Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova mennétek ezek közül...

Hova mennétek ezek közül nyaralni, a lenti szempontok alapján? Aki már volt ezek közül valahol, légyszi meséljen milyen volt! Szardínia, Szicília, Mallorca, Ibiza, Töröko. (Side/Kemer/Antalya), Kréta, Málta.

Figyelt kérdés

Ezek számunkra a jó áron elérhető kilátások az idei nyárra.

Szívesen mennék olyan helyre, ahol...

- szép, homokos a tengerpart (nem tudom a fent említett helyek közül hol köves és hol nem)

- sok látnivaló van, legyen az természeti vagy akár történelmi nevezetesség, esetleg helyi, népi érdekesség

- finomakat lehet enni :))

- ne legyen teljesen halott a hely (szóval ne egy üdülőfalu a semmi közepén), de egy nagy parti középpontjába sem vágyunk. Legyen mozgalmas, de ne túlzottan


Ha valaki volt már a fent említett helyek egyikén, kérem írjon mennyire lehet ott aktívan nyaralni, tehát körülnézni, túrázni, és emellett azért kényelmesen pihenni is, ill. ha van valami érve, ami egyértelműen az adott hely mellett szól.


Nagyon-nagyon köszönöm előre is, ha írtok beszámolókat!



2015. jan. 26. 17:49
 1/9 A kérdező kommentje:
* Menorca kimaradt a listából.
2015. jan. 26. 17:56
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek közül Olaszországot ismerem jobban, itt két alternatívát írtál:

Szardínia szigete:

A sziget nyugati oldala meglehetősen zord tengerparttal rendelkezik, többnyire köves, sziklás. Persze vannak kivételek, például széles homokos strand van Bosa városánál:

[link]

... és néhány kisebb eldugott öbölben, de ezek elég messze vannak lakott településektől.


Ha homokos tengerpartot szeretnél akkor erre legnagyobb valószínűséggel a sziget észak-keleti felében találtok. Jellemzően ezek a sziget nyaralóközpontjai..Pl La Maddalena:

[link]


Szicíliában sok szép homokos tengerpartot találtok, rengeteg látnivaló is van, a kaja is rendben van (apropó említettem Szardíniánál a kukacos sajtot? :D)

Taorminát szeretik a turisták:

[link]

ugyanez a helyzet az északi parton Cefaluval is:

[link]

..van aki a barokk Noto városába zúgott bele:

[link]

... van aki "szomszédos" Ragusába szerelmesedett bele:

[link]

Bár ott a tengerpart kicsit odébb van (Marina di Ragusa)


Van akinek San Vito Lo Capo tetszett:

[link]

Bár az inkább a "leheveredő nyaralós" a "természetjárós túrázós" turistáknak fekszik inkább (ha végigolvasod a diasorozatot talán megérted), ha nem vagy híve a kuszkusz kajáknak :)



Ha az ókori történelem érdekel, akkor Agrigento is jó választás lehet:

[link]


Vannak még kisebb városok a sziget belsejében: Enna, Mussomeli, Piazza Armenia stb. de ezt csak a nagyon kirándulósaknak ajánlom és akik szeretnék jobban felfedezni a szigetet és kultúrát.


Ezek mellett ajánlom a kis olasz szigeteket is (Procida, Lampedusa, Ponza, Tremiti..ahova egyénileg kell szervezni az utazást mert az ország ilyen "exclusivabb" vidékeire nem nagyon szerveznek utat)

+ A Napfényes Itália oldalon még legalább 10-15 egyéb érdekes helyet tudnék ajánlati Olaszországban, ami megfelel a kritériumoknak)

2015. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"a kaja is rendben van (apropó említettem Szardíniánál a kukacos sajtot? :D) "


A kukacos sajtot már láttam egyszer egy gasztronómiai sorozatban, mivel vegetáriánus vagyok, ez lehet elmarad! Bár a férjem fogyaszt húst, ő még bevállalhatja :DD


Nagyon szépen köszönöm a képeket (gyönyörűek!), annak ellenére amit írtál, hogy inkább heverészős San Vito környéke lenyűgöző és ahogy látom ókori látnivalók is vannak (bár gondolom az akad mindenhol:)


Mindenképpen autót bérelnénk és bejárnánk a szigetet, éppen ezért írtam Törökország kivételével nem olyan óriási helyeket, mert ezek körbejárhatóak, és imádunk mindent megtekinteni...szóval ha minden jól megy, szinte talán az összes hely belefér, ami érdekes :)))

2015. jan. 26. 19:17
 4/9 anonim ***** válasza:

ahol jártunk már:

Antalya/Lara: homokos, apró kavicsos tengerpart, bementünk Antalyaba (szép óváros, nem túl nagy, nem túl izgalmas bazárral), jártunk Demreben, Kekovan, Myraban. Hatalmas szállodák, ezer programmal, néhány bevásárló központtal a közelben.

