Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyek Szlovákia legszebb...

Melyek Szlovákia legszebb városai és tájai?

Figyelt kérdés

2015. febr. 24. 21:29
 1/9 anonim válasza:
94%
Én szlovákiában élek és szerintem a Magas Tátra a leghíresebb, bár sosem voltam ott valahogy nem vonz :D
2015. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
25%
Létezik olyan, hogy Szlovákia?
2015. febr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha a hegyvidéket szereted, akkor mindenképp Észak-Szlovákia (Magas-Tátra gyönyörű)

Ha az alföld vonz, akkor Dél-Nyugat Szlovákiát ajánlom.


A városok, amik nekem tetszenek: Pozsony, Kassa, Poprád, Párkány, Turócszentmárton, Nagyszombat, Dunaszerdahely, Besztercebánya, Breznóbánya. De szerintem minden 10 ezer lakos fölötti város szép Szlovákiában. Nincsenek ilyen Tatabánya, Miskolc, Békéscsaba, Komló, Karcag, Nyírbátor... szerű lepukkant borzadályok.

2015. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tátra és a Szlovák Paradicsom mindenképp, valamennyi barlang gyönyörű.


A városok közül főleg a régi bányászvárosok: Selmecbánya és Körmöcbánya, aztán a Szepességi városok Lőcse, Késmárk, valamint Kassa is gyönyörű.


Persze ha konkretizálnád, hogy mi érdekel, könnyebb lenne tanácsot adni.

2015. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szeretem a hegyes-völgyes vidékeket,de Szlovákiában sok ilyen táj van.

Már voltam Besztercebányán,Árvaváralján,Késmárkon.

A régi németek lakta városokba szeretnék majd elmenni.

Pl:Igló,Lőcse,Selmec,Körmöc,Eperjes stb..

2015. febr. 26. 19:23
 6/9 anonim válasza:
100%
Nagyon jó választás, mindegyiket csak ajánlani tudom :-) És ha már arra jársz, ne hagyd ki a Pienin-hegységet sem. Gyönyörű hely. Igaz nem nagy, de a látvány mindenért kárpótol. Lehet tutajozni a Dunajec folyón és isteni a sült pisztráng arrafelé.
2015. márc. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. márc. 5. 19:37
 8/9 anonim válasza:
100%
Pozsonyban az elnöki palota elég szép,és vannak ott egyéb helyek is.
2015. márc. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

3-as, ne röhögtess pls!

"Nincsenek ilyen Tatabánya, Miskolc, Békéscsaba, Komló, Karcag, Nyírbátor... szerű lepukkant borzadályok." - Jártál te már Kassán??


Ugyanolyan, mint Miskolc. Itt Kassán van Európa legnagyobb cigánygettója! Pozsony egyáltalán nem egy nagy szám, mint főváros. Budapest, Bécs, de még Győr is kenterbe veri. Nem beszélve Sopronról!


Egész Kelet-Szlovákia egyenlő talán Borsoddal. Egy lepukkant szar az egész. Tudom, hisz itt élek. - Pozsony és Kassa között hatalmasak a különbségek. Minden nagyobb cég Pozsony környékére települt, és egy "egyközpontú" ország lett Szlovákia, ahol a főváros környéke Luxemburg szintű, Kassa környéke meg putri.


Úgy hogy ennyit arról, hogy Szlovákia annyira gyönyörű, meg hogy csili-vili minden.


De ezt azért itt hagyom: [link]

2021. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!