Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt olyan ember, aki...

Van itt olyan ember, aki nemrég költözött ki Bécsbe?

Figyelt kérdés

Tervben van, hogy idén Bécsbe költözök. olyanokat keresek, akik néhány éve költöztek ki, vagy esetleg van Bécsben élő ismerősük, elkéne egy kis felvilágosítás.

Németül keveset tudok, az angol az viszonylag jól megy. Tanultam általánosban németet, ha újrakezdeném, nem nulláról kéne tanulnom.

Egyelőre az érdekelne, hogy milyen munkát lehet találni ( diplomám van, bár büfészakos), hogy lehet munkát keresni, szállást találni, milyen Bécs és milyenek az osztrákok stb.



2015. jan. 13. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az osztrák árak miatt nagyjából ugyanúgy jönnél ki, mint nálunk. Németországgal jobban jársz, ott tényleg jobban ki lehet jönni még a német árak mellett is a fizetésből.
2015. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

"Németül keveset tudok, az angol az viszonylag jól megy. Tanultam általánosban németet, ha újrakezdeném, nem nulláról kéne tanulnom."


Akkor inkább ne menj sehova mert ausztriában németül beszélnek!Illúzióid meg ne legyenek,hogy te egyszer x éve általánosban tanultál németül!Mikor volt már az?!?!Meg sosem használtad a nyelvet!Így aztán a tőled idézet mondat is valójában úgy hangzik:Németül egyáltalán nem tudok,angolul meg talán bemutatkozni!


Ha egy másik országba ki akarsz költözni akkor az ottani nyelvet nem csak úgy ímmel-ámmal tudogatni kell!Vagy beszéled,vagy nem!Ezt meg bazi egyszerűen lehet ellenőrizni,mert ha hallgatod a rádiót vagy nézed a tévét értened kell mit mondanak benne!(az értés nem azt jelenti hogy elkapsz egy-egy szót és akkor már mekkora sztár vagy hogy na ezt értetted)


Amúgy meg az ilyenek emberekkel szokott megtörténni az hogy kimennek nagy arccal meg akkor ambíciókkal,aztán hónapokig tengenek-lengenek,a végén felveszik őket valami kuli munkára,hiszen a seprűvel vagy a mosogató szivaccsal nem kell beszélgetni!De közben várják a csodát mert ugye külföldön még a kerítés is kolbászból van!csak ugye ha ennyit tud az ember németül hogy "ja" azért az kevés a boldoguláshoz!!!És akkor ugye ilyenkor szoktak mégis aztán hazaköltözni,és megy a köpködés hogy az az ország ahol volt így szar-úgy szar,meg ott mindenki köcsög stb stb....

2015. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Németül egyáltalán nem tudok,angolul meg talán bemutatkozni! "


pszichológus látott már?:) csak jobban tudom, mennyire tudok angolul. majd te megmondod a foteledből, h én mennyire tudok. a kérdésre nem is válaszoltál, a primitív kioktatásod meg olyannak tartogasd, akit érdekel.


de az első csak félig-meddig válaszolt. szóval az írjon csak, aki élt Bécsben, vagy jelenleg is ott él, és tud a kérdésre érdemben válaszolni. tényleg nem értem, h aki nem tud válaszolni a kérdésre, az miért irkál ide butaságokat.

2015. jan. 13. 19:20
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Egyáltalán nem kioktatás volt amit írtam,főleg hogy ausztriában élek 2008 óta...szóval úgy gondolom van egy kis rálátásom a dolgokra!Vagy mi az megsértődtél mert leírtam a frankót a nyelvvel/nyelvtudásoddal kapcsolatban és nem ringattalak tovább a kis álmodban hogy kevés német nyelvtudással is azonnal lehet boldogulni?Meg te magad írtad hogy van egy diplomád az is büfészakos.....de hát ha ekkora profi vagy,akkor szaladj gyorsan.....szerintem téged bécsben már mindenhol tárt karokkal várnak!!azonnali kezdéssel felsővezetőnek......
2015. jan. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1, hol írtam, olyat, h azonnal mennék ki? sehol.

