Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mekkora fizetésért érdemes...

Mekkora fizetésért érdemes kiköltözni Angliába 2 gyerekkel? (London mellé)

Figyelt kérdés
Mennyiből jövünk ki 4-en (1 óvodás, 1 iskolás és 2 felnőtt) 1 hónapban? Albérlet, rezsi, óvoda, iskola, közlekedés, étkezés, ruházkodás, stb? Kint élők, nektek kb mennyi kell? Van egy lehetőség, de nem tudjuk eldönteni, hogy érdemes-e feladni érte az itthoni, elég kényelmes életünket.
2015. nov. 14. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a gyerekek sok pénzt elvisznek (óvoda elég drága) a szállás Londonban és környékén szinten drága, sőt London mint város elég drága, nem árt ha havi 3000 font bevétel van..

Mondjuk én a tegnapi párizsi merénylet után messziről elkerülném Londont, mert ha terrortámadás várható akkor tuti Londonban lesz.

2015. nov. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
3000-3500 font nettò. Londonban èn nem mennèk. 2 èv elég volt, teljesen èlhetetlen a nagy dràgaság miatt. 50-80%-kal dràgàbb mint egy màsik brit vàros.
2015. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
3 évet lehúztam Londonban, egy megváltás volt a kiköltözés. Vidéki anglia esetleg jó lehet, viszont nekem az egész Brit környezet nem jött be, főleg a ramaty időjárás, az európaitól jóval rosszabb lakások és hogy mindez mocsok drága is.
2015. nov. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a kérdés mennyiből éltek itthon, és mennyit ajánlottak kint?


Én 1000 font/fő bevétel alatt nem próbálkoznék.

2015. nov. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3000 font alatt London mellé sem mennék.
2015. nov. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 goaus ***** válasza:
3000 alatt szenvedés lesz, a fölött már megéri talán, 4000 felett rendesen lehet élni.
2015. nov. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Hát nem minimálbéres melóval, az tuti. Én kisvárosban élek, itt minimálbéren két gyerekkel meg lehet élni, de London mellett? Kizárt. Ha ki akartok költözni, az nem egy két perces kiköltözés lesz. Családdal én nem költöznék úgy ki, hogy fejest ugrok a mélyvízbe. Először egyik szülő kell, hogy kiköltözzön, lehetőleg az, amelyiknek több esélye van gyorsan elhelyezkedni. Aztán pár hónap után mehet utána a család. Addigra a kinn lévő szülő elintézi a gyerekeknek az óvodát-iskolát. Ugye tudod, hogy itt a 4 évesek már nem óvodások? Ha már elmúlt 4 éves, szerencsétek van, mert az iskola ingyenes, szóval a felügyelete 9-15-ig meg van oldva. Ha hamarabb jártok dolgozni, akkor viszont kell vagy iskola előtti klub, vagy childminder-ilyen dada féle. Az iskola egy fillérbe se kerül az egyenruhán kívűl. Csak azt kell megvenned, a többit-az utolsó ceruzáig az állambácsi állja. Feltételezem államiba akarjátok iratni a gyereket.

Az albi rohadt drága. Londonban annyiba kerül egy szoba egy főre, mint itt egy egész lakás. 3 szobás meg...huhú.

Közlekedésre vidéken is a gatyád rámegy...mármint tömegközlekedés. A kaja árak kábé ugyanolyanok, mint otthon. Ruházkodást meg tudod oldani duriból. Úgy tudsz öltözködni duriból, hogy meg nem mondja senki, hogy onnan van a ruhád. Egyébként az angolok szeretnek durizni, én is:D

A kényelmes életedet semmiképp ne add fel, mert nagyon meg kell érte dolgozni, hogy azt a szintet, amit te most élsz, el tudd érni London közelébe. Attól függ, milyen lehetőség. Mennyire megbízható. Én családostul akármennyire is jól hangzik, nem mernék fejest ugrani.

Mi család nélkül jöttünk ki annak idején-8 éve-és itt alapítottunk családot, de ha most ezt családostul kellett volna meglépni, nem tettem volna. De ismerek pár családot, akik megtették, de mind úgy jött ki, hogy előbb az egyik jött ki egyedül, aztán a család. 3 hónap biztos lenne, amíg külön van a család és akkor nagyon szerencsés lenne a család, hogy csak ennyi.

Kezdjük ott, hogy annak idején, mikor én kijöttem 2007 végén, még lehett símán bankszámlát nyitni egy újoncnak, nem kellett ezer referencia a saját albérlethez. Újoncként saját albiról pl ne is álmodjatok. Először tömegszálláson kell kezdeni. Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy egy most kiutazó hogy a fenébe nyit bankszámlát. Nézz utána, hogy mennyi támogatást kapnátok például. Ha tudod, hogy mennyit keresnétek, akkor ki lehet számolni benefit calculátorral. De ne nagyon számíts sokra, egyre több a szigorítás. Ja, egyébként sztornó, amit mondtam, mert most jutott eszembe, hogy 2 évig nem fog nektek járni semmilyen támogatás. Az újoncoknak semmi nem jár, kivéve egyet: Child benefit Azt hiszem 34 font körül kapok hetente a két gyerekre child benefitet....francra nem elég. Se munkanélküli, se lakásbérleti támogatás...semmi.

Ha nem lesz legalább 10 fontos orabére mind a kettőtöknek, akkor ne gyertek ki London mellé.

2015. nov. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, már le is mondtam. Havi 2000 lett volna + benefits, biztos, irodai munka a szakmámban, de a férjemnek egyelőre nem találtunk még, a gyereket pedig nem hagyom itthon hónapokra (a kicsi még csak 2.5). Itthon nem élünk rosszul, csak nem jutunk előre. Hiteles ház, hónap végére általában nullszaldósok vagyunk, de nem spórolunk semmin. Reméltük, hogy kint egy kicsit tudunk félretenni (persze a férjem is dolgozott volna), vagy legalább a kinti tapasztalattal itthon kaphatnék magasabb pozíciót, de ezek után nem kockáztatunk. Nem akarok 2 gyerekkel nyomorogni. Köszi a segítséget!
2015. nov. 16. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!