Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek a budapesti...

Szerintetek a budapesti belváros felveszi a versenyt a híresebb európai városok belvárosaival (London, Párizs, Madrid, Róma) szolgáltatások, kulturális lehetőségek, sokszínűség, élhetőség tekintetében?

Figyelt kérdés
2014. dec. 18. 18:00
 1/7 anonim válasza:
100%

Szerintem abszolút, igen. Minden országnak és fővárosának vannak olyan sajátosságai, épületei ami máshol nincs ezért kár is lenne összehasonlíta. Mindegyik szép a maga módján.

"szolgáltatások, kulturális lehetőségek, sokszínűség, élhetőség"

Az élhetőséget leszámítva mindegyik megvan. Nem véletlen költözik fel a fiatalok többsége Pestre, vagy folytatja ott a tanulmányait.

Élhetőség: folyamatos építések, rengeteg közlekedési eszköz. Bár úgy néz ki de rendszer nem nagyon van és már régiek is az utak, sínek stb.

2014. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hazai szemmel nehéz tárgyilagosnak lenni, azt hiszem, hajlamosak vagyunk alulértékelni. A külföldiek legtöbbjének viszont láthatóan csillog a szeme:), szóval azt mondanám, igen. A szolgáltatások szerintem rendben vannak, az élhetőség is jobb, mint a nagyobb európai központokban, eléggé sokszínű... A leggyengébb láncszem talán a kulturális lehetőségek, ha arra gondolunk, hogy a magyar nyelvű rendezvényeket a külföldiek nem tudják értékelni.
2014. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
2. azért ez a kultúra dolog eléggé sántít. pl. Sziget, Balaton Sound. :D Majdhogynem több a külföldi, mint a magyar. Mellesleg szerintem ha van az embernek pénze, akkor igen, felveszi a versenyt. Ha nincs akkor meg nem tudja kihasználni...
2014. dec. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem Budapest gyönyörű.

(És mondom ezt úgy, hogy abszolút nem vagyok "nagymagyar", vagy hasonló.)

2014. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es 3-asnak: direkt kiemeltem, hogy a magyar nyelvű rendezvényeket, a zene nyilván "nemzetközi", még akkor is, ha magyar nyelvű a dalszöveg - de úgyis sok a külföldi előadó. A Balaton Sound meg nem Pesten van. És akkor hozzátehetjük a Forma-1-et, ahova szintén nem kell a magyar nyelvtudás:) (bár ez szigorúan szintén nem pesti rendezvény) vagy épp a Vörösmarty téren lévő karácsonyi vásárt, ami meg (árakat és kínálatot tekintve egyaránt) direkt a külföldieknek van:(
2014. dec. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as a kettesnek. :D Értem én. De akkor ez oda-vissza is működik. Bár nem vagyok pesti.
2014. dec. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bizony felveszi!Voltam már sok fővárosba,de nincs hiány itt sem az említett dolgokból.
2014. dec. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!