Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában Sheffield városa...

Angliában Sheffield városa milyen hely? Megéri oda kivándorolni, ha semmihez sem értek, csak tudok angolul? Amúgy villanyszerelő szeretnék lenni.

Figyelt kérdés

Szeretnék Angliában élni, mert több pénzt lehet keresni, mint Magyarországon, tehát több mindent tudok vásárolni, meg az angol kultúrát is szeretem. Azért nem Londont választom, mert nem szeretem a nyüzsgő életet és hallottam, hogy a vidék olcsóbb.


Angolul jól tudok, de semmihez sem értek, csak érettségim van. Szeretnék majd villanyszerelő lenni, ahhoz a "sufniban" egész jól értek, de gondolom kéne valami hivatalos iskola is, itthon még ingyen megcsinálhatnám az OKJ-t, de nem tudom azt ott kint elfogadják-e?


Az angol szakmunkás iskola gondolom nem ingyen van.


Mennyi pénz kéne ahhoz, hogy kimenjek, és lakást béreljek meg ilyenek? Valami 1 szobás panel is jó.


Ha Angliában belépek egy szakszervezetbe és a kommunista munkáspártba, azok adnak valami segítséget az élet elkezdéséhez?



2015. aug. 12. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Villanyszerelőként itt kell vizsgáznod, 500 font körüli összegbe kerül. Kijöhetsz, elmèsz mosogatni, stb, mellette ha lesz időd, energiád, pénzed, tanulhatsz villanyszerelést.
2015. aug. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első időben lakàst nem bèrelhetsz, angliai referencia nélkül. (Kivétel ha le tudsz tenni 6 havi kauciót.) Addig marad a szobabérlès. Kezdőtőke legalább 1200-1500 font.
2015. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

A várost nem ismerem, de a villanyszerelői szakmában benne vagyunk.

Azt, hogy "sufniban" egész jól értesz hozzá, nos ezt itt kint el is felejtheted. Itt soha nem fogsz sufniban dolgozni villanyszerelőként, mert egy csomó engedélyre lesz szükséged.

Az otthoni Okj-t itt kint csak akkor fogadják el, ha a különbözeti vizsgákat leteszed ami pénzbe kerül.

Kint a szakmunkásképző iskolák csak 20 éves korig ingyenesek. Ha betöltötted de még van az iskolai éveidből akkor azt fizetni kell. Nálunk a férjem levelezőn végezte el az általános villanyszerelői végzettséget ami pár éve 5000 fontunkba került. A fiam is úgy döntött, hogy villanyszerelő lesz, de ő iskolában kezdte tanulni nappali tagozaton. 1 év 3 éve 1200 font volt + 2x 40 font vizsgadíj. De végül mégsem ezt a szakmát végezte el, mert nem talált gyakorlati helyet. Villanyszerelőként nehéz boldogulni, de nem lehetetlen. Viszont nem olcsó a képzése, a vizsgák díja, a különbözeti vizsgák.

Szakszervezetről annyit (mi azok vagyunk) csak jogi segítséget kapsz, de neked kell fizetned. Én pl: havi 11 fontot fizetek. Szóval senki nem fog támogatni az élet kezdéshez. Ezt neked kell megoldani.

Lakásbérlésről egyenlőre felesleges beszélni, mert azt úgy sem fogsz tudni bérelni, de szobát igen-

2015. aug. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Na itt bujt ki a szog a zsakbol. Te vagy tokeletesen hulye vagy, vagy akkora troll, mint ide Nagykata.


A kerdes KAMU, ne etessuk a trollt, haladjunk, nincs itt semmi latnivalo.

2015. aug. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
(erre gondoltam: Ha Angliában belépek egy szakszervezetbe és a kommunista munkáspártba, azok adnak valami segítséget az élet elkezdéséhez?)
2015. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sheffield-nek pont egy semmihez nem értő ember kell, aki belép a kommunista pártba. Kapsz ingyen házat és kocsit is. :D

---

Mész te is mosogatni ha szerencséd van és találsz munkát. És ha teszel félre pénzt, elmész iskolába és lesz szakmád.

1 szobás paneleket meg felejtsd el. Örülsz majd ha egy szobát bérelhetsz.

2015. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!