Kezdőoldal » Utazás » Európa » NAGYON FONTOS! Ha egy évre...

NAGYON FONTOS! Ha egy évre biztosan ki kellene mennetek külföldre, akkor? FONTOS! Lent a teljes sztori.

Figyelt kérdés

Egy évre ki kell utaznom - munka végett. Ti mit vinnétek magatokkal, ha tudnátok, haza már soha többet nem fogtok jönni.

Sajnos gyűlölöm a családom, és ez már nem fog változni; pénzem pedig lesz új - habár nem aranyéletet -, életet kezdeni talán itthon vagy egy másik országban.


Ti mit vinnétek ki, ami egy nagy s egy kis poggyászba fér be? (lehet itt szó ruháról, személyes tárgyakról, fényképekről stb.) Mindenki tanácsát szívesen meghallgatom, amíg az a normális, emberi-kulturáltság kereteink belül történik.


u.i.: Tudom, a családos kioktatások várhatók, de legtöbb embernek fogalma nincs mit követhetnek el védtelen gyermekek ellen, mily- és hányféle módon alázhatják meg őket, így legyenek szívesen az ilyen "térítők" békében hagyni.


Minden segítő szándékú választ előre is:

Köszönök szépen!



2014. ápr. 6. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Most akkor 1 évre vagy végleg??

Mert nagyon nem mindegy.

Ha végleg akkor minden fontos iratot hozd ki magaddal, beleértve az oltási könyvedet is. Ha végleg akkor ad le a személyidet az önkormányzatnál, ne legyen állandó lakcímed, ne legyen adókártyád, TB kártyád. Vagyis minden hidat égess fel magad mögött--


Bár nem tudom mennyi idős vagy, de saccolva azt mondanám, hogy 16-22 év között..Így a kérdésed még felesleges, mert sok tennivalód lesz, mielőtt a poggyászba pakolnál.

2014. ápr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha az EU egyik orszagaba utazol akkor vigyel minden iratot, bizonyitvany es azokat amik fontosak a szamodra - azok amik potolhatatlanok, vagy nem lesz senki aki megorizne a szamodra azokat. Ne felejtsd hogy sok mindent fel tudsz szkennelni es egy kompjuterben vagy barhol internet taroloban elfer.

Ha pl. az USA-ba utazol akkor jobb ha nem hozol mindenfele igazolast, dokumentumot - lehet hogy nem tudod megmagyarazni a belepesnel. Ezeket jobb ha egy megbizhatoval magad utan kuldeted.

Nem kell kulonosen szivre venni, elobb-utobb ugyis visszatersz majd latogatoba vagy megbizatasbol az ohazaba, a lenyeg hogy valaki akiben bizol megorizze a fontos dolgokat amit nem tudsz magaddal vinni.

2014. ápr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szerintem meg teljesen midnegy, hogy 2 hét, egy év vagy végleg..

én annyit pakoltam be 7 éve, mint amennyit 2 hétre viszek... tudom, sokan a zongorát is bapakolják, és ugy indulnak utnak, mintha ott ahova mennek, még egy bolt se lenne... néhány ruhát vittem, könyveket, laptopot, pénztárcát, iratokat..ennyi. mivel nem szeretem a felesleges kacatokat, én nem tettem be a plüss kacsát, meg 4 fényképalbumot, söt a körömlakk készletemet sem...se az összes melltartot :D

2014. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
igen, igy ahogy irták- én is minden iratot kihoztam, bizonyitványokat, diplomát stb.. amit egyébként azota se vettem elö.. :D
2014. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az iratok a legfontosabbak. Legyen mind érvényes még 2+ évig, tehát ne menj úgy, hogy fél év múlva lejár valamelyik, mert a külképviseleteken keresztül hosszabb az ügyintézés.

