Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában és Írországban...

Angliában és Írországban mennyi kauciót kell fizetni egy albérletért?

Figyelt kérdés
Tapasztalataitokra vagyok kíváncsi...
2014. márc. 17. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Angliában a következő van

Szoba esetén fizetni kell 1 heti szobabérleti díjat és + 3 heti depositot.


Lakás esetén. Ha minden kikötésnek megfelelsz és tudsz lakást/házat bérelni akkor 1 havi bérleti díj és + másfél vagy 2 havi deposit.


Ha nem felelsz meg minden kikötésnek, de mindenáron lakást /házat akarsz bérelni akkor egyes ügynökségnél van esély bérelni. Ebben az esetben fizetni kell 1 havi bérleti díjat és + 6 havi depositot. Mellé kérnek írásos referenciát valakitől aki minimum 1 éve Angliában él, és garanciát vállal érted.

Írországot nem tudom, de feltételezem, hogy hasonló szabályok vannak ott is.

2014. márc. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És milyen kikötések vannak?
2014. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Milyen kikötések vannak ha valaki házat/lakást akar bérelni?

- A lakás/ház bérleti díját figyelembe véve, ennek megfelelő fizetés. (Pl: ha a lakás havi bérleti díja 900 font, és te létminimumot keresed akkor nem felelsz meg.)

- Minimum 6 havi bejelentett munkaviszony. (ha ez nincs, de minden más jó, akkor jöhet egy ember aki írásos garanciát vállal érted)

- leinformálható legyél. Legyen valaki , sok esetben munkahely ahol egyes ügynökségek utánad érdeklődnek, hogy tényleg ott dolgozol, te vagy az akinek mondod magad.

2014. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Jajj...inkább nem mondok semmit az előzőekre.

Itthonról közvetítő által menjél ki..., tehát eleve munkahelyre, és olyan közvetítő által, akik még itthon kezedbe adják szerződést.

Ha így mész ki, intézik neked a lakhatást is...egy szoba általában heti 70 font körül van, vidéken olcsóbb, akár 50 font is lehet...három hetit kérnek el, ebből ugye két heti kaució...lakásnál amit írtak 900 font, deha azt is munkaadók intézik, akkor pluszba kauciót még nem szoktak kérni mellé, mivel alapjáraton az van, h hetente fizeti az ember, és a fizuk is hetente szoktak lenni.

Ha munkára mész eleve ki, akkor kb. induló költségnek elég 300eFt első fizuig. Fontos, h a szerződésedet még itthon megkapd...sok ilyen cég van pl. Humanjob...nekem személy szerint velük van tapasztalatom és korábban 100%osan megbízhatóak voltak.

2014. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Előző vagyok, ismerősök tapasztalata alapján Írországba viszont drágábbak az albérletek. De erről sajna csak ennyit tudok, viszont Humanjob ilyenekről teljes körűen tájékoztat téged.
2014. márc. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ma 19:30


Én egy angol vidéki városkában élek már lassan 7 éve.. Sok felé jártam már, sok embernek segítettem már szállásügyben, munkaügyben. 7-8 évvel ezelőtt még akadt 50 font/hét szobabérlés, de ma már nem. Vidéken is a legolcsóbb 65-70 font/hét.

Nem tudom mi a bajod a válaszommal (én voltam az első válaszadó) de amit írtam igaz. Nagyon kevés olyan munkahely van amit otthon el tud intézni az ember és még szállást is ad. Főleg lakást!

(munkaközvetítő irodában dolgozom van némi fogalmam róla)

2014. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Légyszi értelmezd a szövegemet, mielőtt nekem esel.
2014. márc. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Jajj...inkább nem mondok semmit az előzőekre. "


Ezt, hogy kéne értelmeznem??

2014. márc. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Tyhűű, mondjuk hogy nem feltétlen rád értettem.

De bocsi, én óhajtok offolni.

2014. márc. 18. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Lemaradt a nem...de gondolom, azért érthető volt. :D
2014. márc. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!