Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehet úgy szállást foglalni,...

Lehet úgy szállást foglalni, hogyha egy számlán le van kötve határozott időre a pénz?

Figyelt kérdés

A booking.com oldalon szeretnénk szállást foglalni, viszont kártya nélkül nem lehet. Van egy otp-s kártyánk, Master Card van ráírva, viszont ezen a számlán le van kötve a pénz határozott időre. Nem nagyon értek ezekhez.

Ez nem akadály, hogy lefoglaljunk egy szállást? Egyáltalán jó ez a kártya?



2014. nov. 5. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Hitelkartya kell, nem csak valami akarmilyen bankkartya. A lekotott penz vasarlas, vagy barmilyen mas terheles szempontjabol olyan, mintha nem is lenne ott.


Megbocsass a kerdesert, de hany eves vagy? A bankkartya/bankszamla, bankbetet, stb. alapfogalmait azert nem artana ismerni igy 2014-ben.

2014. nov. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem akadály. A booking.com a későbbi problémák érdekében kéri a kártyát, nem a foglaláshoz.

Amikor egy szállást (és szobát) kiválasztasz, ott olvasható, hogy a szállásadó kér-e előleget. Többnyire nem, de előfordulhat. Ez dönt el mindent. Ha nem kell fizetni előleget, akkor 0 forintos kártya is jó, ha kell, akkor - ugyanúgy, mint vásárláskor - a rendszer azonnal levonja azt (erre előre figyelmeztet). Ha nem tudja megtenni, a foglalás érvénytelen, de semmi más nem történik. A Master Cardot általában elfogadják, ha nem, erre külön figyelmeztetnek.

Tehát hajtsd végre nyugodtan a foglalást, ha valami nem megy, arra a rendszer figyelmeztet. Ha megszakítod a műveletet, semmi nem történik.

2014. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az elsőnek mondanám, hogy azért nem kéne így flegmázni. Meg mi az h hány éves vagyok? Csak közlöm, h nem egy pisis tizenéves vagyok. És nyilván azért kérdeztem meg, mert tudom h nem kell előleget fizetni. Azt én is tudom hogy ha vásárolni akarok vele, akkor azt lekötéssel nem lehet
2014. nov. 6. 14:22
 4/4 anonim ***** válasza:
A két válasz között van az igazság. A booking.com-on le tudod foglalni 0-ás kártyával is a szállodai szobát, de ha a szálloda érkezésed előtt megpróbál valamekkora összeget zárolni és ez nem sikerül, akkor törölhetik a foglalásod. Én már jártam így, hogy ezzel az indokkal törölték, pedig volt is fedezet a kártyán, úgyhogy kereshettem a helyszínen másik szállást.
2014. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!