Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen nyelven beszéljek...

Milyen nyelven beszéljek Franciaországban? (németül és angolul is tudok beszélni)

Figyelt kérdés

2015. aug. 5. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Angolul,de a franciák nem nagyon tudnak angolul.
2015. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pecched van, ha nem tudsz franciául.
2015. aug. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem tudsz franciául akkor magyarul vagy németül beszélj. Az angolokat utálják, és sokszor szándékosan nem reagálnak az angol nyelvre. Igaz sokan nem ti tudnak angolul.
2015. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Franciàul. Franciaországban járva sok hotelben, vendéglátó egységben sem beszélnek mást(vagy nem akarnak). Turistaként bàrhol eleg volt az angol nekem, de franciáknál nem.
2015. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor voltam Franciaországban. Sajnos nem beszélek (még) franciául, de az angollal és a némettel tökéletesen elboldogultam mindig.
2015. aug. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Nyilván az angol beszéltebb nyelv a világon mint a német. De azért ha elmész egy hotelbe vagy egy étterembe, valaki biztosan beszél németül. Ugyanis szerintem igaza van annak a válaszolónak aki azt mondta, hogy a franciák utálják az angolokat. Nem akarom ezt most részletezni hogy és mint történt a dolog, de régebben az angolok és a franciák egy ideig együtt éltek. Így ha hiszi valaki, ha nem, de van pár olyan szó, ami a franciában és az angolban is ugyanaz. Ezért valószínűbb hogy a franciák többet tudnak angolul mint németül. (De azért ilyen alapokat, mint köszönni meg ilyesmi, azt megtanulhatsz franciául) :)
2015. aug. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
A franciák olyasmik, mint a magyarok. Nem beszélnek idegennyelveket. Amelyik igen, abban meg nem sok köszönet van.
2015. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik részen.

Strassbourban például elboldogulsz némettel.

2015. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
7-esnel a pont.
2015. aug. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
23%

A franciák mindig is Európa szégyenei voltak, minden korban. Nincs semmiféle hasonlóság a magyarokhoz... :)


Egyébként a kérdésedre a válasz:

Aki angolul beszél, azzal angolul, aki németül, azzal meg németül. Szerintem nem igazán lesz olyan hely, ahol senkit nem fogsz találni, aki legalább egy kicsit beszél vagy angolul, vagy németül. Ezzel a két nyelvvel minimalizáltad az esélyét annak, hogy ne értsenek meg. Közelebb talán csak magával a francia nyelvvel kerülhetnél... (vagy olasszal :) ).


Amúgy a franciák angol akcentusában tényleg nincs köszönet. Én cambridge felsőfokúval (96%) egy k_rva szót nem értettem abból, amit mondtak, sőt, videókon sem értem a franciákat (amúgy az átlag skótot és néhány írt sem).

2015. aug. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!