Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dolgozhatok-e Görögországban...

Dolgozhatok-e Görögországban ha nem vagyok magyar állampolgár?

Figyelt kérdés
Tehát lenne egy munkalehetőség Görögországban, azonban ukrán állampolgár vagyok. Magyarországon születtem, van tartózkodási engedélyem és személyi igazolványom is (ha ez számít). Azzal tisztában vagyok, hogy a schengeni határokon belül utazhatok, de dolgozhatok is?

2015. máj. 28. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Most eppen Gorogorszagot nem talalom, de nesze Finnorszag, a szabaly ugyanaz, a valasz pedig nem.


[link]


8. I have a permanent residence permit issued by another Schengen country. Does this allow me to live and work in Finland?

A residence permit issued by another Schengen country allows you to travel to Finland for a period of no more than 90 days at a time. If you do not have a residence permit issued by Finland, you may not stay any longer than that, and you may not take paid employment.

Work for which a residence permit is not required is an exception to this rule.

2015. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ó, basszus. Köszönöm szépen a választ!
2015. máj. 28. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyan már.. Természetesen dolgozhatsz, csak nem olyan egyszeru, mint EU-s állampolgárként. Nézd meg Németországot mennyi török munkás van ott. Annyi, hogy neked jóval nehezebb munkát találni, illetve több papírt kell elintézned.

Intézd el a magyar állampolgárságot, úgy egyszerubb a dolog.

2015. máj. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!