Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szeptemberben Londonba szeretn...

Kocsis.janos009 kérdése:

Szeptemberben Londonba szeretnék menni munkát keresni, mikre érdemes odafigyelnem?

Figyelt kérdés
Szeptemberben 1-2 barátommal tervezzük hogy kimegyünk Londonba munkát keresni! A város melyik részére érdemes költözni ami zsúfolt és biztonságos is(csak hogy ne a helyi 8kerbe jussunk ki :))? Szállást itthonról intéznénk és ott már csak a munkakeresésre kéne koncentrálni! A fő munkakör a vendéglátás és a kereskedelem mindhármunknál tehát boltokkal teli jó környéken szeretnénk lenni :) Bárki tud hasznos infóval szolgálni azt megköszönném :)
2015. máj. 23. 08:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%

1. Felsőfokú angol. Mivel kint mindenki azt beszéli, még a legcsóribb utcaseprő is, ezért elengedhetetlen. Szóba se állnak veled, ha nem beszélsz angolul. Olyan meg nincs, hogy majd kint megtanulsz. Vannak kint nyelvórák, de azok is többségben angolul zajlanak (vagy arabul, törökül, kínaiul stb. de magyarul esélytelen), maximum nyelvfejlesztésre jók, ha már van egy erős középszinted. Ezt csak azért írom, mert egy csomóan vannak olyan hülyék, hogy kimennek gyenge nyelvtudással, és csodálkoznak, hogy mért nem kapnak állást.


2. A lakhatás és a közlekedés költsége Londonban szorosan összefügg. A belváros az 1-es metrózóna, ezt rétegesen körülveszi a többi zóna, azt hiszem 12-ig. Minél nagyobb számú zónában élsz, annál drágább és időigényesebb bejutni a belvárosba, viszont annál olcsóbbak a lakbérek. Keress rá londoni zónatérképre, hogy megértsd. Én leginkább a 3-as zónát javasolnám, vagy maximum a 3-4 határát, nekem onnan kényelmes volt, fél óra alatt bent voltam a belvárosban, és az utazás+lakbér (két fős szoba a párommal) együtt összesen kb. heti 120 fontba került fejenként. Ez volt 2 éve, azóta lehet változtak az árak.


3. Munkaközvetítőben 1-2 nap alatt kaphatsz állást vendéglátásban (hotel szobalány, felszolgáló, konyhai kisegítő és hasonlók). "Recruitment agency" kifejezésre ráguglizol, és kiad egy csomó találatot. Elmész, beregisztrálsz, és van, ahol már azonnal írhatod is alá a munkaszerződést.


4. A pénzkérdés. Nos, mi ketten összesen kb. 1200 fonttal és kb. 2 heti kajával (konzerv, tészta, rizs, levesporok stb.) mentünk ki. Rögtön az elején elment egy csomó pénz a kaucióra és 3 heti lakbérre, így maradt olyan 500 font. Kb. 2 hét után kezdtünk dolgozni (mehettünk volna hamarabb is, csak sok álláslehetőségnél havi fizetést adnak, addig meg nem lett volna elég a pénzünk, ezért olyat akartunk keresni, ami hetente fizet), utána 1 hét múlva kaptuk az első fizetést, tehát 3 hétig kellett megélnünk ennyi pénzből. Simán megoldható volt, de mint mondtam, kajánk elég sok volt, csak alapvető dolgokat kellett venni, mint pl. kenyér, tej stb. Viszont sokat kockáztattunk, mert megtörténhetett volna, hogy nem találunk állást és elfogy a pénz. Másnak inkább azt szoktam javasolni, hogy fejenként legyen minimum 1000-1200 font, ne 2 emberre.

2015. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy a repülőjegyet minél hamarabb foglaljátok le! Mi most vettünk szeptember végére és október elejére jegyeket, és már volt, amire csak 1-2 helyjegy maradt.
2015. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kell felsőfokú angol, bőven elég, ha meg tudsz szólalni de mellé van egy nagy lapát talpraesettséged. Én is kint tanultam meg angolul szinte 0-ról, viszont, ha nem megy az angol, akkor az elején papírok elintézéséhez és munkaközvetítőhöz, minden képen kell 1 ember, aki tud segíteni. Aztán majd úgyis rátok ragad a nyelv.

persze ehhez az is kell, hogy munkatéren ne legyél válogatós, én mosogatással és krumplipucolással kezdtem, aztán 2 év múlva már pincérsegéd voltam, lehettem volna pincér is, többször is felajánlották, de nem volt annyi önbizalmam.

2015. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Felsőfokúnak nem mondanám az angolom de elég jól haladok magántanárral! Én is gondolkoztam állásközvetítőn és körbe is akarok nézni hogy milyenek vannak!Mennyibe került a repjegyetek?Csak mert ha mi a buszt néztük szeptemberre előre foglalással 17rongy!
2015. máj. 23. 11:46
 5/19 anonim ***** válasza:
Mi Dublinból megyünk-jövünk, kb. 50 euróba került a hazaút, 60-ba a visszaút. Londoni repülést mostanában nem néztem, viszont az Eurolines busz Londonba 9900Ft elvileg.
2015. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én is ilyeneket nézegettem :) Visszatérve az előző kommentelőkhöz: 1000-1300fontot terveztem bevaltani én is hogy legyen nálam:) És nem igazánakarok elsőre válogatmi a munka terén mert ha kinttudok ragadni úgyhogy megélek akkor utána már jobban tudok mozogni és válogatni addigmeg elmosogatok akár énis :)
2015. máj. 23. 12:07
 7/19 anonim ***** válasza:
én még 2001 ben mentem Londonba, azóta már éltem 5 évet new yorkban is :)
2015. máj. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nemtudom hova valósi vagy, de Debrecenben a WizzAir-nél az augusztusi jey 10ezer forint. 2 fél óra az út, ami nem igazán sok idő ellenben a busszal ami hosszú döcögsz össze-vissza:) az elején ha NI szám nélkül dolgozol NEKED kell adózni, tehát nem vonják le a fizudból és NI szám nélkül baromira többet kell adóznod, mintha NI számod lenne, de ennek is van egy jó oldala, ha meg van az NI szám csinálsz egy adóbevallást és adóvisszatérítést kapsz, és akkor hirtelen viszonylag sok pénzed lesz. (NI számot mikor kiérsz akkor érdemes időpontot kérni, mert 3-4 hét ((hivatalosan 6 hétig terjedhet)) mire kapsz időpontot az interjúra és oda vinned kell a lakásbérléskor kapott szerződést és egy útlevél+magyar személyi sem árt)
2015. máj. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Jótanács: Kerüld azokat akik pénzért cserébe akarnak neked segiteni melót keresni és papirokat intézni.
2015. máj. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én nem várom el senkitől hogy munkát és szállást keressen nekem :) Érzem magam annyira talpraesettnek hogy megtudjam ezeket oldani! Akkor átnézegetem újra a repjegy árakat mert mikor én nézegettem még régebben akkor teljesen más árakat mutatott mint most :) De még a busz is olcsóbbat mutat most :)
2015. máj. 24. 06:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!