Kezdőoldal » Utazás » Európa » A strasbourgi katedrális...

A strasbourgi katedrális rózsaablaka eredeti, vagy már egy felújított?

Figyelt kérdés

2014. jún. 8. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

úgy érted az eredetit, hogy a katedrális építői által készített?

azt ugye tudod hogy 1015ben kezdték építeni és 1439ben fejezték be?

gondolod, hogy ugyanazok az ablakok vannak benne 1000 éve? ezt végiggondoltad vagy ezt az oldalt használod a saját agyad helyett?

2014. jún. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Te is kedves ember lehetsz.. Csak azt nem értem, hogy ha már ilyen segítőkész vagy, akkor minek pazarlod rám az idődet.
2014. jún. 9. 19:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A XIII-XIV. században nagyon megrongálódtak az üvegek, de az eredetiek maradtak, néhány kivételtől eltekintve.

1844-50-ben restaurálta őket Gustav Klotz, egy híres üvegfestő mester.

1945-ben amerikai katonák találták meg (és adták vissza) a háború alatt kiszedett "vitraux"-kat, egy Heilbronn (Németország) melletti sóbányában.

A teljes tatarozás 2010-ben fejeződött be.


[link]

2014. jún. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :) Akkor ha jól értem a második világháború után megtalálták az eredeti ablakokat és azokat helyezték vissza?
2014. jún. 10. 10:02
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem egészen...

Ahogy írtam, "1844-50-ben restaurálta őket Gustav Klotz, egy híres üvegfestő mester".

Ő az eredetieket restaurálta, de persze voltak amik épségben megmaradtak, ezeket nyilván csak fel kellett újítani, és megtisztítani a ráragadt "patinától", amely elvette eredeti színüket. Ezeket találták azztán meg az említett sóbányában, és adták vissza Strassburg (franciául Strasbourg) városának.

2014. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. jún. 14. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!