Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik európai országban...

Melyik európai országban élnétek a legszívesebben és miért?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már sok hasonló kérdés volt, de remélem, sok válasz érkezik. :)

2013. dec. 14. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Èn németországban élek, és itt.

Èltem angliában(és más kontinensen), de ez a legélhetöbb ország. Német szokások és emberek nagyban megegyeznek a magyarokkal(karácsony, húsvét, töltött káposzta stb...).

Nincs messze Mo-tol.

Ès a megélhetés magasan a világban az egyik legjobb ha mindent össze vetünk.

Itt rendes szociális rendszer van, orvos társadalom biztosításon megy(van magán is), van munkanélküli segély(ami nagy biztonságot ad, ha esetleg munkanélküli valaki), van gyes, nyugdíj hálozat. Az iskolák, ovodák szuper jók(ovodások a gyerekeim), nagy oda figyelés van a gyerekekre minden honnan. A kivitele nagyobb az országnak mint az a pénz amit elköltenek, vagy is halmozás van(pont ez a baja, a többi eus államnak, mert a német országnak a legnagyobb a kivitele, és még Sem akar költeni). habár a fizetések lejebb vannak mint franciaországban, de ezzel az ingatlan árak és más arak is sokkal lejebb vannak. Nincsenek gettok, habár itt is van bünözés, de lényegesen biztonságosabb mint más országok.

2013. dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bécs. Top10 legélhetőbb város között van, mégis közel van. Éghajlata megszokott az itteninek.
2013. dec. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Svájcban (de csak svájciként), vagy Monaco, San Marino.
2013. dec. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Szintén Bécs. Egyébként a világ 2.ik legélhetőbb városa lett Melbourne után egy hajszállal, tavaly meg első lett.

[link]


Én 2 évet éltem ott, jelenleg Londonban élek és még korábban rövidebb ideig Rotterdamban is dolgoztam. Bécs minden téren viszi a pálmát, ráadásul onnan nekem haza kevesebb mint 1 óra az út.

2013. dec. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
*Bocs, tavaly nem lett első, de korábban 4x is.
2013. dec. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

*Bocs, tavaly nem lett első, de korábban 4x is.

[link]

2013. dec. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik dél-európai országban. Az éghajlat, a tenger, az emberek mentalitása, és a konyha miatt.
2013. dec. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lelkemnek tenger és pálmafa kell, most a lehető legjobb helyen vagyok, Dél-Spanyolországban. Persze a spanyolok beletojok hozzáállása néha kiborít, de még mindig jobb, mint otthon a frusztrált, idegbeteg légkör.
2013. dec. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En Nagy Britanniaban vagy Irorszagban, jelenleg is Londonban elek. Azert mert rajongoja vagyok az egesz milliőnek ami ezeken a szigeteken van, a gyonyoruszep tajak, a kultura, nekem ez mar tizeneves korom ota a szerelmem. Nagyon szeretek barangolni videken, nyaron pl nagy almom teljesult amikor be tudtam barangolni Skociat szinte teljesen. Szivesen elnek amugy Nemetorszagban is vagy Skandinaviaban, ez a german/kelta vonal all kozel hozzam.
2013. dec. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

16 éves korom óta szerelmes vagyok Nagy-Britanniába. Nem csak Londonért vagyok oda, mint sokan, hanem mindent imádok az országban. Skócia pedig maga a földi paradicsom -legalábbis számomra.


DE! Valahogy sikerült megkedvelnem Bécset az elmúlt egy-két napban, olyan szinten, hogy N-B helyett már legszívesebben a szomszédban laknék. Elég erősen el kezdett foglalkoztatni az a gondolat, hogy érettségi után neki állok németet tanulni -pedig én teljes szívemből utáltam a német nyelvet, de az ember változik... :)

2013. dec. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!