Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy kiengedjenek Angliába?

Figyelt kérdés
A barátom és a családja kinn élnek Angliában, s meghívtak hozzájuk februárban egy hétre. Csakhogy a szüleim nem engednek, pedig egy forintjukba nem kerülne, a barátomat is ismerik... Az a bajuk, hogy hiányoznék az egyetemről(sok lesz a gyakorlati tárgyam). De egy hét nem a világ! Ja még azt is neheztelik, hogy barátom fizetné a repjegyet, és nem ők vagy én, de nekik perpill nem jutna rá, de a saját pénzemből se hagyják, hogy fizessem.(összekuporgatott+karácsonyi maradék pénzem) Apukám meg azt mondta, h télen nem enged repülni..Pedig ilyenkor olcsóbbak a jegyek. Kérlek segítsetek! Olyat ne írjatok légyszíves, hogy fogjam magam és menjek, mert tisztelem és szeretem a szüleimet, annak ellenére, hogy 20 éves vagyok! Köszönöm!
2010. jan. 20. 19:24
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

szerintem mindenképpen higgadtan próbálj leülni velük és beszéljétek meg.nagyszerű dolog,hogy 20 éves létedre tiszteletbentartod a szüleidet.próbálj azzal érvelni,hogy az egyetemen betudod hozni a tanulás és ez az út a nyelvtudásodra is jelentősen hatna,és ez sajnos tényleg nem mindenkinek adatik meg.

16L

sok sikert én szorítok neked.

2010. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1hét nem a világ ezt megérthetnék a szüleid. Ráadásul 20 évesen... Még ha 12 lennél vagy ilyesmi akkor megérteném hogy féltenek.
2010. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem is tudom. Én 11 éves vagyok és májusban megyek Angliába mert az iskolában szerveznek ilyen "kirándulást"... De engem azért engedtek el mert napi 4 óra angolt tanulunk... De te még azt se tudod mondani a szüleidnek hogy tanulnál, mert gondolom 20 évesen jól tudsz beszélni sokkal jobban, mint egy 5.-es..
2010. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy a szeretőd most hívott Albániába, és nem tudod eldönteni, hogy hova menj, és kérd a tanácsukat:) De komolyra fordítva a szót egyébként sokat számít az is, hogy adod elő magad. Én amikor 20 évesen kimentem Párizsba pár napra, akkor nem úgy álltam oda, hogy elmehetnék-e, hanem közöltem velük, hogy megyek Párizsba. Persze nem tiszteletlenül, fellengzősen, hanem csak teljesen természetesen, mintha csak azt jelentettem volna be, hogy vettem 10 zsömlét. Nagyon fontos, hogy magabiztosan kijelents dolgokat, akkor sokkal kevesebbszer fognak keresztbe tenni neked, és az még nem tiszteletlenség. Ezt már megszívtad, sajnos nem tudom, hogy tudnál ezen a helyzeten javítani, mert leírásodból az látszik, hogy a szüleid mindenáron meg akarják akadályozni, hogy menj, és mindenbe belekötnek. Apukádat kérdezd meg, hogyha nem repülhetsz, akkor vonattal mehetsz-e? Ha azzal elengednek, és barátod azt is kifizeti, akkor menj el vonattal, 2 átszállás, és kb egy napnyi utazás lenne, és drágább is mint a repülő, de ha így meg tudod oldani ez se tartson vissza, van egyébként Pestről közvetlen buszjárat, az csak egy kicsit drágább a repülőnél, de ugye sokkal kényelmetlenebb azon 20-21 órát eltölteni, de ezeket az alternatívákat vezesd fel apukádnak, hátha valamelyikre igent mond, vagy talán egy idő után már ő is egyre cikibbnek fogja érezni a nevetségesebbnél-nevetségesebb érveket, amiket felhoz, és talán engedni fog. Persze ezt ne úgy add elő, hogy jó ha nem mehetek repülővel, akkor megyek vonattal, hanem hogy, értem apa, hogy nem akarod, hogy repülővel menjek, ezért utanánanéztem, és vonattal is el tudok menni stb. Remélem tudtam segíteni.
2010. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én csak pár napja töltöttem be a 18. életévemet, amikor életemben először utaztam külföldre repülővel. Egy olyan nemzetközi táborba mentem, ahol más magyar nem volt, nem tudtam hova megyek, és kikkel fogok lakni két hétig. Baromira meg voltam ijedve, de egyáltalán nem bántam meg, hogy elmentem, és úgy érzem rengeteget önállósodtam tőle... Azóta minden évben megyek valamerre, én is 20 éves vagyok. Az első elszakadás nálunk is nehezen ment. Anyu ezerszer megkérdezte hogy biztos vagyok-e benne, aztán amikor utolsó itthoni estémen bepakoltam és felhúztam a háti( + hasi) táskáimat, akkor már majdnem sírt. Enyhén szólva is úgy néztem ki mint egy málhás szamár... Kiakadt a cuccaim miatt, hogy szegény kicsi lánya meg fog szakadni mire odaér... Aztán kihangosítva beszéltem a családdal, amikor odaértem. Késett a gépem, telefonálnom kellett a szállásra, hogy várjon meg a recepciós, rohantam, azt sem tudtam hol vagyok, csak mentem, már azt hittem az utcán alszok, de megoldottam!!! El sem hitték, hogy ilyen dolgokból is simán kivágtam magam, azt hiszem akkor nyugodtak meg igazán! :)

