert vannak egyéb, teljesen kultúrált szállások is, ahol csak a konyha közös, ami még bőven kibírható. Meg amúgy is, a magyar minimálbérből Magyarországon sem tudsz bérelni önálló lakást, csak szobát, na, ez Angliában sincs másként. Csak ugye mindeni azt várja, hogy itt majd mindent megkap elsőre. A jó állásért bizony itt is tenni kell, teperni kell, ha egy 1400-1600 körül megkeresel nettóban, már bőven jól fogsz élni. A sok képzettség nélküli meg ne várjon itt sem mást, mint minimálbért, az pedig a helyi viszonyokhoz képest lófütyi.

2013. okt. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!