Szicíliát kivesézték előttem, tele van szebbnél szebb kirándulóhelyekkel és strandokkal

Kréta: egy kis faluban laktunk és nagyon sokat kirándultunk bérelt autóval.

Ibiza: Eivissa óvárosát látni kell. A sziget körül mindenhol strandok. Talamanca és Ses Selinas strandokon jártunk. [link]

[link]

[link]

és lehet nagyokat bulizni

én ide mennék :)

2015. jan. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a beszámolót és a képeket! Ibiza is nagyon szépnek tűnik, a belvárosi/óvárosi képek tényleg lenyűgözőek, imádjuk az ilyesmit :)

Lenne egy kérdésem is, Ibizán az üdülőterületek nem túl hangosak, ha már nagy "parti"sziget hírében áll a hely? Persze az nem gond, ha időnként van hangzavar, csak azért ne legyen egyfolytában éjjeli ricsaj :)



Törökországtól akkor nem voltál annyira lenyűgözve a leírás alapján, ha jól értem? :)

2015. jan. 26. 20:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Törökországban, Side-ben voltam, szép hely, homokos part, közel vannak olyan helyek, ahova egy napos túrával könnyedén eljuthattok. Pl. Pamukkale gyönyörű, érdemes megnézni. Nekem tetszik az arab konyha, és érdekes, mert más kultúra, mint a miénk.

Máltán két hónapot voltam, jellemzően köves a tengerpart, de mivel Málta pici, fél óra alatt bárhol találtok homokos partot is. Nyáron Pacevilleben hatalmas bulik vannak, rengeteg emberrel lehet megismerkedni, a világ bármely pontjáról, mert rengetegen látogatnak a szigetre. Máltán egymást érik a látnivalók, és szerintem nagyon érdekes ország, kultúrák keveredésével. Csak, hogy egyet említsek: Allahnak hívják az Istenüket, de katolikusok. A nyelv pedig nagyon szórakoztató keveredése az arabnak és az olasznak, de emellett mindenki beszél angolul, mert a máltai mellett az angol is hivatalos nyelv. A házak tetejére ki lehet menni, ami nekem nagyon tetszett, és romantikus is. Biztos, hogy látni fogtok tűzijátékot, mert mindig ünnepelnek valamit. Engem sokkal jobban megfogott, mint Törökország, de ez egyénfüggő, gondolom.

Mallorca is szuper hely, szintén hatalmas bulikkal, homokos parttal, de valamiért nálam még mindig Málta a nyerő.

2015. jan. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2.vagyok. De, nekem tetszett Toroko., de ott eleg nagyok a tavolsagok. Repuloter-Side legalabb 1,5-2 ora. Amit mi bejartunk Antalyabol, a Demre-Myra kirandulas, az volt egy egesz nap. Ennel sokkal kevesebb autozassal tobb minden bejarhato a tobbi uticelnal. Toroko-ban Lara kornyeken pl a szallodak csodasak. Gyonyoruek, tisztak, egesz nap programok.
2015. jan. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Mallorcan mar jártam , nekem nagyon tetszett. Biztos vissza megyek meg. A kaja isteni, es nagyon barátságosak voltak az emberek.

Törökországot es Máltát dicsérik a barátaim , személyes tapasztalat nincs. Tenerife nem nagy durranás az árához képest .

2015. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amiket keresel igazából ezeken a helyeken megtalálod. Máltáról többektől hallottam, hogy nagyon kicsi, tehát, ha aktív nyaralást terveztekaz nem igazán jó, plusz elég sziklás. Kréta nagyon kopár, ha ez egy szempont lehet. Mallorca, Ibiza, Töröko. szuper, itt voltunk és minden megvolt, amit keresel, de elsőre talán Mallorcát, Töröko. vagy Ciprust ajánlanám
2015. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!