Kezdőoldal » Utazás » Európa » Norvégiába be lehet utazni...

Norvégiába be lehet utazni magyar személyi igazolvánnyal?

Figyelt kérdés
Vagy kötelező hozzá útlevél?

2014. aug. 4. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Lehet személyivel utazni, de érdemesebb útlevéllel. Előfordult már, hogy problémáztak a személyivel, mivel Norvégiában nincs személyi igazolvány, és nem mindenki van tisztában ezzel.
2014. aug. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%

Én itt élek, és nekem vagy az ismerőseimnek soha nem volt gondja a személyi igazolványból. Ráadásul schengeni övezet úgyhogy (hacsak nem futsz bele valami fokozott ellenőrzésbe) el se fogják kérni.

Teljesen felesleges ezért útlevelet csináltatni.

2014. aug. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Én is itt élek, és én már láttam ebből problémát, azért írtam. Nem akartak felengedni a repülőre egy csapat srácot, mert csak személyijük volt. Egy jó ideig magyarázkodtak, mire a stewardessek telefonáltak, és végül felengedték őket. Ez a kellemetlenség elkerülhető lett volna útlevéllel, hiába utazhatnak amúgy személyivel is.


A fokozott ellenőrzésbe meg most pont belefuthat...

2014. aug. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
58%
ha valaki osloba megy repülővel annak elég a személyi vagy kötelező az útlevél??
2015. okt. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
86%

Én több mint 5 éve itt élek. Bár van útlevelem, de mindig a szeméylit használom! Soha senki nem kért útlevelet, pedig kb 3 havonta utazom repülővel, autóval pedig heti szinten átmegyek Finnországba/Svédországba.

Azért a rendőrök, határőrök tisztába vannak a szabályokkal. Attól még hogy egyszer egy stewardess nem volt ezzel tisztában, ez elég egyedi eset ahhoz, hogy e miatt útlevél készítése biztass másokat. Ráadásul az is megoldódott egy telefonálással, ahogy írtad (3-as). Ha e miatt nem engednének valakit utazni, abból komoly botrány lenne és szép nagy kártérítést kapna az illető.

2015. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!