Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsi adventi vásárra szervezü...

Bécsi adventi vásárra szervezünk páran 2 napos kirándulást, vannak tanácsaitok?

Figyelt kérdés
Bécsbe szervezünk egy hétvégi látogatást a karácsonyi vásárba. Vannak tanácsaitok, hogy mikor induljunk, milyen jegyet vegyünk, mit érdemes megnézni még mellette a látványosságok közül, van-e valami jó hely beülni estére?

2013. dec. 15. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Minek két napra? Reggel mentek, este jöttök. Beírod a google-ba hogy "Bécs karácsonyi vásár" és dobálni fogja a találatokat...
2013. dec. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek szerint már csak a jövő hétvégéről lehet szó. Nem ajánlom, irtózatos tömeg lesz.
2013. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van a MÁVnak külön jegye, amivel tudtok a bécsi tömegközlekedésen is utazni.


Amúgy a tanácsom: maradjatok itthon, menjetek ki a Vörösmarty térre, kisebb a tömeg, ugyanaz a sz@r. Csak Bécsben végig magyar hangot fogtok hallani, itthon meg külföldit :)

2013. dec. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
MÁV: vonatjegy, ami 4 napig érvényes (oda-vissza), helyjegy oda-vissza, és kétnapos korlátlan helyi tömegközlekedés, összesen 12.000,- Ft.
2013. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ráadásul még a Vörösmarty téri sokkal jobb is, mint Bécsben a fő vásár, ahol csak a tömény giccset lehet kapni.
2013. dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Arra nem gondoltok, hogy esetleg magát a várost is meg akarják nézni, nem csak a vásárokat...?
2013. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De igen. Hidd el, nem csak a vásárokban, hanem a fő nevezetességeknél is irtózatos tömeg lesz. Ezért sem ajánlom nekik.
2013. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most jöttem meg, kint voltunk az emlegetett kirándulójeggyel három napot. A karácsonyi vásár számomra borzalmas csalódás volt. Voltak kint most más ismerőseim is, ők is ugyanezen a véleményen voltak. Akkora feneket kerítenek nálunk ennek a bécsi adventnek, hogy én is elhittem, hogy ez valami nagyon húhaa de baromira jó lehet... Hát nem volt az. Még karácsonyi zene se szólt sehol, mindenhonnan csak a magyar duruzslás halatszott, ami még nem is zavart. Az sokkal inkább, hogy pl. a városháza előtt esténként lépni nem lehetett és ahelyett, hogy megjött volna a karácsonyi hangulatom, csak felment bennem a pumpa, hogy mindenki lökdös, rugdos, tapos, ha valaki megáll előttem, akkor dugó és se jobbra se balra. A vásárokból ilyenkor már nem lehet sokat látni. Őszintén szombat este komolyan halál félelmem volt, hogy ha megbotlok vagy valami ott taposnak halálra... Az ég világon nulla adventi nyugodtság, békesség és várakozás, meg karácsonyi hangulat nem jött rám, inkább düh volt bennem, hogy ennek mi értelme van így?

Nem marad le semmiről az, aki nem megy ki, ráadásul hihetetlenül drága. Nekem személy szerint a pesti jobban tetszett. Tömeg szempontjából mindenképpen jobb, így higgadtabb az ember, nem a túlélésre megy...

Napközben mindig inkább várost néztünk, mindenhol rengeteg a magyar, de máshol azért meg lehetett kerülni a csoportokat, elmenni mellettük, nem volt zavaró. A vásárban nagyon.

Egyébként nagyon szép város, nagyon jó tömegközlekedéssel, nem bántam meg, hogy elmentünk, de csak a vásárra szerintem teljesen fölösleges. Nekem személy szerint a Práter volt a legnagyobb élmény. :)

2013. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!