Kezdőoldal » Utazás » Európa » Menyi pénzt lehet át vinni...

Dkov06 kérdése:

Menyi pénzt lehet át vinni Magyarországra Angliábol légi járaton fontban?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert kellene majd haza vinnem 25ezer fontot vagy tobbet. Csak nem nagyon tudom mi a szabály meg hát igazábol házat akarok venni meg berakni a bankba is és ezét kéne tudnom mennyi az a max pénz amit lehet vinni.? pontosan szeretném tudni menyi a maximum sporolok nagyon.

2015. okt. 29. 15:01
1 2
 1/14 anonim válasza:
34%
Váltsd át bitcoinba. Akkor egy memóriakártyán vagy a telefonodon is átviheted.
2015. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Készpénz vagy számlán?

A készpénzt ilyen mennyiségben el kell vámolni infó itt: [link]

2015. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Az EU-n belüli mozgásra vonatkozóan alapvetően nincs olyan jogszabály, ami korlátozná a magunknál tartható ké
2015. okt. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Az EU-n belüli mozgásra vonatkozóan alapvetően nincs olyan jogszabály, ami korlátozná a magunknál tartható készpénz mennyiségét. Az Európai Unió egyik alapszabadsága ugyanis a tőke szabad áramlása. EU-n belül tehát ehhez külön kiviteli, illetve behozatali engedély nem szükséges. Ugyanakkor nagyobb mennyiségű készpénz esetén az egyes országok, tagállomok hozhatnak olyan belső jogi korlátozó rendelkezéseket, amiben például bejelentéshez köthetik bizonyos mennyiség feletti készpénz behozatalát.
2015. okt. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ne ezen spórolj, hogy 25000 font kp-vel utazgatsz. Inkább utald át!
2015. okt. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy vihet még nem jelenti azt, hogy nem kell elvámolni!

Nem fogják elvenni, de be kell jelenteni mindegyik EU országban. Ugyanis ellenőrzik, hogy nem-e pénzmosás vagy más illegállisan szerzett pénzről van-e szó.


Ha számlán van akkor nem kell bejelenteni.

2015. okt. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Azért engem érdekelne, hogy te Anglián belül mégis hol veszel 25 ezer fontból házat???? Mert én kint élek 10 éve de sosem láttam, hallottam, hogy ilyen olcsón árulnának.. A legolcsóbb putri is egy vidéki falvacskában minimum 80 ezer fonttól indul. Az én vidéki kislakásom is 123 ezer font, pedig ez már egy öreg majdnem 100 éves sorház..
2015. okt. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

"be kell jelenteni mindegyik EU országban."


Van ahol igen, de nem mindenhol.

2015. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Heteske tùl règóta èlsz kint, hogy nem tudsz olvasni... Magyarorszagon akar hàzat venni.
2015. okt. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

És nyilván azért nem utalja, mert fekete a pénz.


Ennyit kp-ben nem tudsz áthozni. A reptéren ki fogják szúrni, és felteszik a kérdéseket. Persze ha tiszta lenne a pénz, akkor nem lenne gond. De nyilván nem tiszta, így őket is nagyon fogja érdekelni. Valójában kimenetnél fogják feltenni a kérdéseket.

2015. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!