Kezdőoldal » Utazás » Európa » Innsbruckban, Tirolban dolgozó...

Innsbruckban, Tirolban dolgozók! Titeket is napi 12-14 órában dolgoztatnak? Nektek is a heti két pihenőnap csupán néha jár?

Figyelt kérdés
Ahová én jelentkeznék arról a cégről azt írják több helyen, hogy a fentihez hasonló feltételekkel dolgoztatják az alkalmazottaikat - pedig rendkívül ismert cég - nem csak a külföldieket, az osztrákokat is. Nem csupán a napod hátralevő szabadideje megy így tönkre, hanem állítólag tíz-húsz napon át folyamatosan be kell járni - szevasz heti két pihenőnap...

2014. ápr. 2. 22:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
ahol ilyenek a feltételek, nem kell elvállalni. Tirolban dolgozom, több év gyakorlatom, jó német nyelvtudásom van, ha valahol valami nem stimmel, azonnal kilépek. 12 helyen dolgoztam eddig, napi 8 óránál többet nem dolgozom. pihenőnap általában 1 vagy 2. rengeteg betöltetlen állás van, lehet válogatni. ams.at oldalt ajánlom, mást nem.
2014. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
én olyan helyen dolgoztam Ausztriában, ahol 30 napbol 29-et kellett melozni... ilyen ez..de utána jobb lett. sokkal. átmentem Svájcba, majd a Franciákhoz
2014. ápr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, a baj csupán az, hogy az én végzettségemmel ott nem lehet ezen kívül más céget találni, mivel Innsbruckban csak egyetlen egy ilyen vállalat van.


És arról még senki nem mondott jót EBBEN a kérdésben. :(


Svájc ugyanez. Mondjuk Zürichben 4/2-es osztású a munkarend, de a négy nap alatt reggeltől-estig vezethetsz.


Vagy a cégben kuksolsz, és állítólag (mikor nincs meló, és ugye bent vagy órákig), nem mehetsz el onnan, magyarul ülsz a seggeden, és nem csinálhatsz semmit. Micsoda izgalmas pillanatok egy egész életen át. :)


Franciaországban mi a jobb (még Svájtól is)? Miben különbözik, és mely részen vagy?

2014. ápr. 2. 22:51
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Milyen munka ez?

A kollektiv szerzodesben fixen meg van hatarozva mennyit dolgozhatsz, a tulorat is szabalyozzak, a pihenest is, a kotelezo szabadsagot

2014. ápr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

azért jobb Francia, mert ide házasodtam meg :)

egyébként Svájc lenne a legjobb, pénzben biztos.

2014. ápr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Svájc nem EU-tag, éppen februárban szavazták meg, hogy szigorítsanak a külföldi munkavállalók számán, szóval oda most már nagyon nagy dolgot kell felmutatni, hogy munkavállalási és letelepedési engedélyt kapj.
2014. ápr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ehhez képest az EURES-en 15ezer svájci állást kínálnak külföldieknek, az alap kereset 3600-4500 svájci frank között mozog.

A legkeresettebb svájci szakmák: szerelők, műszerészeket, építőipari szakmunkások. A svájci vendéglátóiparba szakácsokat, pincéreket, szállodai személyzetet keresnek a munkaadók. Ez utóbbi szektorban a külföldiek aránya igen magas: 42 százalékos.


Ha az összesített EURES-adatbázisban keresgélünk az állások között, kiderül, hogy az informatikusoknak egyes munkaadók havi 4000-6000 svájci frankot kínálnak, egy elméleti fizikus pedig 7800-9100 svájci frankot is kaphat.


Ezek csak a háztartásvezetői állások:

[link]

2014. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Kérdéssel kapcsolódnék ide, mivel éppen most készülök kimenni én is...

Tekintettel a "szélsőséges feltételekre" lehetséges betekinteni a konkrét szerződésbe, még mielőtt aláírnánk, vagy ez már rossz pont?

2014. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Svájccal kapcsolatban egy fontos kérdés, amiről még nem kaptam konkrét választ sehonnan...

Úgy tudom, hogy a munkaköröket életkorhoz kötik. 58 éves gyógymasszőrnek mik az esélyei?

2014. ápr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Vissza az eredeti kérdésemhez:


"A kollektiv szerzodesben fixen meg van hatarozva mennyit dolgozhatsz, a tulorat is szabalyozzak, a pihenest is, a kotelezo szabadsagot."


Hiába a szerződés, ha állandóan szinte megállás nélkül vezetned kell - különben pápá, Innsbruckban ugyanúgy, mint Zürichben - és húsz napokat vezethetsz napi 12-14 órában... Ezalól a VBZ hangyányit kivétel, mert ahogy írtam, ott úgy tudom 4/2 a menkarend. De a négy nap alatt a lelkedet is kidolgozod náluk = nulla magánélet! A szakmám autóbuszvezető. Hiába a szigorítás, őket Svájc is nagyon keresi. De milyen feltételekkel...

2014. ápr. 3. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!