Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dubrovnikkal kapcsolatban...

Dubrovnikkal kapcsolatban érdeklődök (? )

Figyelt kérdés

Május végén utaznánk.Tapasztalataitok alapján milyen meleg ilyentájt a tenger,illetve a levegő?

Továbbá a térkép szerint Bosznián keresztül vezet az út(kb.25km).Emiatt szükséges útlevél az utazáshoz?



2015. jan. 8. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell útlevél. Többiről nem tudok írni, mert ősszel voltam csak.

80-ban voltam Porecben (Isztriai félsziget), az májusi utazás volt, s elpusztultam a melegtől. Jóval északabbra van, mint Dalmácia. Fázni aligha fogsz, legfeljebb este.


Konzoli szolgálat infója:


A magyar állampolgárok érvényes útlevél, vagy kártya típusú személyi igazolvány birtokában utazhatnak be Bosznia-Hercegovinába, ahol kilencven napot meg nem haladóan tartózkodhatnak turisztikai vagy üzleti céllal.

2015. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Azaz épp Dalmácia legdélebbi csücskén van Dubrovnik.

Én szeptemberben voltam egyszer. Kellemes idő volt, még esténként is. Lehetett fürödni a tengerben.

Megerősíthetem: útlevél nem kell már Boszniába, csak kártya formájú személyi

2015. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Dubrovnik eléggé délen van, így már az igazi mediterrán klíma az uralkodó. Fázni szerintem nem fogsz, viszont a tengerben nem igazán lehet még ilyenkor fürödni.
2015. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Útlevél nem kell, kora nyárias időre számíthatsz de apróbb eső előfordulhat. Horvátországi viszonylatban sok pénzt vigyél magaddal.
2015. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igazából évek óta Selce,Crikvenica a nyaralásunk célpontja,ismerem az árakat,csak többen mondták,hogy Dubrovnik egy gyöngyszem,ezért szeretnénk idén egy kicsit lejjebb menni...
2015. jan. 10. 09:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Valóban a városfal, s az azon belüli óváros fantasztikus. Ha belefér az időbe, egyszer érdemes körbesétálni a falon.

És egy esti, vacsorával egybekötött séta is nagyon szép élmény. A sikátorokban levő vendéglők ilyenkor kipakolják az asztalokat..., most nincs időm részletezni, de kihagyhatatlan!

2015. jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az általad említett helyek jóval északabbra vannak, mint Dubrovnik. A környék sem túlzottan mediterrán. Viszont Dalmácia, beleértve Dubrovnikot...teljesen más.

Arra készülj, hogy Dubrovnik az ország legdrágább városa.

Levegő nyárias.

2015. jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem,megfogadom a tanácsokat,és köszönöm! Esetleg Trogir,Makarska lehet még jó célpont,s onnan,egy egynapos kirándulás Dubrovnikba,vagy Mostarba?

(sajnos kutyával nagyon nehéz Boszniába belépni,mivel nem érvényes oda az Uniós állatútlevél,ezért vagyok kénytelen változtatni a célponton)

2015. jan. 11. 09:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Trogir és Makarska, esetleg Split szintén jó választás. Splitben többször jártam, az Óváros és a pálmafás parti sétány gyönyörű. Marjan dombra ha felmész, onnan gyönyörű kilátás nyílik a tengerre és a dalmát szigetvilágra. Splitben sziklás és homokos strandok vannak, illetve a Marjan domb mentén kavicsosak. Trogirban kirándulni voltam, szintén jó célpont, az Óváros egy parányi szigeten van. Egy picit zavart, hogy a légiforgalom elég alacsonyan közvetlenül a fejem felett bonyolódott le, de egy idő után megszokja az ember.

Makarskán még nem voltam, viszont több barátom mesélte, hogy klassz város szép kavicsos stranddal.

Természetesen Dubrovnik ezen helyekről 1 napos kirándulás keretében megoldható.

2015. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha csak áthajtotok Bosznián, nem gond a kutya. Mostari kitérőhöz persze igen.

Split és Split közeli városok (amelyeket írsz) nagyon szépek, s érdemes is hosszabban időzni.

Dubrovniki kirándulás onnan viszont esélytelen.

Mire leérsz, már fordulhatsz is vissza.

2015. jan. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!