Mond el nekik, hogy ez egy baromi nagy lehetőség az életedben, ami lehet hogy soha nem fog visszatérni. Egy fapados repülőjegy ma már nem olyan megterhelő senki számára, kisebb spórolással simán össze lehet rakni. (Pl elmondhatnád párodnak, hogy rendben akkor fizesse, de mondjuk ez a szülinapi ajándékod, vagy bármi ami a közelben van... évforduló, névnap, valentin nap, bármi) Világos, hogy csak mentségeket próbálnak felhozni a szüleid, szeretnek téged, és féltenek, ezért nem akarnak elengedni. Én innen közelítenék. Leülnék velük beszélni, és kerek perec megmondanám, hogy tisztában vagyok azzal, hogy a szüleim, tisztelem őket, stb stb, de ez egy olyan lehetőség amit úgy érzel nem lehet kihagyni, és te úgy gondolod vagy elég felnőtt, van elég nyelvtudásod ahhoz, hogy semmi baj ne érhessen kint, de a támogatásukat szeretnéd kérni ahhoz, hogy ez az út tényleg úgy sikerüljön, ahogy... Mond el nekik, hogy onnantól kezdve hogy odaérsz, minden pillanatban elérhető leszel, jelentkezel akár baj van, akár nincs. Anglia nem a világ vége... Szerintem egy ilyen őszinte beszélgetés után nagyobb az esélye hogy elengedjenek, viszont én is fontosnak tartom azt, hogy ez egyfajta megállapodás útján történjen ne csak fogd a cókmókod és menj...

2010. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is pont 20éves voltam másfél évvel ezelött amikor kijöttem Írországba úgy hogy nem ismertem senkit és akkor repültem először és tudtam hogy fél évig biztos nem tudok haza menni,na most szerinted ezt hogy tálaltam otthon???

Anyumnak azt mondtam egyik nap hogy ugy néz ki hogy 1 hónapon belül kimegyek,először elcsodálkozott de egyszer nem mondta hogy ne menjek,csak azt kérdezte hogy biztos jól átgondoltam e?.Igazából attól függ az egész hogy mennnyire tartanak felnőttnek Téged,próbáld meg elmagyarázni Nekik hogy ezzel az utazással sok tapasztalatot szerzel,és azt az egy hetet a suliból be fogod pótolni simán, és legyél határozott.

Sok sikert,remélem összejön Neked Anglia,csodálatos ország!!

2010. jan. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igazából anyukám már belement a dologba, apukám hajthatatlan. Pedig kismilliószor voltam már nélkülük külföldön (táncversenyek), igaz nem repülővel. Angliában is voltam már és tényleg szép hely! Az angol tudásommal sem lenne gond kinn, már pár éve se volt, így meg, hogy magyarokhoz mennék pláne... Hogy mennyire tartanak felnőttnek, arra csak annyit, hogy van saját lakásom, ott csakis én vezetem a háztartást, a szüleimnél csak hétvégente vagyok kéthetente. Szóval most próbálom rávenni, h a tavaszi szünetre engedjen ki legalább.. :(
2010. jan. 21. 13:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek... :S Már egy teljesen más világban élünk,ahol hamarabb felnőnek az anyuci/apuci kicsi gyerekei.. Csak sajnos ezt sokan nem veszik észre,és nem állnak le vele. Nem egy olyan esetről hallottam,hogy a "gyerek" még 30 évesen is engedélyt kér a szüleitől vmire. Ezzel vigyázni kell sztem..
2010. jan. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Esetleg ha nem repulovel utaznal?

Megertem a szuleidet mi itt angliaban elunk mar jo par eve es 14 eves a fiam es en sem engedem haza repulovel!

Se telen se nyaron!Az mas ha mi is vele utazunk de elore lathatolag az nem mostanaba lessz.Ezert en azt tanacsolom probalkozz ne a repulovel mert sok szulonek all egnek a haja velem eggyutt ha gyerek egyedul ul repulore.

2010. jan. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
bocsi elozo vagyok kimaradt a: -massal-
2010. jan. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!