Legyen nálad útlevél és személyi, akkor is, ha EU-n belül elfogadják a személyit, mert azt tapasztaltam, hogy ügyintézéskor már útlevelet kérnek (pl. net megrendelésekor, bankszámlanyitáskor).

na meg ha az egyiket ellopják, elveszíted, lejár, a másikkal még tudsz utazni.


Minden más egyéni dolog, én hoztam ki könyveket, de van akinek ez nem fontos..

2014. ápr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, igen a papírokat már elintéztem, mindent összeszedtem amit lehetett, csak a repülőjegyet 1 nagy bőröndre tudtam befizetni. Fizetést ugye első hónap végén kapok, így az első hónapot egy adott összegből tudom csak állni. Ezért tisztálkodószereket és társait bepakoltam. Csak tudom, hogy haza, alias a "családi fészekbe" soha nem térek vissza, így rengeteg emlék marad itt. Súlyhatár pedig van a poggyásznál... Ti mit vinnétek magatokkal, ha csak 4-5 tárgy lehetne az?
2014. ápr. 7. 13:17
 7/9 anonim ***** válasza:
én nem vinnék "emléktárgyakat", talán egy könyvet, de az is hülyeség, ha nincs hely a böröndben, mert mindent le lehet tölteni, laptop, fényképezögép.. plüss kutya, fényképek, ilyen hülyeségeket én nem hoztam ki, de én ezeket nem is szeretem, csak porfogonak tartom.
2014. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a maradék cuccokat is bedobozoltam, ősszel útnak indítom azt is. Akkor hazaugrok, lesz egy utolsó átnézés, mert az elején érzelmileg sok dologtól nehezen szakad el az ember, de ha már egy ideje "külön élt" tőle, akkor jobban látja, hogy tényleg szükségem van-e rá vagy sem...

Ha meg tudod valakinél oldani a tárolást, akkor dobozolj be mindent, aztán fél-egy év múlva ha esetleg hazaugrasz pár napra, akkor újra átnézed, kiválogatod ami kell és azt útnak indítod. Több országba szállítanak vállalkozók, mi is egy magyar céggel költöztünk ki, ha később egyenesbe jössz, akkor pár nap alatt kiviszik neked Európán belül.


A tisztálkodási szereken megakadt a szemem: én azokat hagynám ki. Ugyanis bárhová megyek van olcsó helyi bolt, 2-3 nap alatt megveszed a tusfürdőt, sampont olcsón. Én inkább mást pakolnék a helyére. Ha utazok, akkor a DM-ben vagy a Rosmannban lehet kis kiszerelésben kapni tisztálkodási szereket, ezzel kihúzom érkezésig és ott bevásárolok.

Ami fontos, ha pl. kontaktlencséd van, hogy abból szerezz be pár dobozzal vagy olyan gyógyszert, amit ismersz és rendszeresen használsz. Fél patika nem kell, mert nem a szavanna közepére mész, de allergiagyógyszer, ez vagy az (te tudod mit szedtél az elmúlt egy évben) nem árt ha kéznél van.


A TB-t elintézted, hogy majd kijelentkezel amikor kint megvan az állás? Erre figyelj, mert ha nem teszed és ketyeg a tartozás, az állam tartja ám a markát. Pár külföldön élő magyart meg is találtak és fel vannak háborodva, hogy több évet követelnek rajtuk, holott egy papír lett volna elintézni, hogy bejelentsék a külföldi munkavégzést és így békén hagyják őket.

2014. ápr. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a hetvenes évek végén jöttem ki, és éppen azért nam utaztam repülővel, mert ott súlypótlékot kellett volna fizetni. Vonattal jöttem, 9 (kilenc) bőrönddel és két kutyával, pedig akkoriban még nem volt rizikótlan a vámvizsgálat. Szerencsére nem volt semmi baj. Ezt ma minden kockázat nélkül megteheted, annyi dolgot hozol ki, amennyit csak akarsz!

Nem tudod ezt valahogy megoldani?

2014. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!