2, "Németül egyáltalán nem tudok,angolul meg talán bemutatkozni! " - ezt írtad, ergo nem csak a némettudásomról nyilatkoztál. leírtam, h mennyire tudok angolul, erre kitalálod, h nem igaz, és megállapítod, h csak bemutatkozni tudok.

3, "de hát ha ekkora profi vagy,akkor szaladj gyorsan.....szerintem téged bécsben már mindenhol tárt karokkal várnak!!azonnali kezdéssel felsővezetőnek......"

hol írtam, h azonnal mennék?


arról van szó, h fél vagy 1 év múlva mondjuk kimennék, ezért írtam ki a kérdést, h tájékozódjak, nem azért, h buta emberekkel vitázzak. te ugyanis vagy egy buta, szövegértéssel küszködő egyén vagy, vagy egyszerűen trollkodsz. még mindig nem sikerült válaszolnod egy kérdésre sem, többet nem fogok neked írni, tényleg menj máshova bohóckodni. és nem, nem sértődtem meg, csak unom a buta embereket, akik az időmet rabolják. szia!

2015. jan. 13. 20:43
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
sok sikert ,meg szép életet......
2015. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Hogy milyen munkát lehet találni? A vendéglátóiparban próbálkozz, de csak miután megtanultál németül, legalább alap-, de inkább közép-szinten. Egyik szomszédunk lánya kint van valahol Salzburg környékén, és mosogat. Előtte itthon egy önkormányzatnál dolgozott. Viszont a szállásra és a kajára nem kell költenie, azt biztosítja a munkáltató. Bécsben ilyet nemigen tesznek a munkáltatók még a vendéglátóiparban sem.

Néhány munkaközvetítő ill. álláskereső oldal:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Önéletrajzot az alábbi oldalon tudsz egyszerűen "kitölteni", majd letölteni:

[link]

2015. jan. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

En tavaly julius ota elek Becsben. Nem tudom milyen munkat keresel, persze amihez nem kell nemet az vagy valami alja melo, vagy nagyon specifikus, illetve nagy szerencse kell. (A parom pl kizarolag angollal dolgozik, szoval nem lehetetlen.)

Szallast pl interneten a legegyszerubb keresni, van jopar oldal ahol napi szinten vannak fent kiado albik.

Becs egyebkent szuper, ez a 3ik EU orszag ahol elek, MO-n kivul, eddig ez viszi a palmat.

2015. jan. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

na végre értelmes válaszok. addig semmiképp nem megyek ki, amíg nem tudok újra középfokon németül.

Milyenek az osztrákok?

2015. jan. 14. 08:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Dolgoztam Bécsben,de kaptam Pesten elég jó munkát és itt vagyok!Nem bántam meg,de Bécsben is szerettem meg úgy Ausztria általában egy jó hely.


Megfigyelhető,hogy egyre nehezebb munkát találni,sokszor az alja munkára is sok a jelentkező,szóval nagy szerencse kell.8-10 éve sokkal könnyebb volt,de most már nagyon telített a piac,rengetegen jönnek a Balkánról, Törökországból és persze a szomszédos országokból is.


A lakhatás a legdrágább,ha jobb környéken akarsz lakni és nem bevándorlós külvárosban ahol a közbiztonság sem olyan akkor nagyon kell a pénz.Emiatt is fejeztem be mert kifizettem a lakást és a rezsit amik magas,illetve a kaja is drágább az otthoninál és azt vettem észre,hogy nem is igen költöttem semmire,szóval nem voltam előrébb,pedig jó fizetésem volt viszonylag.


Összegezve a dolgot, sok magyarral beszéltem és keveseknek jött össze valami értelmes munka, jobbat találni pedig nehéz,sok a bevándorló.


Oda tényleg úgy érdemes menni ha van ismerős,de ez keveseknek adatik meg.


Sok sikert azért egy próbát megér,de előbb itthonról nézelődj,telefonálgass, érdeklődj esetleg skype interjú. :)

2015. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!