Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova érdemes menni nyaralni?...

Hova érdemes menni nyaralni? Többi lent!

Figyelt kérdés
Igazából 4-en mennénk, baráti társaság (2 pár). Olaszországot néztük, de viszonylag drága. Már mint nem is az ár a gond, hanem a lehangoló szobák. Nekem nem igazán jön be az a régies stílus. Ebből a szempontból szerintem görög jobb. Szóval tavaly voltunk Parálián barátnőmmel, nem volt rossz, de most egy kicsit nagyobb, nyüzsgősebb helyre mennénk, ahol azért a kikapcsolódás is adott. Apartman vagy 3 csillagos szállodák érdekelnek. A keret (költőpénz nélkül) 100 körül mozog, per fő! Ajánlatokat várnék!

2014. márc. 10. 22:16
 1/8 anonim válasza:
11%
Afganisztánba.
2014. márc. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
56%
Törökországba
2014. márc. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Nezd meg a fapadosok ajanlatait, az joval lecsokkenti a koltsegeket es szukiti a lehetosegeket.
2014. márc. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A bolgar es a roman tengerpart kozelebb van, a nemet es a lengyel hidegebb nyaron, viszont sok a latnivalo a kornyeken.

Vagy csavarogjatok, olasz, francia tengerpart menten le spanyolba, vagy akar atautozni Marokkoba - kempingezes, szendvicsezes, de tobb latnivalo es kaland.

2014. márc. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Olasz tényleg drága.

De amúgy nem értem, ha nyüzsgős hely kell, meg kikapcsolódni mentek, az nálam azt jelenti, hogy jóformán csak aludni mentek a szobákba, akkor meg mit számít, hogy régies? Napközben a parton vagy, vagy a városban, vagy kirándulni, este meg elmész szórakozni, vagy csak sörözöl valahol.

Mi Görögben voltunk, nagyon minimál volt az apartman berendezése, de alig voltunk ott, szóval nálunk ez nem volt szempont.

Amúgy meg Paraliánál nyüzsisebb hely? :)


A keret nagyon bő, abból millió helyre mehettek. Mi pl. busszal Spanyolt is nézegettük, 45-55 körül vannak az utak önellátással. Nyilván hosszú meg fárasztó, de busszal kb. 50, ami repülővel 150, nem mindegy.

Na ott a Costa Brava elég nyüzsis, és közel van Barcelona.

Malgrat de Mar, Santa Susanna, Lloret de Mar, ez jó lehet.

És innen a gyorsvasút Barcelonába kb. 8 euro.

2014. márc. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

50 ezer körül már rengeteg jó helyre elrepülhetsz. Hagyományos légitársaságokkal is, fapadossal talán icipicit olcsóbban.

Hatvanezer körül már a Kanári szigetekig juthatsz.

Csak tőled függ, mit választasz. Még mindig van 40-50eFt/fő pénzed szállásra. Ennyiből Paráliánál meg Trevisonál sokkal de sokkal jobb helyekre is eljuthatsz.

2014. márc. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha Olaszország a célpont, akkor javaslom az úgynevezett agriturismo-kat.

Ezek olyan szállások, amelyek közel egy-egy városhoz egy mezőgazdasági majorban vannak. A szobák tulajdonképpen apartmanok, főzősarokkal (tehát önellátás is lehetséges), de van lehetőség reggeli, vacsora kérésre is (menü nincs, tájjellegű ételek és borok vannak.) Általában van egy bár rész, ahol lehet kávét inni. Az autót be lehet tenni a kertbe (nem mindegy...)

Ezek a szállások olcsóbbak, mint a hotelek, de a szobákban nincs TV. Igaz, légkondi általában igen. A jobbakban van kerti medence. A nyüzsiről az olaszok mindenhol és mindenkor gondoskodnak. :-)


Ezekből az agriturismo-kból kocsival bárhová el lehet jutni rövid idő alatt. Tankolni viszont oda is, vissza is Szlovéniában éri meg (nem Magyarországon és nem Olaszországban!!!).


Olaszországban a legdrágább időszak az augusztus, főleg 15-e és környéke.


Ajánlom ezt az oldalt:

[link]


Ennek a cikknek a végén pedig megtalálsz egy agriturismo elérhetőséget (Toscana), ahol mi voltunk. Ez nagyon merem ajánlani, akár utószezonban is, amikor az árak kedvezőbbek.

Firenze, Pisa, Siena, Lucca nagyon közel van, a tengerpart ugyanígy.

[link]


Ha van még kérdés, írj a privát postámba.

2014. márc. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az az igazság, hogy azt kifelejtettem, hogy kocsival mennénk mindenképp! Parália nyüzsgős, de egy nap alatt bejárható, kicsit unalmas volt az utolsó napokban. Tunéziában, Marokkóban, Krétán meg Törökben is jártam már, szerintem a török a legjobb, meg Tunézia sem volt rossz, de kocsival ezek ki vannak zárva. Köszi az ajánlásokat is, megnézegetem. Egyébként jöhet még infó, meg linkek is!

2014. márc. 11. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!